Domain Hosting nereden nasil alayim?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaslar bir arkadasimin ricasi uzerine kendisine web sitesi yapacagim yaklasik 8 yildir web sitesi isine elimi surmedim wordpress ile basitce icinden cikacagimi düşündüm wordpress icin iygun hosting nedir tasarim konusunda tavsiyeleriniz domain ve hosingi mereden me kadar alayim site kuru temizleme sitesi 50 resim ve bol yazi olacak

Hosting alacagim site beni arkadasa mahcup etmesin para icin yapilan bi is degil arkadaslar

Ucuz olsun diyosan kebirhost
Profesyonel bi firma teferruatli script kullanımları olacaksa turhost
İkisinide kullanıyorum memnunum

Hocam peki wordpress icin hangi paketi almaliyim, wordpress ileride resim yazi eklemek icin bir kontrol paneli oluyor mu acaba

tomreader2010' Alıntı:
Hocam peki wordpress icin hangi paketi almaliyim, wordpress ileride resim yazi eklemek icin bir kontrol paneli oluyor mu acaba
Linux bir hosting paketi alırsanız muhtemelen Cpanel olacaktır, Cpanel 'in yeni sürümlerinde artık Wordpress kurulabilir bir şekilde geliyor yani hosting yönetim paneline(Cpanel) giriş yaptığınızda Software kısmından Wordpress tıklayarak bir kaç ufak ayarla(veri tabanı ismi, tablo ön eki vb.) girerek kurulum basitçe gerçekleşiyor böylece Wordpress dosyalarını sizi yüklemenize, veri tabanı oluşturmanıza gerek kalmıyor hepsi oradan yapılabiliyor. Wordpress kendi içinde kontrol paneli de getirir; resim, yazı, sayfa oluşturmak basittir. Ben 3 sene önce Mddata diye bir firmadan hosting ve domain aldım, alan adımın süresi dolmasına yakın çıkan faturayı ödedim uzatmayı bir türlü gerçekleştirmediler defalarca bildirmeme rağmen 2 ay sonra alan adını uzattılar ve alan adımı kaybettim. Böyle sorumsuz firmalardan olabildiğince uzak durmak gerek. Şu anda risk alarak yine uygun bir hosting paketi aldım(https://www.alastyr.com/ dan). Teknik destekleri çok iyi, çok hızlı cevap veriyorlar.
Eğer uzun vadeli ve gelişen bir site olacaksa kaliteli ve bilinen bir firma ile yola devam etmek mantıklı.

coderfree' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
Linux bir hosting paketi alırsanız muhtemelen Cpanel olacaktır, Cpanel 'in yeni sürümlerinde artık Wordpress kurulabilir bir şekilde geliyor yani hosting yönetim paneline(Cpanel) giriş yaptığınızda Software kısmından Wordpress tıklayarak bir kaç ufak ayarla(veri tabanı ismi, tablo ön eki vb.) girerek kurulum basitçe gerçekleşiyor böylece Wordpress dosyalarını sizi yüklemenize, veri tabanı oluşturmanıza gerek kalmıyor hepsi oradan yapılabiliyor. Wordpress kendi içinde kontrol paneli de getirir; resim, yazı, sayfa oluşturmak basittir. Ben 3 sene önce Mddata diye bir firmadan hosting ve domain aldım, alan adımın süresi dolmasına yakın çıkan faturayı ödedim uzatmayı bir türlü gerçekleştirmediler defalarca bildirmeme rağmen 2 ay sonra alan adını uzattılar ve alan adımı kaybettim. Böyle sorumsuz firmalardan olabildiğince uzak durmak gerek. Şu anda risk alarak yine uygun bir hosting paketi aldım(https://www.alastyr.com/ dan). Teknik destekleri çok iyi, çok hızlı cevap veriyorlar.
Eğer uzun vadeli ve gelişen bir site olacaksa kaliteli ve bilinen bir firma ile yola devam etmek mantıklı.

uzun vadeli olacak muhtemel kendi işimde olmadığı için mahçupta olmak istemiyorum tabii,
yukarıda hocam turhost demiş biraz pahalı gibi geldi kebirhost fiyatları 3 te biri neredeyse, strese girdim vallahi nasıl altından kalkacağım bilmiyorum uzun yıllardır elimi bile sürmedim :( sizin gibi yardım sever zümrelerim sayesinde inşallah çokta zamanımı almadan bitiririm bu işi

birde deneme wordpresi kurmak için vs ücretsiz bir alan alacağım yer var mı arkadaşalar yada wordpressi siteye yüklemeden deneyebilirmiym

tomreader2010' Alıntı:
birde deneme wordpresi kurmak için vs ücretsiz bir alan alacağım yer var mı arkadaşalar yada wordpressi siteye yüklemeden deneyebilirmiym
Host-ed.me alan adını bile taşıyıp kullanabilirsin hosting ücretsiz sizin açıklamalarda oluşturacağını site için yeterli bile olabilir

Tenten hocam teşekkür ederim verdiginiz adresten birde domain edindim ücretsiz, buraya filezilla gibi ftp programlari ile bağlanabilir miyim acaba

.
.

.com uzantısı şuara indirimli 7$
22$ lık paketi var ama 49$ lık olanda 2 site barındırabiliyorsunuz.
ocagın sonuda biten %25 lik kuponu vardı ama bitti..Arada %10 fln kupon veriyorlar.. ikinci bi site yapma durumunuz varsa kurumsal planı öneririm.

https://www.natro.com referanslı linkim..

hocam sunsis.com var 8 yıldır 10larca site yaptım en son gecen hafta bir cafe için -arkadaşım açmıştı- söz verdim . yıllık alan adı - domain dahil 60 tl ve sınırsız destek sizin için amacına uygun wordpress tema bile ücretsiz ayarlıyorlar.( cafe adresi http://www.arapsunkonagi.com ) 1gb veya 2gb alan

Hocam eğer henüz bir firma ile anlasmadiysaniz Sahinnetwork.com u tavsiye ederim. Fiyatları çok uygun arkadaşım yeni başladı bu ise teknik destek anlamında en geç yarım saat içinde de geri dönüş alabilirsin. İstersen fiyatlarına bir bak.

Tesekurmrler Arkadaslar yardimlariniz için siteyi yapacagim kisiye burdaki bilgileri aktardim oda bihosttan almis

Geri