DOMAİN TRANSFER İŞLEMİ

Kodla Büyü

tecnoteacher

Aktif Üye
İyi çalışmalar .Bir sorunum var arkadaşlar.Başka bir firmadan kebirhosta domain trasferi yaptım.kebirhost bana panel bilgilerini içeren kullanıcı adı ve şifre bilgilerini yolladı.Benim dosyaları sunucuya yüklemem gerekiyor.Ancak ftp ile bağlanamıyorum sunucu hatası veriyor.Firma dns değişikliği yapın dedi yaptım.Sürecin nasıl işlediğini tam olarak bilemiyorum.
Şu sorulara yanıt bulmam gerek.
1-domain trasferinde 17 tl bir ücret ödedim.Host için herhangi ayrı bir ücret talep edilecek mi?Host için ayrı bir para istenmediğine göre hostu nereden kullanacağım?
2-Domain transferinin tamamlandığına göre ftp ile bağlanıp dosyaları yüklemem gerekiyor.Yükleyemiyorum ftp kulanıcı adı ve şifre bilgilerini nereden alacağım?
3-DNS değiştir dediler "ns34. ile başlayan bilgiler vardı,iki alnda buraya gireceğim DNS bilgisini nereden alacağım bu bilgi her domaine ait özel bir bilgi mi?genel bir bilgi mi? yani "ns34.kebirhost.net" gibi bir değişiklik yeterli mi?
Kısacası sitenin tranferi ile ilgili sürecin sitenin yeniden yayınlanmasına kadar geçen işlemleri bana aktarabilecek arkadaşlara şimdeden teşekkür ederi.
İyi çalışmalar

Domain transferi hemen gerçekleşmez authorize kodu ile yaptığınız transfer işlemi 15-45 gün arası sürebilir.
Bu süre içinde eski firmanızdan dns güncelleme vs. yapabilirsiniz.

Rakama bakılırsa host için ayrıca ücret ödenmemiş gibi onu da ayrıca ödemeniz gerekir.

Eğer host hesabı açıldıysa, dnsleri ns34.kebirhost.net şekinde güncelledikten bir süre sonra ftp hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Geri