Doktorlar İş bırakıyor Öğretmenlerin Haberi Bile yok

Kodla Büyü

bluemax35

Site Gezgini
Arkadaşlar son 1-2 günde üzücü olaylar oluyor , görev yerlerinde insanlar herhangi bir sebeble öldürülüyor 2 gün önce bir doktorun başına geldi

dün öğretmen bir arkadaşımızın aynı şekilde başına geldi

http://gundem.milliyet.com.tr/derse-alm ... efault.htm

kıyas yapmak ne kadar doğru bilemiyorum ama doktorların tepkisine bakın ülke genelinde ama benzer bir olayda bir çok öğretmen bu olayı duymayacak bile

uzun lafın kısası şudur arkadaşlar bana göre sendikacılık bizim meslek grubunda daha fazla ama çok fazla gruplara ayrılmış işin içine siyaset girmiş ortak bir platformda buluşmayı bırakın böyle bir fikri bile konuşamayan bir mesleğin üyeleriyiz , umarım ileride bu sorunlar aşılır birlik olunur...

Katılıyorum hocam, sendikacılığa karşı görüşüm aynen ifade ettiğiniz gibi.

Üzücü olayın gündeme daha çok yansımasını ise henüz daha başlangıç olmasına veriyorum.

Öğretmenlerle çıkan bu tarz ilk haberlerde de sanki eskiden daha çok tepki verilirdi, duyulurdu.

Herşeye alışan bir toplum, doktorlarla ilgili haberlere de alışacaktır zamanla bence :(

Hocam doktorların siyesete bakışıyla bizimkisi bir değil, onlardada çeşitli siyasi görüşten adamlar vardır ancak hak arama noktasında Sağlık Bakanı bile doktorlarla aynı paydada buluşabiliyor. Bizde ise 3 farklı siyasi akım birbirine bk atıp karalama meraklısı. Sendikalar ayrı telden çalıyor, bakan ayrı telden öğretmenler ayrı telden.

cezaları arttırmadıkça hiçbir çözümü yok. ülkede cezalar hep iyileri cezalandırıyor, kötü niyetliler hep kazanıyor. idam sistemi neden yok onuda anlamam, ne insan hakkı sen git görevi başındaki memuru kafan bozuk diye öldür 3-5 sene yat çık böyle adaletmi olur. 2 tane sallandıracaksın bunlardan bkalaım yapabiliyorlar mı bir daha :x

BAK ŞİMDİ ÖNEMLİ Bİ OLAYA PARMAK BASICAM, Bİ KERE BÜTÜN HASTANELERDE HASTA YAKINLARINI AZARLAYAN KABADAYI GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NE İŞE YARAR MADEMKİ BİNLERCE İNSAN GİRİP ÇIKIYOR XRAY CİHAZI KOYSUNLAR ÜST ARASINLAR. BU GÜVENLİKÇİLER SADECE TİPİNİ BEĞENMEDİKLERİNİ FİLANCA KATA ÇIKARMAYAN TİPLER. SANKİ SANIRSIN BAŞHEKİM. CİNAYET OLAYINDAKİ EN BÜYÜK SUÇLU GÜVENLİKÇİDİR. KESİN HEMŞİRELERLE LAKLAK YAPARKEN GİRMİŞTİR DELİKANLI.

eğitim farkı zeka farkı kalite. kaliteli topluluk her zaman fark yaratır. bizim meslek grubumuz gibi hangi sendika o anki hükümete yakınsa onun yanında olmaz siyaseti karıştırmaz hakları doğrultusunda herkes öğretmen olmamalı olamamalı

only61' Alıntı:
nasıl bir nesil yetişiyor anlam veremiyorum...

dün servis beklerken düşündüm bu konuyu hocam, arkadaşımlada konuştuk daha sonra, büyüklerimiz gaz lambası ile büyümüşler bizim nesil ipohe ile yaşıyo, şimdikiler ve gelecek nesil çok şanssız diye düşünüyorum herşeyin değeri eskiden vardı, şimdiki nesile herşey hazır geliyor mücadele yok sonra bir tanesi elinde olmayınca sudan çıkmış balık gibi olacak, hormonlu domatesler , günde 4 defa yumutlayan tavuklar, elmanın olmadığı elma suları, fast-foot lar, hergün içi boşaltılan sondajlanan bir dünya, 20-30 yıl sonra insani degerlerden ve yaşanılacak bir dünyadan bahsetmek çok zor olabilir...

Her gün özlük haklarımızdan bir tane daha kaybediyoruz ama hala birleşemiyoruz eylemlerde... Bazen düşünüyorum da bunlar öğretmenlere müstehak!!!

bu ülkede bir doktor bir öğretmen kolay yetişmiyor, sahip çıkmamanın sonu bu olsa gerek...

700.000 olayı değil bence, herkes keyfinin peşinde ama o keyifde kalmayacak ki yaşıyoruz artık. Bakın Salı günü il genelinde eylem vardı okulumdan 12 kişi sevk aldı ama 3 kişi meydana indi yani 9 kişi eylem bahanesi ile evinde yattı biz meydanda bağırdık... HErgün öğretmenler odasında ülke kuranları göremedik meydanda...

usare' Alıntı:
Nerde çokluk orda ..... meselesi hocam bu. 700000 kişilik camia.

Hocam aslında bunun tam tersi olmalı ssayımız fazla etkimiz fazla olmalı, birlik olamadığımızdan dolayı böyle oluyo zaten, birde özelleştiri yapmak gerekirse gün geçmiyorki bir meslektaşımız bir skandala imza atmasın, gazetelerde dogal olarak haber yapıyor tabiki, daha sonra toplumun bakış açısıda değişiyor.

Öğretmenin Kral olduğu dönemde öğrenci, Öğrencinin kral olduğu dönemde Öğretmen olmuşuz :(

roninalp' Alıntı:
http://www.internethaber.com/bicaklamak-ogrenci-market-rehine-musteri--418320h.htm
buyur burdan yak...

hocam aynı olayın benzeri bizim okulda da yaşandı. 1 dönem döner bıçağı ile geldi 2. dönem silahla geldi saldırdı. çok şükür yaralanan yok. ama.......
sonuca gelirsek mahkemede hakimin dediği lafa bakın SUÇA SEVKEDİLEN çocuğun yaptığı........... erisi önemli değil. çocuk 17 yaşında her şeyi biliyor. malesef can güvenliğimiz yok oldu

cagdas' Alıntı:
cezaları arttırmadıkça hiçbir çözümü yok. ülkede cezalar hep iyileri cezalandırıyor, kötü niyetliler hep kazanıyor. idam sistemi neden yok onuda anlamam, ne insan hakkı sen git görevi başındaki memuru kafan bozuk diye öldür 3-5 sene yat çık böyle adaletmi olur. 2 tane sallandıracaksın bunlardan bkalaım yapabiliyorlar mı bir daha :x
çok doğru söylüyorsunuz bir öğretmeni yarala hemde öldürmeye kastet ikinci gün derse gir arkadaşlarına havanı at yazık

hocam öğretmenler bunu hakediyor. Öğretmenler "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" fikrinde olduğu müddetçe hiçbir hak aramamalı. bu arada kimse bana öğretmenlerin hakları alınıyor, öğretmenlerin maaşları az demesin. Öğretmenlerin hastanelik ediliyor demesin. Kimsenin sesi soluğu çıkmadığına göre herkes halinden memnundur. Kusura bakmayın ama doktorların birbirine böyle tutkusu olduğu müddetçe biz onlara ancak uzaktan bakabiliriz. Keşke ünvanından veya parasından değilde bu birliklerinden dolayı doktor olsaydım :sleep: Neyse biz uyumaya devam edelim. Ta ki sıra bize gelene kadar

öğretmenlerimiz malesef çok duyarsızlar bu gibi konularda. dersine girer cıkar evine gider.aslında baktıgınız zaman mesleki olarak ülkemizdeki en büyük güç bence.

meb de Öğrenci ve veli memnuniyeti her şeyden önce gelir. Öğretmen de neymiş. Sorsunlar bıçaklayana memnun kalmış mı? Eğer kalmadı ise bıçaklanan öğretmene hemen soruşturma açsınlar.
Allah meslektaşımıza acil şifalar versin.

YuLiaN' Alıntı:
öğretmenlerimiz malesef çok duyarsızlar bu gibi konularda. dersine girer cıkar evine gider.aslında baktıgınız zaman mesleki olarak ülkemizdeki en büyük güç bence.

Hocam bazı meslektaşlarımız varki ben kendi okulumdan örnek vereyim, karşımdan geliyo kafa yerde , baksada selam versem diyorum sonuçta insanız ben utanıyorum artık ama malesef... derse 1 dakika kala geliyo zil çalar çalmaz koşarak gidiyo, şimdi ben bu zihniyete ne diyebilirim....

cagdas' Alıntı:
İdam cezasını neye dayanarak getirmiyorlar: Ya suçlu değilse. O zaman Amerika daki gibi idam cezasını vereceksin. Suçsuz olduğu ispat edilemezse 20-30 yıl sonra idam edeceksin

hamuş' Alıntı:
eğitim farkı zeka farkı kalite. kaliteli topluluk her zaman fark yaratır. bizim meslek grubumuz gibi hangi sendika o anki hükümete yakınsa onun yanında olmaz siyaseti karıştırmaz hakları doğrultusunda herkes öğretmen olmamalı olamamalı
Önceleri bu cümlenize karşı çıkardım ama şu anda kesinlikle katılıyorum. Öğretmenlik= Kendini ifade edemeyen,pısırık,korkak,yalaka bir meslek grubu haline geldi.

Öğretmenlerin sayısı çok fazla, büyük güç oluşturuyorlar. Hükümetlerde bu gücü bildiklerinden bir sürü angarya işi öğretmene yüklüyor. Birlik olmasınlar diye de sendikaları arka bahçesi haline getiriyorlar. Her sendika bir siyasi partinin arka bahçesi konumunda. Sonra koltuk meraklısı öğretmenler var, bu koltuğu bana verirseniz sizin istediğiniz gibi davranırım diyor. Doktorların koltuk kavgası yok, kendini geliştirmeye çalışıyorlar. Biz başka sendikadan diye aynı okuldaki öğretmene selam vermiyoruz. Sonra da başka illerden öğretmenler toplanalım hadi birlik olalım hakkımızı arayalım diyoruz.
Doktorlar birçok konuda bizden daha iyi durumdalar ve kendilerinin doktor olmasından mutlular. Bizler kendimizi üniversite mezunu koyun gurubu olarak görüyor ve hatta mesleğimizden utanıyoruz. Durumun böyle olmasında bizlerde de suç var, bizim gücümüzden korkan yöneticilerde de suç var.

redik' Alıntı:
Öğretmenlerin sayısı çok fazla, büyük güç oluşturuyorlar. Hükümetlerde bu gücü bildiklerinden bir sürü angarya işi öğretmene yüklüyor. Birlik olmasınlar diye de sendikaları arka bahçesi haline getiriyorlar. Her sendika bir siyasi partinin arka bahçesi konumunda. Sonra koltuk meraklısı öğretmenler var, bu koltuğu bana verirseniz sizin istediğiniz gibi davranırım diyor. Doktorların koltuk kavgası yok, kendini geliştirmeye çalışıyorlar. Biz başka sendikadan diye aynı okuldaki öğretmene selam vermiyoruz. Sonra da başka illerden öğretmenler toplanalım hadi birlik olalım hakkımızı arayalım diyoruz.
Doktorlar birçok konuda bizden daha iyi durumdalar ve kendilerinin doktor olmasından mutlular. Bizler kendimizi üniversite mezunu koyun gurubu olarak görüyor ve hatta mesleğimizden utanıyoruz. Durumun böyle olmasında bizlerde de suç var, bizim gücümüzden korkan yöneticilerde de suç var.

Evet güzel bir degerlendirme hocam. :alkis:

ttalan46' Alıntı:
hocam öğretmenler bunu hakediyor. Öğretmenler "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" fikrinde olduğu müddetçe hiçbir hak aramamalı. bu arada kimse bana öğretmenlerin hakları alınıyor, öğretmenlerin maaşları az demesin. Öğretmenlerin hastanelik ediliyor demesin. Kimsenin sesi soluğu çıkmadığına göre herkes halinden memnundur. Kusura bakmayın ama doktorların birbirine böyle tutkusu olduğu müddetçe biz onlara ancak uzaktan bakabiliriz. Keşke ünvanından veya parasından değilde bu birliklerinden dolayı doktor olsaydım :sleep: Neyse biz uyumaya devam edelim. Ta ki sıra bize gelene kadar
:alkis:

o öğretmen arkadaş öldü diye duydum. Allah cc rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

barthez' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
Önceleri bu cümlenize karşı çıkardım ama şu anda kesinlikle katılıyorum. Öğretmenlik= Kendini ifade edemeyen,pısırık,korkak,yalaka bir meslek grubu haline geldi.
evet hocam siz genellikle bana karşı çıkıyordunuz onun farkındaydım :)

hamuş' Alıntı:
barthez' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
evet hocam siz genellikle bana karşı çıkıyordunuz onun farkındaydım :)
Aaaaaaaaa ne zaman karşı çıktım hocam ben size?

Geri