Diş ve baş ağrılarına son...

Kodla Büyü

azaz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dişim apse yaptı. dişim aşırı derecede ağrıyordu ve başıma vuruyordu. Doktora gittim arveles le tanıştım...

Arveles 25 mg içiyiorsunuz en fazla 10 dakika sonra ağrı kesiliyor manyak bir ilaç diş ağrısı(kabir azabı) çekenlere şiddetle tavsiye ederim...

aynı ilacı şuan bende ayak ağrısı için içiyorum, her derde deva bişey o zaman bu ilaç, :)

peki bu ilacın yan etkileri falan var mı?

Sürekli tekrarlayan diş ağrısı çekiyorum, korkudan dişçiye gidemiyorum... (Aslında gidip tedavi ettirmeken sağlıklısı ama diş çektirmekten ya da dolgu yaptırmaktan nefret ediyorum ) Artık antibiyotikler, ağrı kesiciler de etkisiz kalmaya başladı.. Bir de Arveles'i deneyelim bakalım :(

aysegul_' Alıntı:
peki bu ilacın yan etkileri falan var mı?

Sürekli tekrarlayan diş ağrısı çekiyorum, korkudan dişçiye gidemiyorum... (Aslında gidip tedavi ettirmeken sağlıklısı ama diş çektirmekten ya da dolgu yaptırmaktan nefret ediyorum ) Artık antibiyotikler, ağrı kesiciler de etkisiz kalmaya başladı.. Bir de Arveles'i deneyelim bakalım :(

hocam yan etkileri diğer ilaçlar gibi nadir olarak görülüyor. En fazla görülen yan etkisi uyku veriyor. Sıkıntısı yok yani ağrıdan kurtulmak istiyorsanız hiç düşünmeyin...

evet arkadaşlar konuyu açan arkadaşa teşekkürler ben de 3 yıldır kullanıyorum eşe dosta hep tavsiye ederim ama buraya yazmak gelmemişti aklıma tebrikler..:) Gerçekten güzel bir ilaç benim migrenim var ve bu ilacı ilk başladığı anda aldığımda ağrı kesiliyor, henüz bir yan etkisini görmedim ve bana yazaan doktor başkalarına da yazdığını herkesin memnun olduğunu söyledi:) Çok da güzel reklam oldu burdan neyse umarım kimse muhtaç olmaz ama aklınızda bulunsun...

arveles ağrıyı iyi kesiyor ama çok kullanınca mide ağrısı yapıyor, birde yan etikisi çok diye duymuştum, tabi ne kadar doğru bilemem. Gerçi hangi ilacın yan etkisi yokki...

ARVELES 25 MG 20 FILM TABLET >English
İlaç Firması : UFSA , Barkod : 8699832090055 , Fiyatı : 8,12TL.
Etkin madde : deksketoprofen
Kamu Kodu : A00902
Atc : M01AE17

ATC KODU - KISA BİLGİ - BU ETKİN MADDEYİ İÇEREN İLAÇLAR

ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
M01 ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER
M01A ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER (NONSTEROİD)
M01AE Propiyonik asit türevleri
M01AE17 deksketoprofen
http://www.ilacabak.com/kb.php?Id=5941

Fazla ilaç almayın arkadaşlar yine de, mide beter oluyor sonra.

3 saat oldu agrı ksilmedi sdece soguk su ile agrıyı 2 dakikalına dindirebiliyorum agrı kesici daha etkisini göstermemiste olabilir yemekten hemen snra içtim

Fazla ilaç içmeyin bence de. Hele ki ağrı kesici genelde mideye zarar veriyor. Herhangi bir tedavi yapmamış olması da cabası. Geçici bir çözüm.

en iyisi her derde deva sevgilindenmi ayrıldın maaşmı düşük moralinmi bozuk baş-diş ağrınmı var at 2 kadeh bişey kalmaz :)

isveç şurubu. pamuğa döküp pamuğu ağrılı yere koyuyorsunuz. ağrılar 3-5 aylığına gidiyor.

bilisimci_009' Alıntı:
Aman arkadaşlar doktor tavsiyesi olmadan kullanmayın !!!
mesajı ilk okuduğumda ben de şaşırdım dr suz ilaç tavsiye edilir mi diye ama sonru düşündüm de dr lar neyi araştırıp neye göre ilaç yazıyor ki. ağrın varsa kafasına göre bi ağrı kesici yazıyor sorduğu şey en fazla "mide şikayetiniz var mı" oluyor..
bu ağrı kesiciyi ben de eniştemden bilirim, çok sık başı ağrır ve arveles ten başkasıyla geçiremez..Allah kimseyi ilaca muhtaç etmesin yine de..

dünki durumumu size aktarayım dün o ilacı içtim mdiş agrısı içn bir nebze olsun geçirmedi her insana göre değişir kimisni 10 dk da keser kimini hiç kesmez aslında buda psikolojiktir bence normalde bana aspirinde alerji yapar ama çok yapmayacagını düsnerek içtim hastanelik oldum şuan bile elim yüzüm şiş alerjiden tanınmaz haldeyim o yüzden tüm tecrübelerimle diyorumki agrı kesiciler kesin ve kesin uyuşturucu maddelerden daha zararlı ve kesinlikle ölsenizde kullanmamanız gereken kimyasal maddeddir.

Doğal ilaç. Dişi ağrıyan arkadaş Karanfil alsın. Ağzında çiğnesin 2 dak kalmaz diş ağrısı geçer. Hem doğal, hem mideye zararı yok hem de ağız kokusu olmaz:)
Selam ve saygılarımla...

1- Sert diş fırçası kullanmak dişleri bembeyaz yapar
Yanlış! Çünkü önemli olan fırçanın sertliği değil, fırçalama tekniğidir. Diş fırçası, sentetik kıldan yapılma olmalıdır.

2- Hamilikte diş kaybı olması çok normaldir, anne adayları diş kaybı yaşayabilir
Yanlış! Ağız bakımlarını doğru ve düzenli yapan bir anne adayı için böyle bir durum söz konusu değildir.

3- Hamilelikte diş tedavisi yaptırmak bebek için sakıncalıdır
Yanlış! Hamileliğin her döneminde aciliyet gerektiren diş tedavileri yapılabilir.

4- Çoçuk dişleri iğne ile çekilirse bir daha çıkmaz
Yanlış! Burada önemli olan hangi dişin çekildiğidir, dişin iğne ya da başka bir şey ile çekilmesinin önemi yoktur.

5- Süt dişlerinin yerine daha sonra kalıcı dişler geleceğinden süt dişlerinin önemi yoktur
Yanlış! Süt dişleri kapladıkları alanla kendilerinin yerine gelecek olan kalıcı dişler için yer tutmaktadır. Bu nedenlerle süt dişleri çok önemlidir.

6- Bir kez diş taşı temizliği yaptırdıktan sonra her zaman yaptırmak gerekir
Yanlış! Diş taşı temizliğinde diş yüzeyine ait olmayan maddeler (plak, diş taşı) temizlenir. Yani diş taşı temizliği yapılmış ya da yapılmamış olsun ağız ve diş bakımı yapılmadığı sürece diş taşlarının oluşumu kaçınılmaz.

7- Çapraşık dişler ancak küçük yaşlarda düzelebilir
Yanlış! Çapraşık dişler her yaşta düzgün hale getirilebilir. Tel tedavisi her yaştan kişiye uygulanır.

8- Dişleri fırçalarken diş etlerinin kanaması normaldir
Yanlış! Diş eti iltihabının en önemli belirtisidir. Vakit kaybetmeden diş hekimine başvurulması gerekmektedir.

9- Ağrıyan dişe aspirin koymak gerekir
Yanlış! Dişin üzerine konulan aspirin ağrınızı dindirmediği gibi, ıstırabınızı da arttırır. Çünkü diş etinizde yara açar.

10- Ağız kokusu herkeste olur
Yanlış! Diş çürükleri, diş eti hastalıkları, sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlıklar, bademcik iltihaplanmaları sonucu meydana gelebilir.

INTERNET

Geri