Dizel de shell mi opet mi

Kodla Büyü

trfeg

Aktif Üye
Dizel içinOpet mi shell mi bu konuda yorumlarınızı merak ediyorum. Shellden yol üstü bir istasyon da fulledim rolenti dalgalanması yapmaya başladı huylandım.

Araç Toyota auris

Son düzenleme:
Shell daha performanslı menzili biraz daha az ,opet menzili daha fazla gibi geliyor.Bp de kalitelidir.

Çok fazla opet kullanmadım gürültüsü çok diyorlar ona ne diyorsunuz

Opet gürültülü çalışmaya neden oluyor, rölantide sarsıntı daha hissedilir ayrıca menzilde daha kısa. Türkiye petrolleri bile corsa için opete göre daha iyi sonuç veriyor ve %7 daha ucuz. Shellde kullandım bir müddet opete oranla daha sessiz. Petrol ofiside fena değil. Ama bana göre opet kart kampanyası felan yoksa son tercih.

Shell v-power ilk tercihim... Sonrasında sırasıyla total,bp ve opet...
Petrol ofisi niyeyse her seferinde sorun yaşattı bana...
Arkadaş Türkiye Petrollerinden(hep ofisinde muvcut değilmiş) düşük katkılı bir yakıt alıyor ve çok çok övüyor, henüz denemek nasip olmadı...

2013 auris sahıbıyım2013 ten bugune kadar sadece bp kullandım hocam tek kelime ile mükemmel.Sıfır sorun

Opet in başkanı fenerli

Beşiktaşlı olarak asla Opet in kapısından bile girmiyorum. Galatasaray taraftarı da son maçtan sonra çok tepki verdi.

2014 ten beri yaklaşık 60 bin km shell kullandım yakıtla ilgili hiçbir problem yaşamadım.

Ben hepsini denedim. Arkadaşımın birisi de aynı fikirde.. Kesinlikle Total Excellium..İkinci BP Ultimate.. 3. Shell.. Sonuncu OPET..

Ben hepsini denedim. Arkadaşımın birisi de aynı fikirde.. Kesinlikle Total Excellium..İkinci BP Ultimate.. 3. Shell.. Sonuncu OPET..
kesinlikle TOTAL

Kart kampanyalarını takip ederk mazot aldığım çin her tğürlğ fşrmadan yakıt alıyorum aktif olarak.
Dizel olarak TOTAL menzil ve sessizlik oranında tercihimdir.

Sessizlik istiyorsanız, shell
menzil için ise Petrol ofisi derim.

2012 Auris aracımı hep Opetten doldurdum. İş yeri yolumun üzerinde olması faktörü de var tabi. Geçen acele ile mecburen farklı bir istasyondan 40 liralık aldım, sanırsam ya BP ya da Petrol Ofisi İdi. 1-2 gün sonra arıza lambası yandı. Enjektör arızası dediler. Arıza lambası söndürüldü ve enjektör temizleyici katıldı depoya. Usta yakıtı belli bir yerden almaya çalış dedi. Bir depo daha opetten devrettim ama halen yüksek devirlerde arıza lambası yanıyor. Devamlı A istasonu, B istasyonu veya C istasyonu fikri ne kadar bağlayıcı olmalı bilemiyorum ama her markanın, modelin dizel motor teknolojileri farklı farklı, her istasyonun yakıtı da her zaman aynı olmayabilir diye düşünüyorm.

Ben shell v power kullanıyorum sıkıntı yok. Bir kaç defa mecburiyetten petrol ofisinden aldım aracımın çekişi düştü yada ben öyle hissettim.

shell kalitedir. petrolü shell den akılı kelden alacaksın diye boşuna dememişler. ama menzili kısadır. yani performans ve kalite istiyorsan shell, uzun menzil ilstiyorsan opet

Gariptir auris ile shell den alınca menzil daha uzun oldu opet kıyasla farklı shell şubesinden alınca rolanti dalgalanması kesildi bir süre saha shelle devam edeceğim

totalde deneme yaptım şu an tek depoyla; 830 km deyim, 120km daha gider diyor. bu ay petrol ofisini deneyeceğim. onu da denedikten sonra yazarım. arabam 301

dizel de daimilik önemlidir. sürekli nereden alıyorsanız aynı yerden alın. bir de kesinlikle deponun dibini çektirmeyin. kırmızıya kesinlikle düşürmeyin deponuzu. tabii benim düşüncelerim

2017 sembol 1.5dci opet sürekli opet kullandım.Uzun yolda gidiyoruz hattâ bazen 140km hızda bile çok iktisatlı.Arabadan da farkedebilir

Geri