donanımcı arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Kodla Büyü
hocma işlemcini çıkar yeniden tak. bende aynı sorunla defalarca karşılaştım. işlemciyi çıkarıp tekrar takınca durum düzeliyor.

Hocam anakart üzerindeki tüm kabloları çıkartıp tekrar takın, aynı problemi ben böyle çözmüştüm.

destinaa88' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
elimde bir kasa var, anakartı tümleşik yani ekrankartı ses kartı vs onboard. elektrik geliyor kasaya fakat ekranda hiç görüntü yok. sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir mi? harici ekran kartı takmaya çalıştım fakat elimdekilerin hiçbiri yuvalara uymadı. resmi de ekliyorum. nasıl bir özellikte ekran kartı almam lazım bunun için?

hocam aynı sorun bende de var...

aynı sorunla bende karşılaştım. Fan dönüyor anakart ledi yanıyor. güç vs. ledleri yanmasına görüntü yoktu. Defalarca ram, ekran kartı, monitör her şeyi denedim olmadı. En son olarak power supplyı kontrın kablolarını konrol kalemlle kontrol ettim. Sarı-Siyah-Beyaz-mavi uclarının hepsinde elektrik akımı vardı. Sorunun power supply da olduğunu düşünüyorum elinde sağlam bir tane varsa dene.

ARKADAŞIM ÖNCELİKLE BİOSU SIFIRLA YÜZDE 50 DÜZELME ŞANSI VARDIR NE POWER SUPLEY NEDE EKRAN KARTI..
YALNIZ ANAKART ÜZERİNDE SPKR TAKMAN GEREKLİ VERDİĞİ HATA SESLERİNDEN SORUNA DAHA NET ULABİLİRSİN

bu problemlerin çoğu power dan olur bence power ı değiştir şu an elimde o durumda 4-5 makine var hepside power dan

hocalarım bu sorunla ben de çok karşılaşıyorum, hakikaten net bir çözüm veya çözümler için BBNET i iyi çalıştırsak, tek başlık açıp bütün çözümleri masaya yatırsak.. uzman arkadaşların da yardımını bekliyoruz...

Geri