Din kültürü öğretmenliği sizce nasıl?

Kodla Büyü

güneşimm

Aktif Üye
arkadaşlar ygs sınavına girdim puanım alan dışı olmasına rağmen din kültürü öğretmenliğini tutuyor ve bulunduğum ilde sadece din kültürü var sizce din kültürü yasam mı çok kararsızım?? kafam çook karışık

ben de girseydim kesin yazardım. bir arkadaşım geçen sene hiç çalışmadan girdi, gündüz çalıştığı için 2. öğretimi yazdı ve kazandı. okuyor şimdi. kazanmak çok kolay artık
hem isterseniz branş değiştirirsiniz ilerde..
bu branşıda seviyorsanız yazın

hocam aslında en sevdiğim branş mat. fen ama onlar yok malesef burda tek hak o da din kültürü o da fena deil bence ama kararsız kaldım sayısal puanım da iiyi ama değerlendiremiyorum..arkadaşınız din kültürü mü okuyo?

çocuklar sorarlar : hocamm Allah var mı? el-cevap: hz. google 'a sorun... :D NOT: bu gerçekten yaşanmış bir olaydır. :D

arkadaşlar sınıf öğretmenlerinin alımı kesin olarak düşecek değil mi ilk önce sınıf öğrt düşünmüştüm ama 4+4+4+4+4+4+4+4............ gelince sınıfçıların alımı düşecek deniyor ondan dolayı din kültürüne kaydım..

valla güzel olur hocam seçmeli dersleride geliyor ekderste sıkıntı yaşamazsın :) 33 yaşındayım bende mi okusam acaba diye düşünüyorum :)

hocam hazırlanmana çok gerek yok çok rahat geçersiniz sınavı en azından bilgisayardan iyidir diye düşünüyorum..

hocam bu hükümet durdurkça garantisi var
bilgisayar bölümüne girdiğimde 50 60 puanla atanıyorsun dediler
85 puanla gürçistan sınırına yakın bi yere atandım
din kültürü okul öncesi rehberlik revaçta ama 4 sene sonra ne olacak düşünmek lazım

ben istemezdim açıkcası ama şöyle helalinden bir matematik süper olurdu :)

ewet hocam din kültürü için ygs yetiyo ygs4 puanıyla alıyor.. aslında ben de matematiği çok seviyorum burda mat bölümü olsaydı kesin yazardım ama malesef yok ne yapalım..

güneşimm' Alıntı:
arkadaşlar sınıf öğretmenlerinin alımı kesin olarak düşecek değil mi ilk önce sınıf öğrt düşünmüştüm ama 4+4+4+4+4+4+4+4............ gelince sınıfçıların alımı düşecek deniyor ondan dolayı din kültürüne kaydım..
Sınıf öğretmenliği mi.. Allah korusun hocam naptınız, bence en zor ve sıkıcı öğretmenlik. Bilişimci değilim ben amam bilişimden sınıf öğretmenliğini geçmeyi düşünmezdim herhalde..Başka bir baranş olsa olabilir..Benim nacizane fikrim.

Şu an önü açık olan tek bölüm. Atanma ve çalışma şartları yönünden Bilişim Alanından rahat olacağı kesin

semacik' Alıntı:
güneşimm' Alıntı:
Sınıf öğretmenliği mi.. Allah korusun hocam naptınız, bence en zor ve sıkıcı öğretmenlik. Bilişimci değilim ben amam bilişimden sınıf öğretmenliğini geçmeyi düşünmezdim herhalde..Başka bir baranş olsa olabilir..Benim nacizane fikrim.

bilmem hocam bana sınıf öğretmenliği eğlenceli geliyor..

sadettin' Alıntı:
İllaki milletin din damarından gireceksiniz. Bilim o kadar ileride ki biz hala Allahın varlığını tartışıyoruz ne iş çözemedim.

o kadar kesin konuşmamak lazım... tartışmak bilimsel bir olaydır... bunu tartışalım şunu tartışmayalım dersen kendine ters düşersin...

iki seferdir yazdigim yaziyi yollamaya calisiyorum, yeni mesaj gorunuyor, yazimi degistiriyorum ona da cevap yazayim diye ama bu ne demek ya, tepkilerinizi anlamak mumkun degil.

sadettin' Alıntı:
only61' Alıntı:
sadettin' Alıntı:
İllaki milletin din damarından gireceksiniz. Bilim o kadar ileride ki biz hala Allahın varlığını tartışıyoruz ne iş çözemedim.

o kadar kesin konuşmamak lazım... tartışmak bilimsel bir olaydır... bunu tartışalım şunu tartışmayalım dersen kendine ters düşersin...

Türkçe - Sosyal Bilgiler - Felsefe - Matematik - Fen bilimleri - Astronomi benzer ilimleri oku ters düşmediğimi görürsün..

kardeş din zaten bilimsel bir şey değildir... deney yaparak Tanrı'nın varlığını kanıtlayamassın... din kalp ve vicdan meselesidir belki de işin içine biraz da mantık girer.
mesela ben kendi adıma bu kadar şeyin tesadüf olamayacağını düşünüyorum...hadi bi tesadüf oldu ikincisi de oldu ama bu kadar şey tesadüf olamaz...
sen bunu farklı yorumlayıp inanmayabilirsin saygımız sonsuz....

Ben de çok isterdim din Kültürü öğretmenliği okumayı. Sınava giriyim, din kültürü öğretmenliğini okuyum dedim ama nasip olmadı, sınava giremedim. İnş. seneye ben de düşünüyüm ):

Geri