doktora gideceğimi müdüre haber vermedim diye....

Kodla Büyü
Çok orjinal yorumlar var ya keşke beğen butonu filan olsa :D :) zaman insanda küçük nefretleri bile sinir ataklarına patlamalara çevirebilir hocam sakin olun soğuk kanlı olun içinizden ne geçiyorsa samimiyetle açıklayın yanlış bişey yapmamışsınız ki karşı tarafı düşündüğünüz iyi niyetinizde her halinizden belli bunlar sıradan şeyler konuşur halledersiniz ama yönetmelik diye dayatmayın bırakın dayatacaksa onlar dayatsın haklı olduğunuzu anlayacaklardır alttan almayın sivrilmeyinde tatlı sert relax bunlar çok basit şeyler ;)

müdürlerde kendisini Atatürk sanıyor

Ne olmuş yani, bu artistliği ne bir öğrenciye ne de veliye yapabilir

etik olarak söylenmeli bence de.bizde de idare bu tip durumları hep olumlu karşılar.ama ben de en ufak durumda haber veririm.kurumun amiridir sonuçta.o sırada okula sizden haberi yokken birisi gelse, bir müfettiş ya da bir veli, şikayetçi olsa sıkıntı olabilir.malum bulunduğumuz durumda herkes kendisini düşünmek zorunda.sistem bu...

Arkadaşınızla ilişkinizi bilmiyorum ancak gidip müdüre dün böyle böyle yapmışsınız derseniz müdürde yok derse arkadaşınız evet oldu dermi olay size ne kadar doğru yansıtıldı acaba. Müdürünüzü tanımıyorum ancak bazı idareciler öğretmenlere diğer öğretmeni çekiştirme alışkanlığındadır. Bence bu lafların taşınması doğru değildir. Sadece huzur bozar. Müdürünüzün gerçekten durumla ilgili bir sıkıntısı varsa size zaten söyleyecektir. Tabiki illere müdürü aramak zorunda değilsiniz ancak idareye bi şekilde haber verilmeli ki gerekli tedbirler alınsın.

alley_upp' Alıntı:
Hocam mudur bana bısey yapamaz moduna hıc gırmeyın. Normal sartlar altında mudur sıze ılk ders saatınde bıle resmı ıslem yapabılır. sizden savunma ısteyıp gecerlı bır sebebınız yoksa maas kesme cezası bıle verebılır. Ben mudur yardımcısıyım. o yuzden mudurunuzu anlayabılıyorum. Benım de en cok ayar oldugum sey rapor alanın baskasından bana haber yollaması. Ama sızın durum bıraz daha farklı. durumunuzu anlatın ıkna olacaktır. size bır tavsıye okulda rahat etmek ıstıyorsanız mudurunuzu karsınıza almamaya calısın ...

:-1: :-1:

benzer bir durumda benim başıma gelmişti eşimin raporunu bir ders geç götürdük diye nerdeyse kavga ediyorduk mdr yardımcısıyla
adamı görsen kendisi de derslerine girmez akıllı tahtadan recep ivedik izletir, kişiliksizin biri ama makam havası olunca bize dayılanmaya kalktı

bznesm_srkn' Alıntı:
Çok orjinal yorumlar var ya keşke beğen butonu filan olsa :D :) zaman insanda küçük nefretleri bile sinir ataklarına patlamalara çevirebilir hocam sakin olun soğuk kanlı olun içinizden ne geçiyorsa samimiyetle açıklayın yanlış bişey yapmamışsınız ki karşı tarafı düşündüğünüz iyi niyetinizde her halinizden belli bunlar sıradan şeyler konuşur halledersiniz ama yönetmelik diye dayatmayın bırakın dayatacaksa onlar dayatsın haklı olduğunuzu anlayacaklardır alttan almayın sivrilmeyinde tatlı sert relax bunlar çok basit şeyler ;)
:+1:
yanına gidin ayıp ettiğini, öğrenci olmadığınızı bir öğretmene bu şekilde davranamayacağını anlatmaya çalışın, yaptığının zorunuza gittiğini söyleyin, kendisine karşı tavırlarınızı değiştirmeyin yine tekrarlarsa sinirlenmeden bağırmadan çağırmadan haklılığınızı anlatıp, resmi yollardan hakkınızı ararsınız. şeytanı içinize sokmayın, sabır, edep edepsize karşı en büyük silahınız olacaktır, eğilmeden bükülmeden doğru bildiğiniz yolda devam edin.

ernestososa' Alıntı:
müdürlerde kendisini Atatürk sanıyor

Ne olmuş yani, bu artistliği ne bir öğrenciye ne de veliye yapabilir

Atatürk'ün kimsenin hakkında bağırıp çağırdığı hakkında hiç bir malumat yok, olsa olsa daha güncel bazı devlet büyüklerinin yerine koyuyor olabilirler kendilerini.

alley_upp' Alıntı:
Hocam mudur bana bısey yapamaz moduna hıc gırmeyın. Normal sartlar altında mudur sıze ılk ders saatınde bıle resmı ıslem yapabılır. sizden savunma ısteyıp gecerlı bır sebebınız yoksa maas kesme cezası bıle verebılır. Ben mudur yardımcısıyım. o yuzden mudurunuzu anlayabılıyorum. Benım de en cok ayar oldugum sey rapor alanın baskasından bana haber yollaması. Ama sızın durum bıraz daha farklı. durumunuzu anlatın ıkna olacaktır. size bır tavsıye okulda rahat etmek ıstıyorsanız mudurunuzu karsınıza almamaya calısın ...
hocam neye ayar oluyorsun haber yollandıktan sonra. sen de öğretmeni nöbetçi öğrenciyle çağırtıyorsun öğretmen ayar oluyor mu? bırakın bu gereksiz öğretmene takma olaylarını. işinize bakın

alley_upp' Alıntı:
şimdi de herkes sana ayar oldu neden acaba :)))
bi de akıl veriyosun okulda rahat etmek istiyorsanız müdürü karşınıza almayın diye Salla başını al maaşını he

Arkadaşlar buradaki durum farklı. İlk önce geçmiş olsun, birçok arkadaşın dediği gibi devlet işlerinden resmiyet (yazı) önemli. Fakat idarecilerin de şöyle bir sıkıntısı var. Öğretmen derse gelmezse öğrenciler orada burada dolaşıyor. Bir öğrenciye bir şey olursa bunun sıkıntısını idare çekiyor. Hasta isen rapor almak senin hakkın burada hiç sıkıntı yok. Ama idarenin bilmesi alınacak önlemler için gerekli. Müdürün sıkıntılı biri değilse konuş anlayacaktır. Bir anlık sinir ile böyle konuşmuş olacaktır. Ama diğer durum varsa kafaya takma hiç bir şey olmaz.

alley_upp' Alıntı:
:-1: :-1:
bizzat müdür, müdür yardımcısı aranır mı diyor yönetmelikte.. haber veriyorum ya istediğimle haber yollarım, bu nasıl bir ego.. siz de müdür yardımcısı olduktan sonra öğretmenliğine format atmış bir arkadaşımızsınız anlaşılan..rahat etmek için müdürümü karşıma almıcam öyle mi :D iş öğretmeni huzursuz etmek olsun.. canını sıkmak olsun.. verimini düşürmek olsun.. sonra da ben idareciyim.. böyle idareci olunmaz.. sabah sabah sinirlendim :)

Mr.Spermata' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
bi de akıl veriyosun okulda rahat etmek istiyorsanız müdürü karşınıza almayın diye Salla başını al maaşını he

Öğretmen de insandır. Mutlaka hasta olabılır. Ama dogru olan arayıp haber vermek yoksa hıc bı mudur ya da yardımcı ona raporun dogrulugu hakkında hesap sormaz. Ama bazı öğretmen arkadaslar yonetıcıye haber vermek yerıne okulun servısını arıyor ben gelemeyecegım dıyor ama ne hıkmetse okula haber bıle vermıyor. Bız burda cıftlık yonetıyoruz degıl mı?

Ha bu mesajı baslatan arkadas sen bıldıgın gıbı devam et sonra da basına bır ıs geldıgınde yıne akp ye salla yıne hukemete salla. Sen kendını hesaba cekme sakın. Hani ilahi adalet var ya .... Bir gun senın de yakana yapısır elbet ...

alley_upp' Alıntı:

İyi ki seninle aynı okulda değiliz yoksa sırf senin ayar olman için elimden geleni yapardım. Okulda rahat etmek istiyorsam eğer gereken durumlarda müdürü karşıma alırım. Kimdir müdür? Mevcut yönetmelikler çerçevesinde okulu yöneten kişidir. Okul onun babasının çiftliği değildir. Siz çalışmalarınızı düzgün yaptıktan ve bütün belgelerinizi eksiksiz elinizde bulundurduğunuz sürece müdür bir halt yapamaz, aksine idarecilerin sorumlulukları daha fazla olduğu için açıkları daha fazladır.

Teknomann hocam öncelikle geçmiş olsun, resmi olarak elinde rapor varsa sıkıntı olmaz. Haber verme olayına gelince, etik olan idarenin tedbir alması için haber verilmesi gereklidir ki sen de zaten onu yapmışsın. Kiminle haber verdiğin önemli de değil. Müdür olacak zübük neden bana haber vermedin diye hesap soramaz, sormaya kalkarsa da gereken cevabı ver hocam. Müdürle aramı iyi tutacağım diye taviz verirsen, üzerinde baskı kurmaya her fırsatta devam edecektir. Sadece açık verme, görevlerini eksiksiz yap ve dik dur.

vseckn' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:

İyi ki seninle aynı okulda değiliz yoksa sırf senin ayar olman için elimden geleni yapardım. Okulda rahat etmek istiyorsam eğer gereken durumlarda müdürü karşıma alırım. Kimdir müdür? Mevcut yönetmelikler çerçevesinde okulu yöneten kişidir. Okul onun babasının çiftliği değildir. Siz çalışmalarınızı düzgün yaptıktan ve bütün belgelerinizi eksiksiz elinizde bulundurduğunuz sürece müdür bir halt yapamaz, aksine idarecilerin sorumlulukları daha fazla olduğu için açıkları daha fazladır.

Teknomann hocam öncelikle geçmiş olsun, resmi olarak elinde rapor varsa sıkıntı olmaz. Haber verme olayına gelince, etik olan idarenin tedbir alması için haber verilmesi gereklidir ki sen de zaten onu yapmışsın. Kiminle haber verdiğin önemli de değil. Müdür olacak zübük neden bana haber vermedin diye hesap soramaz, sormaya kalkarsa da gereken cevabı ver hocam. Müdürle aramı iyi tutacağım diye taviz verirsen, üzerinde baskı kurmaya her fırsatta devam edecektir. Sadece açık verme, görevlerini eksiksiz yap ve dik dur.

dik durmazsan fırsatta buldukça can sıkar.bu arada ne yaptınızı bekliyoruz sayfa olarak.

bu birazda Müdürün karakteriyle ilgili geçen yıl şu an ki okulumda göreve başladım ve ilk dönem nasıl olduysa alarmı iptal etmişim ve ilk dersin son 5 dakikasına yetişebildim.Müdürün odasına gittiğimde "hocam bende seni arayacaktım baktım öğrenciler dışarda sen gelmemişsin bende merak ettim bir sıkıntı yoktur inşallah iyisin değil mi" dedi bende hocam yok uyananmamışım diyince arada olur böyle şeyler sen son 5 dakkada olsa derse gir defteri doldur dedi.
yani gerçekten karakter meselesi sen aramazsan müdür seni arasın hayırdır hocam iyimisin diye sorsun.ha bunu sürekli yapıyorsan belki sabır taşabilir ama ayda yılda olan bir durumdada böyle davranılamaz

Bana bir kişi desın kı rapor alan bır kısının okul yonetımıne haber vermemesını ya da arkadasıyla haber vermesı dogrudur dıye. İlk mesajımda da söyledıgım gıbı arkadasın durumu bıraz farklı konus mudurunden bısey demeyecektır dıye. Ama bazı arkadaslar hocam sen haklısın mudur kım kı sana bısey olmaz dik dur egılme dıyorlar. Ben de dedım kı mudurunle arayı ıyı tut kı boyle ufak olaylar buyumesın okulda agız tadıyla calısabılesın. Ama bazı arkadaslar hemen konuyu ıstedıgı gıbı anlamaya faklı tarafa cekmeye calısıyor....

o müdür bozuntusu şuan piyasadaki çoğu müdür gibi angutmuş... bu karaktersizlere acıyıp yoluna devam et hocam, kafayı takmaya değmez..

alley_upp' Alıntı:
Bana bir kişi desın kı rapor alan bır kısının okul yonetımıne haber vermemesını ya da arkadasıyla haber vermesı dogrudur dıye. İlk mesajımda da söyledıgım gıbı arkadasın durumu bıraz farklı konus mudurunden bısey demeyecektır dıye. Ama bazı arkadaslar hocam sen haklısın mudur kım kı sana bısey olmaz dik dur egılme dıyorlar. Ben de dedım kı mudurunle arayı ıyı tut kı boyle ufak olaylar buyumesın okulda agız tadıyla calısabılesın. Ama bazı arkadaslar hemen konuyu ıstedıgı gıbı anlamaya faklı tarafa cekmeye calısıyor....

Siz önce üslubunuza bakın ondan sonra bazı arkadaşlar istediği gibi farklı tarafa çekmeye çalışıyor deyin. Ne demek ayar oluyorum, siz öğretmen misiniz yoksa mahalle kabadayısı mı? Yazık, sizin bu mahalle kabadayısı tavrınızla müdür olduğunuzu düşünemiyorum bile...

halk' Alıntı:
Müdürün tepkisi söylediğin şekilde ise aşırıya kaçmıştır evet.

Yalnız idarecilere haber vermen de gerekirdi. Öğretmenin gelmemiş olduğunu gördüklerinde bir koşuşturmaca yaşanıyor. Buna mahal verilmemeliydi.

hocam sabah erkenden 8 olmadan arkadaşa haber verdim zaten madur olmasınlar diye ,,o da hemen dersten önce söylemiş

müdürü karşıma almayım rahat edeyip dersen uşak olursun rahat edemezsin.Gerekirse karşımıza almakta yarar vardır tecrübelerle sabit.İdareciler de haddini,hukukunu bilecek uslübüne dikkat edecek okul kimsenin çiftliği değildir

alley_upp' Alıntı:
Mr.Spermata' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:

Öğretmen de insandır. Mutlaka hasta olabılır. Ama dogru olan arayıp haber vermek yoksa hıc bı mudur ya da yardımcı ona raporun dogrulugu hakkında hesap sormaz. Ama bazı öğretmen arkadaslar yonetıcıye haber vermek yerıne okulun servısını arıyor ben gelemeyecegım dıyor ama ne hıkmetse okula haber bıle vermıyor. Bız burda cıftlık yonetıyoruz degıl mı?

Ha bu mesajı baslatan arkadas sen bıldıgın gıbı devam et sonra da basına bır ıs geldıgınde yıne akp ye salla yıne hukemete salla. Sen kendını hesaba cekme sakın. Hani ilahi adalet var ya .... Bir gun senın de yakana yapısır elbet ...

ne akp si Allah aşkına ,saçma saçma yorumlar yapıp insanın canını sıkıyorsunuz. O kadar ruhunuza işlemiş ki herşeyden siyasete bir pay çıkarıyorsunuz. okulunuzdaki öğretmenleri de kendi içinizde sınıflandırdınız mı yoksa,o şu partiden,bu şu partiden ayar oluyorum diye.........".Bir gun senın de yakana yapısır elbet" demek sizin haddinize mi??hala mahalle ağzı ile konuşuyorsunuz.
beddua sahibine döner....hepimiz hergün ilahi adaletle sınavlarımızı veriyoruz zaten,,

ben bir bayanım ve anneyim,Lütfen benim açtığım bu konuya bir daha yorum yapmayın.....siz iyi idarecisiniz,ben kötü öğretmen..kişi kendisini iyi bilir,tanır...rahat olun...

arkadaşlar sabah geldim ve raporumu verdim,müdür geçmiş olsun hoca hanım rahatsızmıydınız dedi....çok şaşırdım ....dün sırf sizi aramadım diye neden arkamdan bağırıp çağırdınız dedim,telefonum da numaralarınız yoktu ben de arkadaşa haber verdim erkenden,böyle sorun olabileceğini de hiç düşünmedim,yoksa internetten okulun numarasını bulur arardım..neden bunda bu kadar art niyet aradınız dedim,yok hoca hanım niye bağırıp çağıralım,falan falan falan falan..........................dedi.Ben çok üzüldüm, ilk kez rapor aldım,böyle bir şey oldu dedim...

o da sen niye böyle yapıyorsun,ben de şimdi üzüldüm dedi...bağırma çağırma kızma yok dedi,ben de tamam dedim yalnış anlaşılmış heralde diye konuyu kapattım.........yani durum bu............başkasına sinirlenip,siniri benden çıkarmış anladığım kadarıyla,,ama pişmandı,,,,,,,,,,,,,,,olur insanlık hali,,konuyu uzatıp,yalanını yüzüne vurmaya gerek yoktu......,yani sıkıntı yok çok şükür.......... yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler......konu kapansın lütfen

teknomann' Alıntı:
arkadaşlar sabah geldim ve raporumu verdim,müdür geçmiş olsun hoca hanım rahatsızmıydınız dedi....çok şaşırdım ....dün sırf sizi aramadım diye neden arkamdan bağırıp çağırdınız dedim,telefonum da numaralarınız yoktu ben de arkadaşa haber verdim erkenden,böyle sorun olabileceğini de hiç düşünmedim,yoksa internetten okulun numarasını bulur arardım..neden bunda bu kadar art niyet aradınız dedim,yok hoca hanım niye bağırıp çağıralım,falan falan falan falan..........................dedi.Ben çok üzüldüm, ilk kez rapor aldım,böyle bir şey oldu dedim...

o da sen niye böyle yapıyorsun,ben de şimdi üzüldüm dedi...bağırma çağırma kızma yok dedi,ben de tamam dedim yalnış anlaşılmış heralde diye konuyu kapattım.........yani durum bu............başkasına sinirlenip,siniri benden çıkarmış anladığım kadarıyla,,ama pişmandı,,,,,,,,,,,,,,,olur insanlık hali,,,,yani sıkıntı yok çok şükür.......... yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürler......konu kapansın lütfen
Bu da bir şey mi? Benim için mudurle tartışmak günlük bi rutin olmaya başladı artik:)

Son atamadan sonra artık müdürlerin bende hiç ağırlığı yok
Müdür görünce yalaka ve menfaatçilik aklıma geliyor

Geri