Dizel Anket: Total, Shell, Opet, Bp, TP, PO

Kodla Büyü

En iyi Dizel Yakıt

• Total

Oy: 16 14.5%
  • Shell

Oy: 46 41.8%
  • Bp

Oy: 8 7.3%
  • Opet

Oy: 23 20.9%
  • Türkiye Petrolleri

Oy: 12 10.9%
  • Petrol Ofisi

Oy: 2 1.8%
  • Aytemiz

Oy: 3 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    110

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgilendirme olsun diye bir anket açmak istedim sizce en iyi dizel yakıt hangisinde menzil ve motor için.

Yıllardır shell iyidir diye bilirim. Benzinlik sayısı kontrollü büyüdüğü için düzenli denetleme oranı yüksek bir marka. Yine de km ve motor ömrü için deneysel bir çalışmayla karşılaşmadım.
Ben ise hangi markada puan kampanyası varsı ondan mazot alıyorum. Malum 5,12 :mad::mad:

Birkaç arkadaşla test ettik.. Bizce Total (özellikle de Excellium) , sonrasında Shell ve diğerleri geliyor..

Burada küçük birşey eklemek istiyorum her dizel her araca iyi gitmiyor. Örnek vereyim auris dizel kullanıyorum 2012 6 ay shell den aldım araba da anormallikler başladı sonra opet e dönünce düzeldi aynı sorun diğer auris ve corolla kullananlarda da vardı.

Totali ben çok merak ediyorum denemedim ne gibi artıları var sizce
Hocam performansı çok iyi.. Sese bile etkisi oluyor.. İlk önceleri arkadaşım derdi de inanmamıştım ama gerçekten ben de hep total excellium kullanıyorum.. Yakıtın yoğun olduğu bellli bu da performansa etki ediyor.. Menzili de gayet iyi. Tabi yakıt tüketiminde aracı agresif kullanmanın da etkisi var..

Hocam performansı çok iyi.. Sese bile etkisi oluyor.. İlk önceleri arkadaşım derdi de inanmamıştım ama gerçekten ben de hep total excellium kullanıyorum.. Yakıtın yoğun olduğu bellli bu da performansa etki ediyor.. Menzili de gayet iyi. Tabi yakıt tüketiminde aracı agresif kullanmanın da etkisi var..
bi denemek lazım diyorsunuz deneyimlemek lazım

bende tp yi merak ediyorum opetle arasında litrede 30 kuruşa yakın var alsak sıkıntı çıkartırmı bilmiyorum araç 2012 astra j 1.3 cdti

shell daha ince yakıt olduğu için araç daha rahat sessiz çalışıyor ancak menzil kısa. opet biraz daha kalın yakıt menzili uzun. servis şofürünün ifadesidir.
puan kampanyalarını takip ediyorum genelde ama arada bir shell den almak şart derim.

Aytemizde yok. Aytemiz bazı istasyonları 50 krş ucuza satıyor euro diesel i mazotundan da memnunum. fakat performans için Shell gerçekten lider.

Aytemizde yok. Aytemiz bazı istasyonları 50 krş ucuza satıyor euro diesel i mazotundan da memnunum. fakat performans için Shell gerçekten lider.
Aytemiz de eklendi bilgi paylaşımına devam edelim insallah. Ben de su an depo da total ile shell var karisik ama tek tek deneyeceğim ins. Kart kampanyasinda. Su an için tp den aldığım yakıttan daha sessiz çalışıyor. Ama menzilde farkedemedim henüz birşey

Normalde SHELL den almaya çalışırım. Ama nicedir de 35-40 kuruş ucuza veren yerler kafamı kurcalamakta. Ancak aracımı sıfır aldım ve uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Hal böyle olunca da elim gitmiyor ucuz mazota. Tp den bpet ten hemoil den ucuz yakıt alan arkadaşlar sorun olup olmadığı,fiyat kalite dengesini yeşillendirirse seviniriz

Corsa varken özellikle uzun yolda Opet'ten almaya gayret gösteriyordum. Genel olarak da hangisinde kampanya varsa ona yöneliyordum. Shell hiç denemedim. Şimdi Peugeot ile Fransız arabasına Fransız yakıtı iyi gider dedikleri için Total aldım. Menzili fena değil gibi. 60 lt bir depo ile şehir içi (ort. hız 17-18 civarı, dur-kalk trafik ve bol tepeli İstanbul koşullarında 1.5 tonluk araba) yaklaşık 800 km. gidecek gibi. Havaların soğuması bir 50 km. kadar farkettiriyor. Soğumadan önce 850 km. rahat gider diyordum.

Geri