Devleti sömüren öğretmenler...

Kodla Büyü
ve o köylere inan devletin askeri uğramamıştır.
enson 90'larda. o da uğradıkları köylerde boru öttürmek için.
egoları tatmin etmek için.
İmam da gitmez salsan, ama öğretmen eşşşek gibi gider.
girin terörün azdığı zamana bakın, kaç öğretmen asılmış kesilmiş, çoruyla çocuğuyla. Düşün gece seni evinden almışlar, karalnlıkta yürüyorsun, nereye gittiğin belli değil.
ve bu şiirde yazılmayanlar var. Gece kapını çaldıklarında okulun anahtarını vermek zorundasın.
3 sene çalıştık bunca macera 10 yıl sabreden ne yapar bilmem.
ama en azından saygılılar. çünkü siz bizim çocuklarımızı okutuyorsunuz diyorlar.
bu emri veren kim kendilere, dağdaki elbette.

Bugün öğretmenle uğraşacağına soksana tapu memurlarını da görem seni.
yok yok yok.. hala ağa sistemi. Ağalar ölüyor da millet kurtuluyor.
2000'de tapu memurları gelecekti, hocam özal da söz verdi yok diyorlar. ve 2012 girdin mi oralara, neden hala benim topraklarım diyorsun o zaman.
osmanlının toprakları ve dedenden miras kalmış, aynen seka gibi aynen telekom gibi...
Baba malını da satıp yemesi ne datlı oluyor beeeea.

bize dert mi, başbakan onu demiş bunu demiş.. Biz işimize bakarız, devletin memuruyuz ve bu insanların paralarıyla elbette ki hizmet üretmemiz gerekiyor. Ancak tüm bu duyumlar sanki özelleştirmenin sinyalleri gibi.

Buzkırıcı' Alıntı:
14 senedir 1 kere sevk aldim.Rapor,ozel izin hic almadim.Hicbir isten kaytarmadim.
Tebrikler hocam, Allah razı olsun.
ama işte seni istemiyorlar, biz kanun koyduk, kural koyduk işlesin, sevkini al git, raporunu al git ki üstüne daha çok gelebilelim.

formator358' Alıntı:
250 den fazla öğretmen şehit oldu. aceba öğretmen dışında kaç memuru şehit verdik. ama başbakan o kadar kurnaz ki öğretmeni yalnız bırakmak için öğretmenlerle diğer memurları karşı karşıya getirmeye çalışıyor. bazende öğretmeni vatandaşla karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

şunu herkes bilsin hükümet eskiden çaktırmadan öğretmen baskı yapıyordu şimdi bu iş aleni oldu. eğer bu savaşsa ben savaşacağım.

Hocam eğer senin dediğin gibi olursa da bil ki 8-5 çocuk avutacağız.
emeklilik için 60'ı bekliyeceğiz.
o yüzden herkes biran önce başının çaresine baksın.
Tek tek herkes sindirilir, belki işe yaramaz sendikalar da bunun için çalışıyor, birlikten kuvvet doğar.

Ama hava-işin eylemini seyrettim, ben sadece öğretmenler bu şekilde diyordum, onlar bile birlik olamadılar, ipi göğüsleyip sıkıntı çekenler hep öndekiler. ve 1anılmıyorsam 160 kişinin sözleşmesi feshedildi. 174 uçak kalkmadı. Diğer 2000 kişi onları takip eden koyunlardı ve kesilme zamanlarını bekliyorlar. Birlik olamadılar

Bu yazıyı nasıl gündeme taşırız arkadaşlar? haber kanallarına maille mi atsak nasıl herkesin duymasını sağlayabiliriz?

ben bir öğretmen olarak okurken duygulandım. acaba diğerleri ne hisseder....

yazı çok güzel, çok duygulandım, ancak benim mi yanlışım var arkadaşlar, bi zorunlu hizmet affında haksızlık yapıldığını söylediğimizde bile "napalım oralara düşük puan alıp gitmeselerdi" diyen arkadaşlarımızın çoğu , 1o yıl batmanda şu şartlarda çalıştım yazısını kutsal metin gibi görüyor, mesleğimizin bu kadar itibarsızlaştırılması yanlış hele hele yatıyorsun demeleri kabul edilemez ama biraz da kendi yaptıklarımızla bunu biz sağlamıyo muyuz, diye düşündüm naçizane.....

receps' Alıntı:
Bu yazıyı nasıl gündeme taşırız arkadaşlar? haber kanallarına maille mi atsak nasıl herkesin duymasını sağlayabiliriz?
evet gündeme taşımalıyız, sabah kahvaltı haberleri yapan programlar halkın nabzını tutmaya daha açık bence oralara gönderebiliriz
yazan arkadaşı tebrik ediyorum :alkis:

arka fonda Çırpınırdı KAradeniz çalıyodu bu yazıyı okurken...İyice duygulandım,içlendim,içerledim.....
Fedakar öğretmenlerimin ellerinden vefayla öperim.....

yazanların aynısını babamla birlikte hep beraber çocukluğumdan beri yaşadım bende.Ama bunları anlatsak palavra gelir hükümet büyüklerine :!:

öğretmenleri çekemiyorlar, işlerini çok kolay sanıyorrlar ve az çalışıyor biliyor herkes, yarım gün derse giriliyor ya hani! Ama kimse toplantıları, sınavları,ders dışı faaliyetleri hesaba katmıyor. Kimse öğretmenin aslında ömür boyu öğrenci olduğunu, daima bilgilerini taze tutmak için çalştığını, derse hazırlık yaptığını bilmiyor. Ama ben 8-5 çalışıyorum öğretmenler daha az çalışıp daha fazla kazanıyor demesini iyi biliyor, cahil cühela takımı.

Benim aklıma gelen sanırım daha önce bi yerlerdede bu yorumu görmüştüm, ülkemizde ne zaman bir özelleştirme olacaksa önce orası karalanır, mesela bir çok devlete ait işletme için önce devlete yük oluyor, zarar ediyor gibi söylenir sonra özelleştirilir.
Sanırım bu kadar saldırı aşağılama üzerine eğitimide özelleştirecekler gibime geliyor. Şuanda söylenenler yapılanların hepsi buna altyapı oluşturma çabaları bence. Toplum iyice alışacak sonra biranda özelleşecek ve kimse noluyor demiyecek çünkü zaten toplumun gözünde olumsuz görünüyor olacağız.

çok güzel anlatmışssınız hocam ellerinize sağlık yorum yapamadan geçemedim canı gönülden kutluyorum sizi, bu kadar güzel anlatılır. yalnız daha çok kişiyle paylaşabilsek keşke bu yazıyı okunmaya değer.

:alkis: bunları yapan üç beş kişi değil bir çok sınıf öğretmeni bu durumların hepsini yaşıyor ve bu fedakarlıllara yapıyor.Fakat sayın başbakanımız sadece 15 saat derse girdiğimizi sanıyor.

Geri