Diş macunu ve buzlukla CD kurtarma

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
izik hatta kullanılamayacak zannettiğiniz cd lerinizi kurtarmak mı istiyorsunuz?

Garip ama gerçek : Diş macunu ve buzlukla CD kurtarma

Çizik CD leri ve DVD leri kurtarmak için değişik yöntemler mevcut. Garip gelsede diş macunuyla amatör bir şekilde veya cila makinasıyla profesyonel bir şekilde çizik Cd leri tekrar okunabilir hale getirmek mümkün.
Diş macunu ve yumuşak bir bezle çiziklerin üzerini (CD / DVD nin ortasından başlayarak dışa doğru) cilalayın ve daha sonra CD ' yi ılık suyla yıkayıp durulayın. bu yöntem çoğu durumda işe yarayacaktır.

Dondurma Yöntemi :
Bir başka yöntem. Çizik CD leri bir buz torbasına koyun ve iki saatliğine buzlukta dondurun. Bazı kullanıcılar aynı yöntemi sabit disklerinde de veri kurtarmak için kullanıyorlar. Yöntem her zaman işe yaramıyor ancak disk lerede her hangi bir zarar vermiyor

evet hocam denedim. zaten bunu bir arkadaşım yapmıştı ondan görmüştüm %100 verimli diyemem ama çoğunlukla işe yarıyor

vay be bende deneyecegim en kısa sürede. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim ;)

evet bende diş macunu ile çizik cd leri okunur hale getirmiştim. Bu bilgiyi 2 - 3 sene önve chip dergisinin bir yazısında okumuştum.

şimdi cd nin bir yeri çizildi. bu çizilen kısıma yazılan veriler kayboldu gitti. siz o bölgeye macun sürmekle sadece o cd yi okunabilir hale getirebilirsiniz yani cd takılmadan ilerler. verileri geri getiremezsinik ki. bunu yapmak için zaten programlar mevcut. bilmem yanılıyor muyum?

:eek: Diş macunu yöntemini daha önce duymuştum ama pek inanamamıştım. Bir defa denedim başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bir yığın çizik cd var. Denemeye değer mi sizce? Okuyucuya zarar vermez değil mi hocam :?:

Geri