diğer öğretmenlerin notlarını ve yöneltmelerini giriyormusunuz

Kodla Büyü

cagdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar son 1 haftadır okuldaki diğer öğretmenlerin notlarını giriyorum. artık boynumda ağrılar oluştu not girmekten.
Rica ediyorlar kıramıyoruz ama kıramadıkça enai yerine konduğumu hissediyorum :x
Hiç selam vermeyen öğretmenler birden nerdeyse akraba çıkmaya başladı.
Sizde giriyormusunuz merak ettim. yoksa tek enayi benmiyim :(

Hocam alıştırmayın.....Kendileri öğrensinler.... Hep sen olacak değilsin onların yanında..... :)

Ben nerden gireceklerini gösteriyorum. Hepsine de bilgisayar veriyorum. Hatta şuan karşımda takır takır giriyorlar. :)

Hocam yaptığın iyilikler zamanla görevinmiş gibi olur. Yapma, bu kadar yüz verme.. "Hocam, sizinle beraber 1-2 tanesini gireyim. sizde öğrenin. Devam edersiniz." deyin.

Ben kesinlikle girmiyorum. Hatta geçen gün bitanesi not girmeyi bilmediğim için giremeyeceğimi söylediğimi sandı ve "sen ne biçim bilgisayar öğretmenisin bilmiyosun not girmeyi" :D dedi.Ben de "o sizin işiniz, nerden girildiğini göstereyim siz girin" dedim. Herkes kendisi giriyor notunu, öğrensinler işte...Üstelik sonucu görüp öğrenciyi kendilerinin değerlendirmesi lazım, 44'den kalan öğrenciler bile var.

Nasıl gireceklerini gösterin, labda girsinler. Sizin işiniz mi? Tamam iyi niyetle yapıyorsunuz ama hem kendinizi yoruyorsunuz, hem de onları buna alıştırıyorsunuz. Sonra bazı kötü niyetli olanları da bu iş bilgisayar öğretmeninin işi zannediyor ve mutlak_adeger arkadaşın söylediği tepkileri veriyorlar.

bende girmiyorum ve sadece davranış notlarını girdiğim için e-okulla ilgili başka bişey istediklerinde bilmiyorum diyorum.
yoksa kitaplardan notlara kadar herşey başıma kalıcak.

aliatalay' Alıntı:
ne notlarını giriyon nede çıktıları için uğraşıyorum o kadar fosilin işini yapamam vallaaaaaaaaaaaaaaaaa

Fosil deyişi pek hoş olmamış Hocam... Onların yaşlarına biz gelebilecek miyiz bilmiyorum ama bir gün Allah ömür verirse o yaşlara geldiğimizde arkamızdan böyle konuşulması ne kadar hoşumuza gider acaba?

Bazı öğretmenlerimiz evet teknolojiden uzak kalmışlar ya da gerçekten yapamıyorlar... Ben bugüne kadar sadece 1 kişiye bu şekilde yardım ettim o da gerçekten kullanamıyor ve bu sene emekli olacak bir öğretmenimiz... Diğerlerinine karışmıyorum sadece yol göstericiyim...

Siz de yapmayın hocam...

girmeyin hocam ya, gerçekten yani, bu konu artık sizin kişisel tercihinizi de aşıyor, çünkü öğretmenler gelip "şu şu okulda bilgisayar öğretmeni notları giriyomuş, sen niye girmiyorsun" diyenler bile oluyor :?
öğretmenler odasında kimseye yardım etmeyeceğimi söyledim açık açık, 1 kişiye bile yardım etmedim, etmem..

hocam bu not işlerini 4-5. sınıf öğrenciside girer. siz birkere anlatın. bırakın ne yaparlarsa yapsınlar.

Bunu sizin göreviniz gibi görmeleri kötü olur Hocam ve hep böyle gider onun için bu suistimale bir dur demeniz gerekir ve HAYIR ı insanlara öğretmelisiniz...
Bir de not girmeyi :roll:

ya notları girmiyorumda akadaşalr şimdi birde meb de anket işi çıkmış her şubeden 1 sınıfa anket uyguluyorlar onları biz intenete giriyoruz canımız çıktı :? :?

o not giremediğini söyleyenlerin bazıları gerçekten giremiyo bazılarıda işine gelmiyo sen gençsin bilişimcisin vesaire. Bu giremeyenlerin hepsinin en az 300 saatlik bilgisayar kulanım sertifikasıda vardır :idea:
Benmi kesinlikle kimsenin angarya işini yapmam sadece nitelikli işlerde çok yakın olduklarımın işlerini yaparım seçici olmakta fayda var

arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeni değilim ama sizlere katılıyorum, neden başka bi öğretmenin notlarını gireceksiniz ki, yaw ben kendi dersiminkileri girmekten boynum ağrıdı,başkasınınkini girmeyi düşünemiyorum bile. Size kolay gelsin diyeyim o kadar :|

hocam ben birinci dönem bir küçük seminer verdim öğretmenlere e-okulla ilgili .
artık kimse pek rahatsız etmiyor önemli bir sorun olmazsa.Bence kendinizi fazla hırpalamayın.

yooo girmiyom ben desedi girmem zaten.en fazla gösterilir.akşam eve gidince girsinler yazık deil mi hocam sana :shock:

Eski müdürümün sevdiğim bir sözü vardı. Birçok toplantıda "Teknolojiye ayak uyduramayacak olan arkadaşlar varsa lütfen emekliliklerini istesinler." derdi.
İlk yılımda bilsaya tüm okul bilgilerini girip kendi notlarımın dışında epeyce not da girmiştim. Daha sonra herkes kendi notlarını girmeye başladı. Emeklilik süresi geçmiş olanlar bile. İsteyince oluyor.

Bende girmiyorum. Alışmasınlar Herkesin elinde bilgisayar sertifakası var.Bilgisayar kullanmayı biliyorlar. Otursunlar girsinler.

Girmiyorum.Yaşlı anlamayan hocalara yardım ediyorum sadece.Koskoca öğretmen olmuşlar okadar da bilsinler yani.Bi hocamız soyledi anlamazdan geldim wala.Banane

Bigsayarı gösterin buyrun diye e-okulu açın gerisi onlara kalmış :wink:

ufukaslan82' Alıntı:
hocam bu not işlerini 4-5. sınıf öğrenciside girer. siz birkere anlatın. bırakın ne yaparlarsa yapsınlar.

4-5. sınıf öğrencisi dedinde hocam aklıma bugün yaşadığım bi olay geldi. 5. sınıf öğretmenlerinden biri geldi bana yaw hocam şu okunan kitap girişi varya onları öğrenciler girmeyi biliyormu dedi. 5. sınıf öğrencileri. hocam olmaz dedim şifre lazım. olsun öğrencilere şifremi vereyim dedi. olur mu hocam o şifreler size özel bırak öğrenciyi kimseye vermeyin dedim. yani durum vahim. zaten girdikleri topu topu 15 saat ders alışmışlar diğer işlerden de kaytarmaya çalışan 5. sınıf öğretmenleri var.
"bilmiyorum demek ayıp değil hocam, bir stratejidir." yoksa varya bilende yıkmaya çalışır işi üzerine.

Geri