Dinçer'in uzaktan eğitim le ilgi notlar

Kodla Büyü

firtuna61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu gün saat 13:05 başlayıp 15:40 da sonuçlanan telekonferansı

1-Vatandaş ne kadar memnun ediyorsanın o kadaar başarılısınız.

2-Okul müdürü mem ler öğremenin saygınlığını artırmalıdırlar.

3-Öğretmeni bu zamana kadar RENCİDE eden bir söz söylemedim.

4-Öğretmenin ''SİSTEMSEL' sorunlarını çözmek için çalışıyorum

5-Mesleki geliştirme programları sadece Haziran 3 hafta eylül 2 hafta toplam 258 bin öğretmene ve idaricelere verilecek..

6-2 ay tatile dokunulmayacak

7-Öğrencilere kıyfetlerinden dolayı geriye gönderilmeyecek saçı

8- Kayıt zamanı para toplanılmayacak

kıyafetinden saçından dolayı öğrenciler geri gönderilmeyecek

saçları uzunlar dahil.Serbest kıyafete tolaranslı davranılacak.Kılık kıyafet üzerinde çalışmalar yapılacak

Ders saatleri ilköğretimde 5 ders saatine inecek ve dersler 35 dakika olacak.Tenefüzler 15 dakikaya çıkacak
- Benim dönemimde rotasyom yok

- Öğretmenlerin tatilinin kısalması gibi bir durum yok.

- Uzun dönemde öğretmenlerin çalışma iş günü artırılabilir.

- Öğrencileri saçı uzun diye kesinlikle kapıdan göndermek yok.

- Kayıt döneminde kesinlikle bağış yok

- 15 Haziran itibariyle tüm geçici görevlendirmeler iptal, bundan sonra geçici görevlendirme yapılmayacak.

- Atanamayan öğretmenler eylem yaptı, Atamaları yapıldıktan sonra torpille görevlendirme yaptırmaya çalışmaya başladılar.

- Okul müdürleri öğretmenleri rencide etmeyecek. Bu tür şikayetler alıyoruz.

- Gönderdiğimiz genelgeler titizlikle okunmalı..

Müdürler okulun ufak tefek işleri için değil gelecek 5 yıl için düşünerek eğitimde kaliteyi atarıracak önlemler yapmalıdır

Eğitimde; cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 80 yılda yapılanların son 10 yılda yarısından fazlasını yaptık

Ömer dinçer : Kimse benden öğretmene yalakalık yapmamı beklemesin

Dinçer: benimle çalışmayacak idareci bırakıp gidebilir.
Dinçer:1. sınıf müfredatının bitmek üzere

Mesleki geliştirme programları sadece Haziran 3 hafta eylül 2 hafta toplam 258 bin öğretmene ve idaricelere verilecek..

Bu yaz Yönetici rotasyonu yapılmayacak

— Doktora ve Yüksek Lisansı teşvik ettiklerini; fakat bu nedenle öğrenim özrüne bağlı il dışı yer değiştirme isteklerini kabul etmeyeceklerini, Doktora ve Yüksek Lisans yapacak öğretmenlerin bu eğitimlerini ancak bulundukları illerde yapabileceklerini belirtti.

adam bütün konuşmasında öğretmenleri tehdit etti durdu nasıl iş anlamadım birde sürekli bilişim teknolojileri şöyle böyle dedi sınıflar yaptık falan dedi soru sorma hakkımız olsa bağlanıp soracaktım bilişim öğretmenleri ne hallerde diye ama sağolsun üst makam soruları yasaklamış öyle dediler...

15 Haziran itibariyle tüm geçici görevlendirmeler iptal, bundan sonra geçici görevlendirme yapılmayacak.

bakalım bizim için ne çalışma yapılmış :?

carteremre' Alıntı:
15 Haziran itibariyle tüm geçici görevlendirmeler iptal, bundan sonra geçici görevlendirme yapılmayacak.

bakalım bizim için ne çalışma yapılmış :?
kesinlikle en çok merak ettiğim konuların başında geliyor ama pek umutlu diilim
durmak yok sürünmeye devam

Ömer DİNÇER'e En İyi Senaryo Yazarı ödülünü vermek üzere Sayın R.T.E.'yi sahneye davet ediyorum. :alkis:

eğitim bilimleri dersi aldık resmen..en dikkatimi çeken başlıklar:

1-15haziranda tüm görevlendirmeler iptal dendi( o kadar milli eğitim müdürü,şube müdürü var yıllardır görevlendirme onlar ne olacak çok merak ediyorum)

2-yaz tatili aynen devam edecek dendi 1 temmuz-1 eylül. bazı arkadaşlar 15 temmuza kadar seminerler sürecek demişti .bence herkes rahat rahat tatil planı yapsın artık

3- öğrencilerin saçına başına kılık kıyafetine karışmayın dedi.öğrenciler uzun saçlı da okula gelebilir dedi.(bunun sonuçları ne olacak dövmeli röfleli gelir artık çocuklar)

4- müdürler inşaatçı vb. değil, sadece eğitimden sorumlu.bi yerlerden para temin etmeye çalışmasınlar gibisinden bişi söledi..(okullara ödenek gönderilmedikçe ilköğretimde müdürler daha çok uğraşır bi yerlerden gelir elde etmeye)

5- ben öğretmenlere kırıcı bişey demedim şimdiye kadar dedi( en çok da bize laf söledi BT öğretmenleri gereksizdir diyerek)
şimdilik aklıma gelenler bunlar......

peki sayın dinçer; neden konferansta (öğretmen ve idarecilere) tatil 2 ay diyorsunuzdai, tv karşısında (tüm Türkiye'ye) tatilin 3 ay olduğunu söylüyorsunuz?

— Doktora ve Yüksek Lisansı teşvik ettiklerini; fakat bu nedenle öğrenim özrüne bağlı il dışı yer değiştirme isteklerini kabul etmeyeceklerini, Doktora ve Yüksek Lisans yapacak öğretmenlerin bu eğitimlerini ancak bulundukları illerde yapabileceklerini belirtti.

Öğrenim özrü kalkmıştır geçmiş olsun..

sayın bakanımız bizim geçici görevlendirmeleri iptal ederek; durumumuzun bundan sonra geçici olmadığını kalıcı olduğunu da ima etmiş olabilir....

kisnorbo' Alıntı:
ucamus' Alıntı:
rotasyon yok bu sene gibi birşey dedi
hocam sanırım o idareciler için...
idareciler için hocam 4+4+4 için çalışmalar olduğundan yok dedi ama uslubu beğenmedim konferansda birçok öğretmen arkadaşımız bakanın dediğine hopladı çünki biraz tehdit vari konuştu hatta bir nokta çok dikkatimi çekti " hakkımda arkamdan konuşulan kötü şeyler kulağıma geliyor bunu biliyorum duyuyorum ben" burdan ne çıkarsa artık...

doktora yüksek lisansı teşvik ediyomuşda , kime yutturuyor, her ünide her bölüm yok nasıl yapıcak adam.

arkadaşlar ben size şunu söyleyeyim. bakan söyledikleriyle tamamen çelişiyor. öğretmenlerin itibarını arttırmalıyız diyor. halbuki itibar bırakmayan ta kandileri. öğretmenlere çok önem veriyoruz, eğitimin temel taşı diyor. ama hizmetliden daha az maaş veriyor. vs. vs ... ben işin içinden çıkamadım. anlayan varsa banada anlatsın

firtuna61' Alıntı:
Eğitimde; cumhuriyetin kuruluşundan bu yana 80 yılda yapılanların son 10 yılda yarısından fazlasını yaptık
:puhaha: :puhaha:

bu son satıra bittim ya 80 yapılamayan ne kadar kötü iş varsa son 10 yılda yılda yaptılar Allah beterinden saklasın

konferansın kaydını alan olacağını ben pek sanmıyorum zaten bağlantılarımız kötü en az 5-6 kez kopup tekrar bağlanmak zorunda kaldık... Belki geri bağlanamayan merkezler de vardır.

Geri