Devleti katliamla suçlayan 1100 akademisyen

Kodla Büyü
...“Savaş siyasetin başka araçlarla devamıdır.”
DOLAYLI TUTUM
yapılması gereken, “âni bir cephe değişikliği”yle düşmanın mevzilerini boşaltmak, ikmal hatlarını bozmak, geri çekilme yollarını kesmek, bunların birkaçını ya da hepsini aynı anda yapmaktı. Hart’a göre, “askeri strateji düşmanı öldürmeyi değil, felç etmeyi” amaçlamalıydı. Savaş stratejisinde buna “dolaylı tutum” deniyor.
....
Gayri nizami savaşta “doğrudan tutum”un sonuç verdiği görülmemiştir.
....
bir de olaya Clauzewitz’in ünlü sözü açısından bakalım: Bu savaş AKP’nin hangi siyasetinin başka araçlarla devamı? Elbette “çözüm süreci” siyasetinin... “Dolaylı tutum”u beceremeyen AKP Haziran ile Kasım arasında siyasetini değiştirdi ve şimdi de sorunun dört nala bölgeselleşmesine ve uluslararası platformlara taşınmasına yol açacak şekilde “başka araçlar” kullanmaya başladı....
http://www.aydinlikgazete.com/dogrudan- ... 62438.html

yurdi_y' Alıntı:
Bunun AKP değil bir vatan meselesi olduğunu anlayamayacak insanlar konuşmasın artık...
Öyle karaktersiz bir muhalefetsiniz ki
Bu ülke hepimizin diye sen söylüyorsun, adam ben kürdistanımı istiyorum diyor ve bu haklı sivil talep olabiliyor.
Yönetim bu zamana kadar yatırımları kesmedi, bu zamana kadar dile getirilen bütün kültürel talepleri karşıladı. SÜREÇ iyi niyettir. net... Bence sürecin denenmesi gerekiyordu, kimse sonucun olumlu olacağını ummuyordu zaten, ama denedik. Asla pişman değilim yine o zaman yapılanları destekliyorum. Ama bu akademisyenler kürt siyasi hareketinin taleplerinden oluşan yol haritası diyorlar, okudunuz mu? Şu anki durumun da açıklamasıdır bu... demek ki devlet pkk nın istediğini yapmadı( güzel) bundan sonra yapsın mı? Ne dediğinizin farkında bile değilsiniz... Herkes herşeye karışmasın... bana biri açıklasın bu barış diyenler kiminle barışıyor Allahaşkına...

:+1: Bazı yanlışlara rağmen açılım sürecinin denenmesi gerekiyordu ki bu süreçte halkın pkk ya destek vermemesinde etkili oldu.

124451.jpg

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başarısız olunan Çözüm Süreci’nin adını değiştirerek 10 maddelik yeni eylem planını açıkladı. Davutoğlu’nun ilk madde olarak “vatandaşlarımızı ayıran ulusçuluğu kaldıracağız” açıklaması dikkat çekti.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/yeni- ... 30680h.htm

turkiyeli.jpg

AF BUYRUN, NE VATANDAŞI DEMİŞTİNİZ?

Cumhurbaşkanı ve Başbakan konuşmalarında “78 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı” diyor; buna göre TC vatandaşıyız.
Kemal Kılıçdaroğlu da öyle diyor, “Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları….”
HDP yöneticileri ne vatandaşı olduğumuzu söylemiyorlar, daha çok “halklar….” diyorlar; herhalde “halklar vatandaşıyız”.
*
Anayasanın “siyasi haklar ve görevler” bölümünde, her birimizin “Türk vatandaşı” olduğumuz belirtiliyor. Madde 66’nın başlığı Türk vatandaşlığı. ...
...
TBMM’deki üç partinin tepesindekiler anlaşmışlar; vatandaşlığın adını değiştirecekler...
...
Türk vatandaşlığı yoksa, Türk Milleti nasıl olacak?...
...
http://www.ilk-kursun.com/haber/247814/ ... emistiniz/

Merhabalar

Bu hale memleket 10-15 yılda gelmediği gibi, yabancı güçlerin yaptığı planlarda 10-15 yıllık değil. Terör, 40 senede var. tüm bunların toplamını düşünemeyen arkadaşlar var.Bunu anlasak yeter. Birbirinize giydirip duruyorsunuz. 100 yıl sonrası düşünülüyor.

Saygılar

Benim merak ettiğim daha doğrusu merak etmiyorum sonucunu biliyorum ama sadece görmek istediğim şu ki;

Akparti çözüm sürecini yürütürken koşulsuz destekleyip bize kandan besleniyorsun diye hitap edenler akparti çözümü buzdolabına koyunca ülkücülerden daha fazla pkk düşmanı olanlar hatta hdp ye kin kusanlar bu buzdolabındaki çözüm süreci tekrar sofraya gelince nasıl bir hale bürünecekler acaba? Merak etmiyorum ama sadece görmek istiyorum.

...
ABD, ona İncirlik Üssü gibi çok önemli bir stratejik gücü sağlayan Türkiye’yi değil, PKK’nın uzantısı olan PYD’yi tercih etmişti…
Daha açıkçası; stratejik ortağımız Amerika; İncirlik Üssü’nden elde ettiği avantajla Türkiye’yi vuruyordu, özetle…

İşte itibarın bu kadar…
Gücün, saygınlığın, etkin ortada…
...
http://www.sozcu.com.tr/2016/yazarlar/b ... a-1086909/

lion26' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
pointer' Alıntı:
o değilde arkadaşlar bugün birisi daha kamu görevlisine(cumhurbaşkanına) hakaretten tutuklandı. ama devlete hakaret, askere hakaret edene yine bir şey yok... emin olun olmaz da.
cumhurbaşkanına hakaretten 900 civarında dava var. bu ülkede peygambere, Allaha, kurana, vatana, bayrağa hakaret edenler bir gün ceza almış mı? bize dokumadığı sürece ses çıkarmayız. ama yarın sıra size geldiğinde ne diyeceksiniz
Sahi bu akademisyenlerin bildirisi askere,bayrağa,vatana,Allaha,Kurana hakaret taşımıyor mu? Okumaktan aciz misin. Akademisyenler göre bu vatan pkk nın malı gibi görüyor. Bu hakaret, hainlik değildir nedir? İlla eline silah mı almaları gerek.
Merak etme. Bu değerlere hakaret edenler ceza alıyor. Alacak ta.
Ama önce nefretle bakmamayı öğren. Cumhurbaşkanı senin amirin, devletin başı, yaş olarak da senden büyük. İster sev ister sevme bu böyle. Nefrerinizden hainleri bile vatansever görecek kadar gözünüz kararmış.
Sahi soruyorum. Birisi sana hakaret etse normal mi karşılarsın. Sen kendi amirine hakaret etmeyi normal mi sayıyorsun. O zaman bir öğrencinin sana hakaret etmesi normal sayarsın bu zihniyetle.
Vatan,bayrak ve daha bir çok şey savunma görevi cumhurbaşkanın en temel görevidir. Küçük beyninle cumhurbaşkanına hakaret etmeden önce kendi konumuna ve yaptıklarına bak.
Konuyu başka bir noktaya taşıman senin ne amaçlar peşinde koştuğunu da gösteriyor. Önce hain ve ile vatanseveri , iyi ile kötüyü, doğruyu ve yanlışı öğren. Edeple konuş. Senin gibi düşünenlerin eline şehitlerin kanı bulaşmasın.
delikanlıya bak. sen önce afkan alanın peygamberimiz hakkında ne demiş onu öğren. cübbeli de ona bu lafından dolayı çüş dedi. ahlakı en son öğreneceğimiz insanlar sizlersiniz. din istismarı konusunda üstünüze yok. onlarca örnek sayabilirim. bizim beynimiz küçük de olsa çalışır ya sizde gerçekten beyin var mı? bu günü kadar ben bilmem büyükler bilir diye beyninizi kiralmadınız mı? sayın tayyip Erdoğan ülkücüler fatiha okumayı bile bilmez derken ülkücülere hakaret ve iftira atmış olmuyormuydu.

13 yıldır bitmiş pkk yı besle şehirlere taşı orduyu karargahına sok. birde orduya terör örgütü suçlması yap sonra ordu suçsuzuş cemaat suçluyumuş de. apo ile mektuplaş. osloda pazarlık yap. çözüm süreci altında pkk yı güçlendir. sonra neymiş akp nin suçu yok mu? bu devleti 13 yıldır ben mi yönettim

kıçınızda bomba patlıyor haberiniz yok birde devlet yönetmekten bahsediyorlar. bir günde pkk ya karşı MHP ye oy verseydiniz

siz kim vatan millet sevgisi kim, sizin tek sevginiz belli bir zümreye karşı.

600 subay cemaatin savcıları tarafından tutuklanırken ona ön ayak olanlar, subaylar suçsuz yerde cezaevinde çürürken suspus olanlar gelmiş başımıza vatan millet sevdalısı kesilmiş. subayların ömründen 5 sene çalındı şimdi hepsi beraat etti. onca subay hapse atılırken cemaatin arkasında duranlar iş kendilerine dokununca cemaati terör ilan etti. o olaydan sonra tsknın tüm komuta kademesi istifa etti, mutlu olmuşssunuzdur umarım.

haburdan teröristler girerken ayaklarına mobil savcı yollayanlar buna tepki gösterenlere "kandan beslenen faşist" diyenler gelmiş başımıza vatan millet sevdalısı olmuş. sizin neyinize lan vatan sevgisi. Atatürk'e cumhuriyete her fırsatta saldıran, Türk kelimesini ağzına almayan, Türkliğe her türlü zararı vermiş adamlar gelmiş bize milliyetçilik taslıyor.

sizin bu vatana dair zerre sevginiz ve endişeniz yok tek derdiniz kendi zümreniz.

cemaate karşıydık bizleri dinsiz ilan ettiniz şimdi siz cemaati terör olarak görüyorsunuz.
hdp ile çözüm sürecine karşıydık faşist ilan ettiniz şimdi durum ortada.

bir de gelmiş millete basiretsiz diyorsunuz, ülke kaderini belirleyen konularda bile kandırıldık aldatıldık diyen adamlar millete basiretsiz diyor.

bu terör sevici akademisyenlere gelince onlara bir şey olmadı olmayacak çünkü devlete ve millete hakaretin değil sizin zümrenize karşı yapılan her şeyin suç olduğu yerdeyiz.

tek çözüm idamın geri gelmesi. lamı cımı yok, yeter artık Türkiyenin insancıl yanından kazanımları değil kaybettiklerini görmekten.

semihcom' Alıntı:
Senin gibi cakma ülkücüler oldukça ki sonuç ortada rüyada devam edersiniz. Mesele memleket meselesi adam hala mhp diyor, Allah basiret versin.
memleket kurtaracağız diye akp den başka partiye oy vermediniz akp de arap baharına katıldı pkk ile msaya oturdu sonuçta milyonlarca Müslüman öldü ve pkk nın geldiği durum ortada. memelket meselesini şimdi mi anladınız. sizin gibi koyunlar olduğu sürece bu ülke bu hala gelmeye mahkumdur. MHP şu an tek başına iktidar olsa pkk bırakın devlet kurşun atmayı havaya ateş bile edemezdi o cesaretleri olmadı. cahilsiniz vesselam. işinize gelince devlet meselesi oluyor. ülkenin kaymağını yerken hiç devlet meselesi olmuyor

akp ve ona oy verenler yüzünden ülke içinde ve dışında telafisi olmayacak hasarlar oluştu. yüzbinlerce müslüman öldü pkk altın yılını yaşadı. artık İsrail projesi amacına ulaşıyor. İsrail akp ye oy verenlere bir üstün cesaret madalyasını hazırlasın.

Afrikadaki açlığın sebebi ne hocam..Adam olaydınız da bu halk oyunu size vereydi bu halk elinde hıyarıyla her gelene tuzlamaz..Halk kafasında size göre basit kafasında tartısına koyar oyunu atar..Böle pasif siyasetçiler oldukça daha çol akp iktidarı görürüz biz..Kusura bakmayın ama siz
Dünya siyasetinden bi haber herşeyi akpye bağlayan bir zihin hastalığına tutulmuşsunuz bu neyin saplantısı ki yağan yağmuru bile akpden biliyorsunuz..Bu kadar yavan ve basit bi siyasi bakış zaten iktidar olamaz..

Akp iktidarda olmasa Suriye'de Esed'e karşı isyan çıkmazdı. Doğrudan yada dolaylı destek verdiler. Eğer bugün pyd varsa temeli taa oradan başlıyor, sana ne esedden sana ne suriyeden. O kadar ölen ve mülteci olan suriyeli de apayrı bir acı.

mehape ile dehape arasındaki tek fark oy oranıdır.(oda çok az ) her ikiside bu devlet için külliyen zarar ziyandır. cehapeyi hiç söylemiyorum bile...
bu memleket için çakılı bir çiviniz varmı düşünün varsa söyleyin...
biz olmasak memleket batar diyen ülkücüler türkücü oldular malesef...siyaset üretemeyen basiretsiz g başkanlarına yapışıp medet uman zavallılar...Hiç bir şeyde yapamıyorsunuz şu bahçelide gitse kurtulsak diye içinizden haykırıyorsunuz değilmi ama reis bu ! -genel başkan- git de denemez sağda solda da söylenemez itaat denilen şey var demi... o nereye siz oraya koyun misali....
Tayyip erdoğan hataları olmadımı illaki olmuştur. Ancak sol zihniyetin baskıcı ortamından bu milleti kurtarmak kolay iş değildi ne başbakanlar c başkanları şehit oldular bu yolda ...Tayyip i yedirmeyiz arkadaş ben ömrümde böyle bir Lider görmedim. Onun kadar bu vatana hizmet eden bir lider varmı son zamanlarda ...
niye kudurdu dış güçler ( bu arada kapı çalsa dış güçlerdir dış güçler diye gır gır geçenler son zamanlarda dış güçleri ensesinde hissetmeye başlamıştır.)
dış güçlerin birde iç güçleri var chp ve hdp
ya mhp tam bir maşa kullanan kulllanana

ernestososa' Alıntı:
Akp iktidarda olmasa Suriye'de Esed'e karşı isyan çıkmazdı. Doğrudan yada dolaylı destek verdiler. Eğer bugün pyd varsa temeli taa oradan başlıyor, sana ne esedden sana ne suriyeden. O kadar ölen ve mülteci olan suriyeli de apayrı bir acı.
Ya gerçekten çok enteresan ya hocam arap baharı kaç ülkede oldu yani okudunuMu hiç merak ediyorum lübnanda ne oldu kim destekledi..sen istesende istemesende olacak olanlar vardır sen aktör olmak istersin yada figuran seneryo akpli yada akpsiz olacaktı hala anlamıyosunuz okuyun azcık kardeşim akp mi ortadoğuyu şekillendiriyor gülldürmeyin beni..Akp seneryoda rol kapmaya çalıştı ama olmadı isteyen istediği gibi şekillendiriyor..akp çekilsin kabuğuna karışmasın etliye sütlüye sanıyomusunuz düzelcek bu coğrafya..akp rol kapmak istedi bu senaryoda zira yazılan bu senaryo ilerde bizim açımızdan daha büyük sıkıntılara yol açacak..ama olmuyor rol yok sana..sen söz sahibi değilsin sınır komşusu olsanda diyolar..sınırları biz çizeceğiz diyolar ve çizilen bu sınırlar son sınır olmayacak.

akp ye oy veren millet niye oy veriyor?
akp geldiğinde terör bitme noktasındaydı
yolsuzluk bu kadar artmamıştı
torpil bu kadar çok değildi
insanlar bu kadar ötekileştirilmemişti
eğitimimiz kalitemiz bundan daha iyiydi
adalet bu dönemden daha iyiydi
güvenlik daha iyiydi
bu ülkede para karşılığında cem uzan bile %7 oy alıyorsa bu millette bir sorun var. akp bastı parayı 3 milyon daha fazla aldı. bu millet dürüst adama oy verseydi bugün rahmetli muhsin Yazıcıoğlu başbakan olurdu. bu milleti ne kadar kandırısanız o kadar oy alırsınız
oy namustur ama oyunu satan milyonlar var. ülkesini değil üç kuruş menfaatini düşünen insanlar elbet akp ye oy verecek. sonra ülkene ağlama
akp pkk ile pyd ile ypg ile pazarlık yapmadı mı? cumhurşyet bayramında pyd nin geçişine kim izin verdi. apo ile mektuplaşan kim? haburu bize yaşatan kim. osloda pazarlık yapan kim? o milli karamanınız hakan fidan efendi nerde

gerçekler acıdır. akp ye oy veren herkes o arap baharında ölen Müslümanların vebalini almıştır. akp arap baharının bop projesinin ortağı ise sizde ortağın desteksisiniz. bunun vebalini nasıl ödersiniz bilmem. pkk ya verilen tavizlerden dolayı şehitlerimiz ve arkada bıraktığı ailelerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz. kendi ülkesini bırakıp mısırın rabiasına ağlayan ahali bu ülkenin bu hale gelmesine sen sebep oldun. yıllarca bu formda bu ülke akp ile uçuruma sürükleniyor dedim. dinlemediniz. şimdi bu szölerim akp li leri çıldırtmış olmalı ki bana çakma ülkücü demiş. yazdıklarım acı bir gerçeketir. aksini ispat eden varsa buyursun.

Kürşat_58' Alıntı:
gerçekler acıdır. akp ye oy veren herkes o arap baharında ölen Müslümanların vebalini almıştır. akp arap baharının bop projesinin ortağı ise sizde ortağın desteksisiniz. bunun vebalini nasıl ödersiniz bilmem. pkk ya verilen tavizlerden dolayı şehitlerimiz ve arkada bıraktığı ailelerin vebalini nasıl ödeyeceksiniz. kendi ülkesini bırakıp mısırın rabiasına ağlayan ahali bu ülkenin bu hale gelmesine sen sebep oldun. yıllarca bu formda bu ülke akp ile uçuruma sürükleniyor dedim. dinlemediniz. şimdi bu szölerim akp li leri çıldırtmış olmalı ki bana çakma ülkücü demiş. yazdıklarım acı bir gerçeketir. aksini ispat eden varsa buyursun.

ustam guzel dıyorsunda önder olacak adam yok memlekette yıllardır akp yı akp yapan mualefetın bu zıhnıyetı adam ayırım yapıyor devletı boluyor ama mualefet bırlesemıyor sadece karalama sıyasetıyle bır yere varılmıyor şunu bunu yapıcam dıyen yok artık o soyle bu boyle denıyor memleketımde artık anlayın bu mıllet gucsuz bır ıktıdar ıstemıyor ben burdayım denıldıgınde kazanılır ben mualefet yaparım dıyen bır zıhnıyetı nasıl ıktıdar yapıcaksın

anayasa degısecek bunu anasından yenı dogan cocuga sor anlar artık onemlı olan onu bılen kısılerın bırlıkte oldugu bır grubun yapması sen bu ekıpte olmam dedıkten sonra anayasayı bu hale getırdıler dedıgınde kımse sana ınanmaz halk ne anlar anayasadan halka geldıgınde herkezın bıldıgı gıbı gececek ama hala mualefet duzenlemelerı yapmak yerıne karsıyız dıyor neyıne karsınızın neden nasıl olmalı halk bunu bılmek ıster tek kelıme baskanlık sıstemı olmus halk ne anlar acıklamazsan karsıyım demenızı degıl sebeblerını sonuclarını + ve - lerını demelısınız kı halkta haklılar desın ama hayır bız karsıyız bız katılmayız denılıyor

.... ben ve benım gıbı bırcok kısı hatalısınız lafından sıkıldı artık hatanızdan soyle donersınız demenın zamanı geldı emın olun akp dedıgınız ıcınde en az sınız kadar ulkucu olanlarda var ama cogunlugun ıstegı guclu bır durus sergıleyemeyen baskanıza tepkılerı
partı baskanlarından ıstıfa etmeyen kaldımı onun donemınden sıyasetı bırakmayan ama sayın baskanımızı halk bırakmamıs o nedenle durmus basta

yada dıger vatandas gıbı ben oyumu azaltmıyorum dıyor baska bısey demıyor usta sen oyunu azaltmıyorsun ama artırmadan nasıl ıktıdar olmayı dusunuyorsun kayık tamam batmıyor ama yuzmuyorda anla artık bunu

gece gece cok konustum sanırım

Aklın yolu birdir.

Öğretmen olarak hala 13 sayfada değil aynı, birbirine yakın yol bile bulamadığınız için bir hatırlatma yapayım istedim.
İdam isteyeniniz var, parti muhabbeti yapanınız var, televizyon duyduklarından başka bilgisi olmayıp bilir kişi kesileniniz var. Kusura bakmayın bu kafayla ne bir adım ileri gidilir, ne de bu kafayla bizi bir adım ileriye götürecek beyinler yetişir. Siz öğretmensiniz, kahvehanede her gün söylenilen lafları bir de sizin tekrarlamanızın ne faydası var. Sığ düşünmeyin, deniz dalgalardan ibaret değildir.

Gündüz Can YILMAZ' Alıntı:
Aklın yolu birdir.

Öğretmen olarak hala 13 sayfada değil aynı, birbirine yakın yol bile bulamadığınız için bir hatırlatma yapayım istedim.
İdam isteyeniniz var, parti muhabbeti yapanınız var, televizyon duyduklarından başka bilgisi olmayıp bilir kişi kesileniniz var. Kusura bakmayın bu kafayla ne bir adım ileri gidilir, ne de bu kafayla bizi bir adım ileriye götürecek beyinler yetişir. Siz öğretmensiniz, kahvehanede her gün söylenilen lafları bir de sizin tekrarlamanızın ne faydası var. Sığ düşünmeyin, deniz dalgalardan ibaret değildir.

AĞZINIZA SAĞLIK :alkis:

Geri