DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN (lütfen destek verin)

Kodla Büyü
senayky' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
beyazgolge' Alıntı:
şahsen ben doğum izni 6 ay olsa bile bir senede ücretsiz almayı düşünürüm. çocuk annesinin yanında ne kadar büyürse o kârdır.

siz bayan mıydınız hocam :D
İlla bayan olmasımı lazım bunu bilmesi için, evladını düşünen bir baba olamaz mı, bu kadar basit düşünmeyin lütfen...

:D ben avatardan dolayı demiştim yalnız... ben de 6 aylık izni dört gözle bekleyenlerdenim.. yanlış anlamışsınız :)

ya ne kadar hazımsız insan var anlamıyorum :) öğretmenlerin yararına olabailecek bir şeyi nasıl desteklemezsiniz ! desteklemiyorsunuz madem nasıl karşı çıkarsınız! PES diyorum başka da bir şey demiyorum..4 ay izin var da sanki hepsini kullanabiliyor mu öğretmen? yaz tatiline denk gelen doğum izinleri yanmıyo mu ! benden de destek arkadaşlar inşallah 6 ay olur...bebişler annesini daha fazla görür

ya arkadaşlar zaten köstek olan iki üç kişi. kulak ardı edin söylenenleri konuşsunlar tek yapacakları konuyu sündürmek olur. siz face sayfasını paylaşıp beğenmeye bakın. illa ki çıkacaktır çatlak sesler. az evvel ben de paylaştım sayfayı.arkadaşlarımdan destek istedim. herkes böyle yapmalı

hocalarım olsun olmasına da 4 aydan fazlasının ücretsiz izin şeklinde olması adil olan... ayrıca o yaz tatiline gelen izinin yanması olayı da izinleri tüm yılı kapatsın diye planlayarak sene içinde çocuk yapanları aklıma getirdi... bu kadarı da haksızlık ama insanlara...

10 aylık bir bebeği olan anne olarak ben de sonun kadar destekliyorum. oğlumdan ilk ayrılıp okula geldiğim gün hayatımın en kötü günlerinden biriydi. anne olmayan hiç kimse bu duyguyu bilemez.

lolyone' Alıntı:
ya arkadaşlar zaten köstek olan iki üç kişi. kulak ardı edin söylenenleri konuşsunlar tek yapacakları konuyu sündürmek olur. siz face sayfasını paylaşıp beğenmeye bakın. illa ki çıkacaktır çatlak sesler. az evvel ben de paylaştım sayfayı.arkadaşlarımdan destek istedim. herkes böyle yapmalı
teşekkürler hocam herkes 10 kişi kazandırsa 1000 kişi oluruz diğer 900 kişi 10ar kişi kazandırsa 10000 kişi oluruz

Öğrenim yılı başında bitmek kaydıyla en fazla 2 yıla kadar ücretsiz izin hakkı makul ve adil bir istek olurdu.

ben de beğeniyorum. hatta ve hatta ilçe milli eğitimin tüüüüm öğretmenlerin olduğu face sayfasına üyeyim. orayada atıcam onlar da üye olur eminim beni kırmazlar

yönetici olmak isteyen varsa pm atabilir arkadaşlar bu arada tüm öğretmenlerim öğretmenler günü herşeye rağmen kutlu olsun

monerello' Alıntı:
yönetici olmak isteyen varsa pm atabilir arkadaşlar bu arada tüm öğretmenlerim öğretmenler günü herşeye rağmen kutlu olsun
teşekkürler hocam.sizin de öğretmenler gününüz kutlu olsun

yazacak söyleyecek çok şey var ama bu muhalefet olanların mantığını anlayamadığım için kendimi yormayacağım. benden tam destek sayfanızı beğendim arkadaşlarımı da haberdar edeceğim

destekliyorum ben de
zaten saçmalalık "ilk 6 ay sadece anne sütü" de, sadece 2 ay izin ver
ben de evden bakayım linke hocam..

Re: DOĞUM İZNİ ALTI AY OLSUN

nefbote' Alıntı:
hocam benin bildiğim doğum izni olarak toplam 8 hfta önce, 8 hafta sonra olmak üzere toplam 16 haftalık bir izin var. Çoğu bayan arkadaşımız doğumdan önce rapor alıp doğuma kadar raporla okula gelmiyorlar zaten. 16 haftalık izin hakkınıda sonra kullanıyor. bu sürelerde yetmezse isteğe bağlı ücretsiz izne ayrılabilirsiniz.

Bunu yazan kesin bir erkek ya da daha anne olmamış biri :)

anne olmamış bayanlar bile iki ay yeter işe dönerim diye düşünür ama siz değil çocuğun ihtiyaçları önemli. üstelik bakacak kimse yoksa ve tek başınıza bakıyorsanız çok da yıpratıcı oluyor. bu açıdan işe başlamak anne için iyi ama çocuk için kötü. işe başlayınca resmen dinlenmeye başlamıştım. bir çeşit süper kahraman oluyorsunuz daha önce yaptığınız işler iş bile olmuyor daha fazlasını yapabiliyorsunuz. :D

Benim anlamadığım ne biliyor musunuz? Hadi destek verin deyince olacak iş mi bunlar? Biz ne kadar gereksiz konularda kendi aramızda örgütlenme yapısı kurmaya çalışır olduk böyle. Kendi aramızda asıl sorunlar için örgütlenebildik de bu iş için mi örgütlenmemiz eksik kaldı? Hadi tut ki örgütlendik ya sonra? Kendi aramızda üç beş kişi ile olacaksa her yerde varım arkadaşlar ama hayalperest olmayın. Bu işler politik işler. Politik işler de politik kararlarla olur. O kararları da biz almıyoruz hatırlatayım!

vex_alex' Alıntı:
Benim anlamadığım ne biliyor musunuz? Hadi destek verin deyince olacak iş mi bunlar? Biz ne kadar gereksiz konularda kendi aramızda örgütlenme yapısı kurmaya çalışır olduk böyle. Kendi aramızda asıl sorunlar için örgütlenebildik de bu iş için mi örgütlenmemiz eksik kaldı? Hadi tut ki örgütlendik ya sonra? Kendi aramızda üç beş kişi ile olacaksa her yerde varım arkadaşlar ama hayalperest olmayın. Bu işler politik işler. Politik işler de politik kararlarla olur. O kararları da biz almıyoruz hatırlatayım!

ne yaparsın hocam işte en sevdiğin varlık olunca, gözün bişey görmüyor, olurmu olmazmı yararmı yaramazmı , hatta mantıklımı mantıksız mı düşünemiyor insan, hani sevgiden bahsediliyor çoğu zaman, somutlaşmış ispatı belkide...
onun menfaatine olacak en ufak şey bile ne kadar zor olsada, belki de imkansız çabada olsa, insan bu yapıyor işte...

EynelMefer' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:

ne yaparsın hocam işte en sevdiğin varlık olunca, gözün bişey görmüyor, olurmu olmazmı yararmı yaramazmı , hatta mantıklımı mantıksız mı düşünemiyor insan, hani sevgiden bahsediliyor çoğu zaman, somutlaşmış ispatı belkide...
onun menfaatine olacak en ufak şey bile ne kadar zor olsada, belki de imkansız çabada olsa, insan bu yapıyor işte...

Hangi ilede görev yapıyorsun hocam? Yapageldiğin hoş ve ilham doğuran davranışların hayranlık uyandırıcı. Paylaşımların ve yazılarıma yorumların da ayrı memnun edici. Ben bu arkadaşımı dünya ahiret seviyorum. Çok iyi kalpli ve çocuğunuz için mükemmel bir anne olacağınızdan şüphem yok. Saygı ile eğiliyorum. Ve böyle güzel bir anne kalbine sahip bir arkadaşa sahip olmak sanalda da olsa çok güzel. Keşke de gerçek hayatta da tanışma fırsatı bulsam. Kader de varsa o da olur elbet. Aladığım kadarı ile çocuğunuzun dünyaya gelişi yaklaşmakta. Az zaman kalmış. Rabbim hayırlı, sağlıklı bir bebeği sağ salim kucağınıza almanızı nasip eder inşallah.

vex_alex' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:

Hangi ilede görev yapıyorsun hocam? Yapageldiğin hoş ve ilham doğuran davranışların hayranlık uyandırıcı. Paylaşımların ve yazılarıma yorumların da ayrı memnun edici. Ben bu arkadaşımı dünya ahiret seviyorum. Çok iyi kalpli ve çocuğunuz için mükemmel bir anne olacağınızdan şüphem yok. Saygı ile eğiliyorum. Ve böyle güzel bir anne kalbine sahip bir arkadaşa sahip olmak sanalda da olsa çok güzel. Keşke de gerçek hayatta da tanışma fırsatı bulsam. Kader de varsa o da olur elbet. Aladığım kadarı ile çocuğunuzun dünyaya gelişi yaklaşmakta. Az zaman kalmış. Rabbim hayırlı, sağlıklı bir bebeği sağ salim kucağınıza almanızı nasip eder inşallah.

Yanlış bilmiyosam EynelMefer Hocamız baba oluyo :)

seyma' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:

Yanlış bilmiyosam EynelMefer Hocamız baba oluyo :)

Ha anne ha baba hocam;) İkisi de evladı için yanmıyor mu?

Geri