Derste Not Tutturma Konusu

Kodla Büyü

botehasan33

Aktif Üye
Arkadaşlar derste not tutturmaya başladınız mı? Ben defter özelliklerini ve mutlaka getirmeleri gerektiğini söyledim. Malum, dersin kitabı yok. Sınav yapılacak. Nasıl çalışacak bu çocuklar? Önümüzdeki hafta başlayacağım. Başlayanlar var mı? Hangi bölümlerden not aldırdınız? Nelerin üzerinde durdunuz?

Ben defter aldırdım, yazı da yazdırdım. Konuyu anlatıp ekranlara sunu görüntüsünü verip gerekli yerleri yazdırıyorum. Yıllık plandaki konulara göre kafama göre önemli gördüğüm konuları yazdırıyorum. En son BİT kullanım alanları ve yararlarını yazdırdım mesela. En azından sınava çalışırlar.

senolak' Alıntı:
Ben defter aldırdım, yazı da yazdırdım. Konuyu anlatıp ekranlara sunu görüntüsünü verip gerekli yerleri yazdırıyorum. Yıllık plandaki konulara göre kafama göre önemli gördüğüm konuları yazdırıyorum. En son BİT kullanım alanları ve yararlarını yazdırdım mesela. En azından sınava çalışırlar.
Aynen ben de ek olarak Yazılım-Donanım konusunu da yazdıracağım.
Aslında 1 ders konu+yazdırma
1 ders de bağımsız olarak uygulama ağırlıklı yapmak mantıklı geliyor.
2 ders boyunca anlatıp yazdırınca çok sıkılıyolar.

senolak' Alıntı:

Zaten LAB yok, hatta bilgisayar bulsam bile boş sınıf (oda dahil) yok... Bende bu hafta aynı şeyleri not ettirdim... Zorlu bir yıl beni bekliyor ama hadi hayırlısı...

Bende yazdiriyorum ama 5 ve 6 lar ne kadar yavas yaziyorlarmis yauv Allahtan 2 saat ders varda 10 dk lik dersi 2 saatte ancak bitiriyorum

kaybil' Alıntı:
Bende yazdiriyorum ama 5 ve 6 lar ne kadar yavas yaziyorlarmis yauv Allahtan 2 saat ders varda 10 dk lik dersi 2 saatte ancak bitiriyorum

:alkis: al benden de o kadar, 20 defa tekrarlıyorum, yok başlığı kırmızı mı yazalım, yok bilmem ne....

Arkadaşlar niye defterle uğraşıyorsunuz... Not tutturursak çok sıkıntı çekeriz... Bakın ben döküman hazırlamaya çalışıyorum sizlerde yardımcı olursanız tez elden bitirirz hemen. başta kendimize sonra tüm bil.tek. öğretmenlerine bir faydamız olur.. Burayı bir okuyun lütfen

ben defter aldırdım. sonra araştırma ödevi verdim;
word
excell
publisher
movie maker
power point araştırın gelin dedim
ayrıca bilgisayar kasası alıp sınıfta içini açıp gösterdim ve donanım kısımlarını yazdıırdım.
araştırmalar geçen hafta idi. bu haftada defter ve araştırmalara artı ve eksi verdim :))

yazmak istemiyorlar..özellikle 5. sınıflar zor geliyor..zaten zor bir bölge daha çok roman çocukları.sırada tutabilene aşk olsun bi de sen gel bunlara yazı yazdır...tabiki sıkılıyor çocuklar.PC dersinde yazımı olur lan! :verymad: kitap yoksa bilgisayar yoksa olur! mecbuuuuuuuuuuuuuuuuuuurrr :| sınav yapcaz nerden çalışcak çocuk..zaten bi kulaandan giriyo ötekinden fışkırıp çıkıyo

BT sınıfım olmasa yazdırırdım ama sınıf varken zamanı yazdırmayla harcamayı hiç de düşünmüyorum. Önlü arkalı çıktı biçiminde çocuklara dağıtıyorum. BT ve Yazılım dersi için kitap olmadığını, defter yerine dosya tutmaları gerektiğini, dosyadan sınav yapacağımı ve zaman zaman kontrol edeceğimi söyledim. Uygulamalarla zaman geçiyor daha çok.

Arkadaşlar siz okuyarak yazdırırsanız çok yorucu olur yazdırcağınız dokümanı word üstünde yansıtın duvardan bakarak yazsınlar öbür türlü tekrar edenler ileri gidenler geri kaldım diyenler uğraşmak çok yorucu oluyor.
ben şimdiye kadar 7 ler dışında hepsinde 15 dk kadar not tutturuyorum
8 lerde yazılım nedir türleri vs. konusunu
6 larda donanım parçalarını ,dosya klasör nedir , dosya türleri vs.
5 lerde temel bilgiler bilgisayarın çevre birimleri ana parçaları vs.
7 lerde daha yazdırmadım ama internet ağ lan nedir vs.
şeklinde devam edecek anlattığım derse göre

bende lise var kız Anadolu lisesi ben anlatıyorum not alalım mı diyorlar siz bilirsiniz alan alsın almayan almasın ama sınavlarda ve projelerde görüşürüz boşuna o gün yanıma kimse gelmesin dedim baktım gelecek hafta herkes küçük not defterleri ile gelmiş not :+1: alıyorlar

bende derste not tutturuyorum bu sene, konuları işledikten sonra önemli yerleri not aldırıyorum. bu hafta dosya klasör kavramları üzerinde duracağız. yazılım / donanımı bende not aldırmıstım.

Bende not tutturuyorum gerekli gördüğüm yerleri ama not tutmaktan çok sıkılıyolar özellikle 5. sınıflar

dosya kullanımı çok hoş bir fikir fakat derste not tutturduğunda da dersi daha çok önemsiyorlar bide daha akılda kalıcı oluyor

g.cetin.66' Alıntı:
bende lise var kız Anadolu lisesi ben anlatıyorum not alalım mı diyorlar siz bilirsiniz alan alsın almayan almasın ama sınavlarda ve projelerde görüşürüz boşuna o gün yanıma kimse gelmesin dedim baktım gelecek hafta herkes küçük not defterleri ile gelmiş not :+1: alıyorlar
ben de anadolu lisesindeyim. anlatıyorum isteyen not tutsun diyorum. ben yazdırmıyorum. siz yakında üniversiteli olacaksınız alışın diyorum.

5. ve 6.sınıflara dersim var. Ben de defter aldırdım.ilk dönem bilgisayar sınıfına inmiyoruz.Öğrenciler, sınav haftaları ve tatiller dışındaki 10 haftada not tutacaklarını, her ders onlar not tutarken defterleri kontrol edip imzalayacağımı,her imzanın 10 puan değerinde olduğunu ve performans notlarından birini defterden vereceğimi söyledim öğrencilere.Her sınıfta not tutmayan birkaç öğrenci çıkıyor. Bir şekilde idare ediliyor onlar da.

valla 5lerin kağnı gibi yazmasını bekleyemem ders saati dayanmaz buna, ayrıca bt sınıfında oturdukları yerler yazı yazmaya filan elverişli değil, masanın büyük kısmını bilgisayarlar kaplıyo zaten..sınavdan önce 1-2 sayfalık çalışma kağıdı vericem oradan çalışsınlar işte..

herşeyi yazdırmak imkansız zaten..
misal publisher konusu nasıl yazdırılır ki?
en iyisi not dağıtmak

Geri