Dezenfektan-Maske -Kolonya Tavsiyesi

Kodla Büyü

g.cetin.66

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar dalga dalga dalgalanmadan önce okul açılır yada açılmaz kara borsacılar kemerleri biraz açmışken dezenfektan telli cerrahi maske ve kolonya alasım stoklayasım var .
Tavsiyeleriniz nedir Kullanip memnun kaldiginiz marka modeller var mi acaba ?
Dezenfektanda borel ve maratemle karsilastim
Telli maskede ise bimel diye marka var ama onu bulamiyorum
Sizde tavsiye alayim dedim

Kışın ilk yurt dışı vakaları varken eşimin iş yerinde kullanması için dezenfektan almaya başlamıştım. Nüfusta çalışıyor ve ehliyet, pasaport verdikleri için kullanıyorduk. İlk zamanlar Roll marka alıyordum. Kokusu ağır diyordu. Tam ülkemizde patlak verdiği gün olaylardan habersiz eczaneye gittim hepsi abi bitti dedi. Zorda olsa bir eczanede Derhand plus marka bir dezenfektan buldum 51 tlye almıştım. Onu kullandı ve kokusu daha iyi rahatsız etmiyor demişti. Zaten ondan sonra da dezenfektan almadık. Maskeye gelince yerel markette bimde bulduğum maskeleri aldım. Eşime iş yerinde veriyorlar günlük kullanıyor bende dışarıya çıkarsam elimde siyah maske var onu kullanıyorum. Acil durumlarda marketlerden aldığım maskeleri kullanıyoruz.

Hocam ben siyah maskelerin etkisiz bez olduklarini dusunuyorum zira solunum yoluyla hava giris cikisi zor gibi.ben genelde cerrahi maskeyle dolasiyorum n95 bulamayacagima gore en guzeli gene telli cerrahi bez maske diyorum.

Hocam gerçek kullanıcı olarak şunları tavsiye ederim.
Dezenfektan olarak hoş kokulu ve nemlendiricili olan https://www.hepsiburada.com/biorad-...ni-3x1000-ml-p-HBV00000S55VF?magaza=medistore

Maske olarak lastiği rahat ve maske geniş olsun dersen https://www.hepsiburada.com/la-pant...ke-50-adet-2-kutu-p-HBV00000UQTBW?magaza=AESS
Lastiği sıkı tutsun yüzüme tam otursun dersen https://www.hepsiburada.com/formask...0-li-x-2-adet-p-HBV00000U1E1J?magaza=FORMATEK
İlk maske erkek yüzüne ikinci maske kadın yüzüne daha uygun.

Eldiven pudrasız olsun yeter.

konix marka dezenfektanın kokusu yok denecek kadar az hıcam onu kullanıyorum ben yıllardır. allerjim olduğundan. ama ellerim mahvoldu. o yüzden nemlendiricili bakmayı düşünüyorum.

maske olarak da büyük geniş lastiği rahat olarak arizonada karar kıldım. pek çok markayı değiştirdikten sonra.

eldiven pudrasız kullandım ellerimde egzama oluştu. o yüzden pudralı kullanıyorum artık.

Hocam konix siparis ettim bugun alkol bazli diye.borel antiviral mis
Maratem cok yogun kokuyor.8nsaallah pisman olmam.maske konusunda bahsettiginiz maskeyi denedinizmi hocam.
Sabah medicalci arkadasa gidip bir kac maske bakcam.mecburen internetten zor oluyor yalan yanlis bi dunya yorum var .maskeyi elden secip netten alacagim artik.market alisverisi haric eldiven kullanmiyorum acikcasi..
Diger hocamin attigi urunleri inceledim sabah blonlarlada ilgilenecegim.
6 litre kolonya siparis ettim eyup sabri tuncerin kendi sitesinde 1 litre 80 derecelik 29 lira kargo bedava

Hocam konix siparis ettim bugun alkol bazli diye.borel antiviral mis
Maratem cok yogun kokuyor.8nsaallah pisman olmam.maske konusunda bahsettiginiz maskeyi denedinizmi hocam.
Sabah medicalci arkadasa gidip bir kac maske bakcam.mecburen internetten zor oluyor yalan yanlis bi dunya yorum var .maskeyi elden secip netten alacagim artik.market alisverisi haric eldiven kullanmiyorum acikcasi..
Diger hocamin attigi urunleri inceledim sabah blonlarlada ilgilenecegim.
6 litre kolonya siparis ettim eyup sabri tuncerin kendi sitesinde 1 litre 80 derecelik 29 lira kargo bedava
kullanıyorum hocam maskeyi. ancak görüp almanızda yarar var tabi. ben bunu eczaneden almıştım. sonra nette baktım daha uygun netten sipariş verdim.

AslındA alıp koymak lazım bu Kış çok zor geçecek gibi görünüyor
Hocam bendeki mantik su aliyorum ki gorduk mart ayindan bu yana hic birsey bulamadik yada bulsakta nirmal fiyatinda degildi.aliyorum kullanilirsa kullanilir nasip olurda biterse goturup saglik ocagina bagislarim bu kadar basit diyorum kendi kendime.hatta korona gozlukleri var esim ve cocuk icin 2 ser tanede ondan siparis ettim hizar motoru gozlugu gibi olanlar varya ondan siperlik istemedim

Hocam ben siyah maskelerin etkisiz bez olduklarini dusunuyorum zira solunum yoluyla hava giris cikisi zor gibi.ben genelde cerrahi maskeyle dolasiyorum n95 bulamayacagima gore en guzeli gene telli cerrahi bez maske diyorum.
valla sağlıkçılar vs de öyle dedi başta sonra tülbenti bile 2 kat sarsanız iş görür demeye başladırlar. Hatta şu an yıkanabilir maske üretimine destek verecek seviyede devletimiz. Cumhurbaşkanımız kendi ağızı ile demedi mi yıkanabilir maske ihracatında gelecek görüyoruz üretimine önem vermek gerekli diye. Etkilidir değildir bilemem ama insanımız cerrahi maskeyi bile yıkayıp kullanıyor. çözüm olur mu? olmaz elbet sağlığın şakası yok maalesef ama oraya yöneldiriliyor herkes. Eczacıların hepsinde yıkanabilir maske var takarlarsa -ki genelde pek görmüyorum onlarda bile- siyah maskeyi tercih ediyorlar. Başta herkes korkuyordu ancak gevşetmeleri abarttık ve artık ne koronayı ne maskeyi takıyor milletimiz. Bu saatten sonra sıksalar tekrar bir işe yarayacağını düşünmüyorum zor kullanmanın. Polis ceza yazıyor mahkeme bozuyor polis ceza yazamaz diye. Allah sonumuzu hayreyleye dünya olarak.

Siyah maskeyi çok kullanmıyorum şu sıralar ama malum maske sıkıntısı olduğu dönemlerde başka çare yoktu. Yine öyle bir durum olursa siyah maske kullanımı artar. Ha siyah olmaz desenli olur ki artık milletin zevkine göre üretiliyor malum. 25 kuruşluk maskeye 3-4 tl ödendiği dönemde millet mecbur kullandı. hala 70 kuruş cerrahi maskeler. Salgın öncesi 25 kuruşa satamıyordu eczaneler bir gecede fiyatı nerelere geldi biliyorsunuz.

Işte bende bundan bahsediyorum hocam salgın döneminde 10 kuruşluk malzemeler kutusu 20 lira olan ürünler oldu sana 250 lira yerel marketler maskenin kutusunu 250 den sattı utanmaz arlanmazlar.mesela 6 liralık kolonya şişeleri 18 lira oldu ünlü marketlerde .
Bu yüzden diyorum ki kullanılırsa kullanılır kullanılmazsa götürür sağlık ocağına teslim ederim.

Geri