DOĞUM PARASI

Kodla Büyü

formator3418

Site Gezgini
Arkadaşlar eşim doğum yaptı. doğum raporunu okula teslim ettim. doğum yardımı için yapmam gereken başka bişey var mı ne zaman hesaba yatar, teşekkürler.

Dilekçeyle başvurman lazım doğum parası istiyorum diye en azından ben öyle bir dilekçe yamıştım(hatırlamıyorum maalesef uzun zaman olduğundan), bir aya kalmaz yatar tabi o da bu işlerle uğraşan kişiye bağlı hocam

Hocam öncelikle hayırlı olsun doğum parasını okul ne zaman gönderir il yada ilçe evrakları düzenleyip ne zaman mal müdürlüğüne verir müdürlükte ne zaman bankaya evrak gönderirse o zaman yatar :) ben 10 gün de almıştım evrak olarak doğum parası için mi bilmiyorum ama aile bildirim formu gibi 1-2 form daha doldurmuştum... kolay gelsin...
evet birde dilekçe veriyorsun

Doğum Yardımı Dilekçe Örneği

...........................................MÜDÜRLÜĞÜNE

.....................

Müdürlüğünüzde ......................... Öğretmeni olarak görev yapmaktayım ................. Hastanesinde ..../.../.... tarihinde eşim doğum yaptı 657 sayılı devlet memurları kanununa göre doğum yardımından faydalanmak istiyorum

Gereğini arz ederim.

ADRES : TARİH

ADI SOYADI

ÜNVANI

dilekçe aile bildirim formu doğum raporu yeterli 1 haftaya kadar da alırsın ben geçen ay aldım

benim daha yeni haberim oldu ya nekadar bu doğum parası arkadaşlar bilen var mı? 2 yıl oldu şimdi başvursam alır mıyım?

ben de şimdi haberdar oldum 1.çocuk 5 yaşında ikinci de yolda bileleim barii?

Yesil26' Alıntı:
doğum yardımını eşlerden sadece birisinemi veriyorlar

Madde 207 – (Değişik birinci ve ikinci fıkralar: 20/6/l984 - KHK 241/11 md.)
Devlet memurlarından çocuğu dünyaya gelenlere 2500 gösterge rakamının aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde
edilecek miktarda doğum yardımı ödeneği verilir.
(1)

Ana ve babanın her ikisi de Devlet memuru iseler ödenek yalnız babaya verilir. Eşlerden birine iş akdi veya toplu
sözleşme gereği yapılan doğum yardımı ödeneği daha yüksek ise, memur olan eşe ayrıca doğum yardımı ödeneği ödenmez,
daha düşük ise yalnız aradaki fark ödenir.

Mahkemelerce verilen ayrılık süresi içinde doğan çocuklar için bu yardım anaya verilir.

Doğum yardımı Ödeneği hiç bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ve ödeme emri aranmaksızın saymanlarca
derhal ödenir. Bu yardım borç için haczedilemez.

haftaya bızım bebek te gelecek nasip olursa :D bakalım devlet amcası bi porsche yada oxford da okuyacak kadar harçlık verecek mi :D

Geri