Doktora

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar aranızda eğitim alanında doktora yapanlar var mı? Makale için birlikte çalışmak isteyenler var mı?

• Beğen
Tepkiler: omd
Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans yapıyorum hocam tez dönemindeyim. Sen hangi alanda çalışıyorsun. Makale konusunda ise hangi alanda yazacağın oldukça önemli. Umarım istediğin cevap gelir.

Eğitim yönetimi alanında doktora bitirdim ben. Yine araştırma yapmaya devam etmek istiyorum.

Hocam doktora için, hafta içi kaç gün mecbur derse gidilmek zorundadır.İlk yıldan başlayarak, vaktiniz varsa buraya okuyan biri olarak aşamalarını yazabilir misiniz?

Hocam doktora programına göre değişir ders döneminde iki yarım gün izin veriliyor. Doktora yüksek lisanstan çok daha zorlayıcıfır her aşamasında

Selamlar. Ben de eğitim yönetimi yüksek lisans mezunuyum. Çok oldu ben mezun olalı. Doktoraya devam etmedim ama yüksek lisans sonrasında birkaç sempozyum ve makale çalışmam oldu. Şu anda İstanbul'da yaşıyorum. Olası bir makale çalışmasında ben de yer almak isterim :)

Selamlar. Ben de eğitim yönetimi yüksek lisans mezunuyum. Çok oldu ben mezun olalı. Doktoraya devam etmedim ama yüksek lisans sonrasında birkaç sempozyum ve makale çalışmam oldu. Şu anda İstanbul'da yaşıyorum. Olası bir makale çalışmasında ben de yer almak isterim :)
Bende aynı durumdayım beni de yazın:)

• Beğen
Tepkiler: omd
Açık ve uzaktan öğrenme alanında doktora öğrencisiyim. Aynı alanda yüksek lisansımı da tamamladım. Şu an için tez önerisi dönemindeyim. Ağustos ve Eylül aylarında biraz daha rahat olacağımı düşünüyorum. O süreçte bir çalışma olursa elimden geldiğince katılım sağlamaya çalışırım.

Eğitim bilimleri alanında doktora yapanlar üniversiteye geçmeyi düşünmüyor mu, bölümleri avantajlı havada kapılıyor genelde

Eğitim bilimleri alanında doktora yapanlar üniversiteye geçmeyi düşünmüyor mu, bölümleri avantajlı havada kapılıyor genelde
Hayırlı olsun hocalarım. Arkadaşımızın dediği gibi doktora bitirip meb de durmamak lazım. Üniversiteye geçmeye çalışın derim.

Maalesef dışarıdan göründüğü gibi değil arkadaşlar. Benim gibi bir çok mezun arkadaşım üniversitede kadro bulmakta zorlanıyoruz.

BÖTE anabilim dalında doktoramı sürdürüyorum. Yaz itibarıyla yeterliliği geçmiş olmayı umuyorum. Makale ya da bildiri konusunda katkı sağlayabilirim zaman imkan verdikçe...

Hocalarım bu işin başında olduğunuz için soruyorum.Normal bir doktora kaç senedir hangi bölümlerden oluşur?Yani ilk sene kaç ders ve sınav yapılır, 2.sene ne yapılır, 3.sene ne yapılır?Bana basitçe yazabilir misiniz?

BÖTE anabilim dalında doktoramı sürdürüyorum. Yaz itibarıyla yeterliliği geçmiş olmayı umuyorum. Makale ya da bildiri konusunda katkı sağlayabilirim zaman imkan verdikçe...
Hocam çok iyi olur. Küçük bir araştırma grubu oluşturabilirsek biz de bir şeyler yaparız. Ortak yayın vs.

Doktora bölümleri üniversiteden üniversiteye değişkenlik gösteriyor. Haftada 2 yarım gün bazen 1 gün bazen dw 5 yarım gün devam isteyebilirler. Ders dönemi ne zaman biterse ki 4 yıldan az olamaz doktora süresi

Geri