Derste Kahoot Kullanimi

Kodla Büyü

biltekogr

Site Gezgini
Derste kahoot kullanan var mi?

Derslerin son 10 dakikasinda kullaniyorum bazen ama sinif kontrolu oldukca zor oluyor. Ogrenciler cok heyecanlaniyorlar. Kendilerine hakim olamiyorlar.

Ogrenmeye olumlu etkileri var.

Sizin gorusleriniz nedir?

Tablet mi var hocam. Çocuklar nasıl kullanıyor.
Bizde internet ve tablet yok. Ben plickers kullanıyorum bazen. Sınıfları oluşturdum. Tek telefon telefonun İnterneti, sistemin verdiği barkoda benzeyen çıktı ve akıllı tahta yetiyor.
Adını tahtada görünce mutlu oluyorlar. En büyük derdim cevapları doğru yapanların sınıfı stada dönüştürüyor olması. Keyifli ara ara uygulayinca güzel oluyor.

Tablet veya telefondan degil hocam bilgisayar sinifindaki bilgisayarlardan kullaniyorlar.
Plickersi biliyorum. Pc veya mobil cihaz yoksa oldukca etkili. Okulumda siniflarda kullanan arkadaslar var.

Ben iki üç haftada bir kullanıyorum. 10 15 dk. İlk başlarda gürültü vardı da hocam.. zamanla yarışmaya alışıyorlar. Hocam bi daha bi daha.. çok istekliler. Aslında forumda bir de kahoot bölümü oluşturup sorularımızı paylaşıma. açsak güzel olur..

Sıklıkla kaos ortamları olabiliyor ama genel olarak keyifli oluyor. Cep telefonlarından kullandırıyorum ben de 10. sınıflarda ama :D Özellikle BTT dersi için...

Quiziz kullaniyorum bende. Mantik ayni ama quizizde sorular herkeze ayni sirada degil karisik geliyor.

Kahoot bende kullanıyorum. Bahsedilen stada çevirme problemi bende de oluyor.O kadar olsun artık :)

Kahoot çok gürültülü oluyor ve bt sınıfında monitörden kopya çekme olayına engel olunamıyor. Ama quizizz daha başarılı. Hazırlanan sorular her öğrenciye farklı sırada geliyor hatta cevaplar bile farklı şıklarda geliyor. Ses, gürültü ve oleeeey sesi gelmiyor.

Benzer şekilde biquiz.com 'da rastgele soru dağıtma özelliği var. Bir de isterseniz öğrenciye hiç dönüt vermeyebilirsiniz. En son istatistikleri açarsınız. Türkçe olması da bir avantaj. Kahoot eğlenceli tabi ama deneme sınavı vs için diğer alternatiflere bakmalı.

ben de dyk kurslarımda son 15dk tekrar amaçlı kullanıyorum.gayet keyifli ve eğlenceli oluyor.tek problem arkadaşlarımızın da dediği gibi doğru yapanların aşırı sevinçleri.o da olsun artık :)

kahoot'u denedim ben de, soruyu yüklüyor ama öğrenci ekranında 4 büyük renkli dolgulu kareden başka bişey görünmüyor neden olabilir acaba, pcler xp ve chrome tarayıcı

Geri