Dersler zorunlu oldu da ne kazandık?

Kodla Büyü
Arkadaşım desene benim derdim full ek ders. Zorunlu kölelik yapmaktansa simit satarım daha iyi. Kimide diyor ki 2 sene sonra tekrar seçmeli yaparlarsa nolacak. Şu andaki durumdan çok daha kötü olmayacağına göre fark yapmaz. İdarenin de öyle her istediğini yapmayın. Neymiş öyle o.

Hocam kendimize geldik daha ne olsun. Ama ben açıkçası sevinmedim, akp nin neden % 50 yi neden olduğu meydanda, toplum mühendisliğini iyi yapıyorlar, bazı arkadaşlar 28 Mayıs ı bilişimcilerin bayramı olarak kabul ettiler bile, halbuki sadece eşşeğimizi bulduk.

bamteli86' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
EE kaç saat dersin yapar peki şimdi herkes full ek ders alıyor. O zman 5-6 lar en fazla 10 şube olur ortalama. 20 saat ders ile yetinecek miyiz. Yoksa şimdiye kadar övdüğümüz rehber öğretmenlerin statüsüne kavuşmak varken başımıza yeni işler mi açtık bilemiyorum.

AMA BİLDİĞİM TEK ŞEY VAR O DA TÜM BİLGİSAYARCILAR HEM BTR OLACAK HEM DERSE GİRECEK. ZATEN BTR OLACAKTIK. DERSİ DE ARKADAŞLARIMIZ BİZE İYİ BİR ŞEKİLDE GİYDİRDİLER SAĞOLSUNLAR.
Bu nasıl bir zihniyet yaa. bir öğrencinin ve velinin gelip senin dersin önemsiz demesi, öğrencilerin dersten kaçması, en önemlisi bilişim öğretmeni olarak ülken için bilişimci eleman yetiştirememen hiç mi etkilemiyor seni ??

idarenin eline de hiç bakmadın. insanların kendisine saygısı olmalı bence. ek dersim azsa dersim zorunlu gider egzersiz açarım. olmadı limon satarım

Ben idarenin elinin altında değilim çalışma şartlarım belli yapacağım iş belli. Ama tekrar söylğyorum derse de girsek BTR de olmasak tüm diğer işleri biz yapacağız. bunu da iyi biliyorum. Zaman en güzel vaiz dir. Bekleyip göreceğiz kimin haklı olduğunu.

Kardeşim sen öğretmen değilsin git istifa et. Adamın asabını bozma :verymad:

1-Norm olayını düşünürsek gayet iyi oldu.
2-İdarecilerin seçerim seçmem tartışmasını bitirdi.
3-Eski bilgisayarlarla nasıl ders anlatacağız.
4-Btr olmasak ta işleri yine biz yapacağız.

En iyisi kadrolu btr ama oda zor görünüyor.

BTR kadrosu açılmayacak bunu tahmin etmek zor değil ama şimdi birçok okul BT sınıflarını dağıttı dağıtmayanlarda çok dökük durumda. Dersler zorunlu oldu, şimdi ne olacak? Bizden bu sınıfı onarmamızı isteyecekler, ödenek yok, destek yok :cry:

Arkadaşlar Demem o ki; 2 şer saatlik ders ne norm olayını çözer ne de BTR olayını çözer. SAdece iş yükünüzü ve stresinizi arttırır bunu da seneye göreceksiniz. tüm bu mesaj atanlara seneye bir mail gönderirim ve şimdiki durumlarının ne olduğunu sorarım ben yanlış isem de bunu da kabullenirim.

Herşeyi bekleyip göreceğiz

Meslekte 6. yılım. 5 okul 6 müdürle çalıştım. şu sorulardan sıkıldım artık. hocam seneyede bizle misin? ilerde sizi ne yapacaklar? hocam da bütün gün oturup fullekders alanlardan... bu işin suyu çıkmıştı ki çok şükür dersler geri verildi. birileri kalkıp aksi şeyler söylüyor gel de deli olma

bamteli86' Alıntı:
Arkadaşlar Demem o ki; 2 şer saatlik ders ne norm olayını çözer ne de BTR olayını çözer. SAdece iş yükünüzü ve stresinizi arttırır bunu da seneye göreceksiniz. tüm bu mesaj atanlara seneye bir mail gönderirim ve şimdiki durumlarının ne olduğunu sorarım ben yanlış isem de bunu da kabullenirim.

Herşeyi bekleyip göreceğiz

İşte bunu kimseye anlatamıyoruz...

:alkis: :+1:
exgol' Alıntı:
Meslekte 6. yılım. 5 okul 6 müdürle çalıştım. şu sorulardan sıkıldım artık. hocam seneyede bizle misin? ilerde sizi ne yapacaklar? hocam da bütün gün oturup fullekders alanlardan... bu işin suyu çıkmıştı ki çok şükür dersler geri verildi. birileri kalkıp aksi şeyler söylüyor gel de deli olma

exgol' Alıntı:
hocam da bütün gün oturup fullekders alanlardan...

hocam bana öyle diyenlere keşke üniversite sınavında biraz daha yüksek puan alıp bilişimci olsaydınız diyorum ,susup kalıyorlar.

ne olursa olsun şu anda dersin zorunlu olması norm fazlalığı sorununu çözdü ve bu nedenle üzülünecek değil sevinilecek bir mesele. Ancak BT öğretmenlerinin tamirci değil de öğretmen olarak görülebilmeleri için SBSnin kaldırılması veya SBSde bilişim teknolojileri dersi soruları da sorulması gerekir. Aksi halde bizler hala tamirci, dersimiz de hala gereksiz olarak görülmeye devam edecek.

ne çektik be bu başlığı açan gibi konuşanlardan.şahsım adına ek drs almayıverim.zaten tüm öğretmenlerde full k ders alıyor değil.süper oldu çok iyi oldu.inşallah sen ve senin gibiler bu durumu bozmazlar.böyle düünenlerin tümünden utanıyorum.hani bi haber yapılıyor ve altında bizim aleyhizmize konuşan öğretmenler oluyor ya işte onlar sizin yüzünüzden var-konuşıyolar.insanda biraz utanma olur.k ek derste ekders.şu öğretmenlik mesleğini öğrenin artık ne doymaz arkadaşar var, ne hesap pesinde koşan kurnaz arkadaşlar var şu branşta size ne dense azzzzzz.

Sizi anlamakta güçlük çekiyorum..Branş olarak avareliğe baya alıştırıldğımız için ,derse girmek,öğretmen olup çene patlatmak gözümüzü korkutuyor..Birşeydende memnun olalım..

en fazla 6 ay zorlanırız sonra her şey rayına girer. kolay değil 3-5 saat derse girip bir an da 20 saat derse girmek. alışırız...

ben bt rehberliğini istiyordum ama şu norm sorunlarıyla boğuşan biri olarak derslerin gelmesine çok sevindim.

Hocam rüzgarın esiş şekline göre norm fazlası olmaktan bıkmadın mı artık. en azından bundan sonra normumuzu koruruz.

Seneye hem diğer öğretmenler gibi nöbet kol vs ile uğraşıp o kadar derse girip ondan sonrada paşa paşa bedavaya her tenefüs uğraşırsınız yok projeksiyon göstermiyo, yok çıktı alamıyorum, yok internet gitti, yok o yok bu. Tebrikler istediğiniz oldu :x

ben sevinenlerin çoğunluğunun labları olduğunu düşünüyorum.Eğer sınıfta bt dersi işlemek ne demek bilselerdi,ders toptan kalksın isterlerdi.Kitapta sözel kaç konu varki? iki üç konudan sonra lab şart oluyor.Çocuğa ben ne öğretecemde sınavda ne soracam? projeksiyondan anlatırım demiş bazıları.Bizim okulumuzda sadece bir sınıfta projeksiyon var.ilçedede okulların çoğunda aynı.Öğretmenlik gibi görünüyo ama bizimki öğretmenlik değil.;Alın işte ders zorunlu şimdide lab sorunu çıktı.Neresinden tutsak fiyasko.Ben artık hiçbişey hissedemiyorum.

Arkadaşlar Ek ders mesele değil o sadece benim savunduklarım arasında bir tanesi. ben bunu yapanların bzi BTR den çıkarmadıklarını söylüyorum.Mesela 7-8 .sınıflarda da derslerimiz olsaydı o zaman hem norm hem BTR olayı sorun olmayacaktı.

Ama göreceksiniz diyorum bu durumdan bizi kurtarmayacaklar.

Siz hepiniz okullarınızda otururken ben bizzat TUNAY ALKAN beyle bizim sorunları görüşmek için kapı kapı dolaşmış biriyim.

Onun için konuştuklarınıza dikkat edin diyorum sadece fikrinizi savununuz. Yok sizin gibiler vb. cümleler kurarken de edepli olunuz.

ben sadece fikrimi söylüyorum. fikrimin doğruluğuna inandığım için ifade ettim.

blşmblşm' Alıntı:
ben sevinenlerin çoğunluğunun labları olduğunu düşünüyorum.Eğer sınıfta bt dersi işlemek ne demek bilselerdi,ders toptan kalksın isterlerdi.Kitapta sözel kaç konu varki? iki üç konudan sonra lab şart oluyor.Çocuğa ben ne öğretecemde sınavda ne soracam? projeksiyondan anlatırım demiş bazıları.Bizim okulumuzda sadece bir sınıfta projeksiyon var.ilçedede okulların çoğunda aynı.Öğretmenlik gibi görünüyo ama bizimki öğretmenlik değil.;Alın işte ders zorunlu şimdide lab sorunu çıktı.Neresinden tutsak fiyasko.Ben artık hiçbişey hissedemiyorum.

Lab konusu da ayrı bir konu. Lab yok ol sa da çalışan bilgisayar yok.

Yazılım dersini tablette mi anlatacaksınız :)

Komiksiniz...

öğrencilerin gerçekten birşeyler öğrenmesini istiyorsanız notunun ve zorunlu olması doğru, ders saatimiz yine az ama en azından öğretmenlik yapacağız kimsenin bilgisayarını da yapmak zorunda değilsiniz.

boteci85' Alıntı:
Seneye hem diğer öğretmenler gibi nöbet kol vs ile uğraşıp o kadar derse girip ondan sonrada paşa paşa bedavaya her tenefüs uğraşırsınız yok projeksiyon göstermiyo, yok çıktı alamıyorum, yok internet gitti, yok o yok bu. Tebrikler istediğiniz oldu :x

Arkadaşım siz bir meseleyi anlamıyorsunuz bence. Ya da unutmuşsunuz. Siz MEB'de öğretmensiniz. Teknisyen değil. Kazanımlarınızı da bu vasıf üzerinden elde etmelisiniz.
Bu müjde sorunlarımızdan 1 tanesinin çözümü oldu. Tabi ki herşey toz pembe olmayacak. Sorunlar devam edecek. Ama onları da çözmek için uğraşmaya devam edeceğiz.
Bu sorunları çözmeye uğraşmak yerine, tümünün öğretmen olduğu çevrende ne konumda olduğu belirsiz bir şekilde kalmak sadece günübirlik bir rahatlık getirir. Ama sonrası büyük bir hüsran olur.
Umarım gelişmeler güzel şekilde devam eder. Korkulanları güzelce atlatır ve dersle ilgilenen bir branş olabiliriz.
Herkese kolaylıklar.

.

SANKİ BİZEMİ SORDULAR BTR Mİ İSTİYORSUNUZ DERSLERİMİ DİYE, NORMUMUZUN OLMASI İÇİN DERSİMİZİN OLMASI LAZIM, KADROLU BTR DİYE BİR KADRO VERMEZLER VEREMEZLER, NE DİYE VERECEKLER, TEKNİKER SIFATI İLEMİ, TEKNİSYEN SIFATI İLEMİ, MEMUR SIFATI İLEMİ, ÖĞRETMENE DERSLE NORM VERİLİR, 2+2=4 GİBİ BİRŞEY BU, YETER ARTIK ORTALIĞI BULANDIRMAYIN LÜTFEN.

baydin55' Alıntı:
öğrencilerin gerçekten birşeyler öğrenmesini istiyorsanız notunun ve zorunlu olması doğru, ders saatimiz yine az ama en azından öğretmenlik yapacağız kimsenin bilgisayarını da yapmak zorunda değilsiniz.
hocam hiç birşey istemeseler okulun web sitesini yine siz güncelliceksiniz.Artık btr değilsin dite matematikçiye web sitesini yaptıracak halleri yok.Haaaa bide foto çekme muhabbeti var.önemli günlerde bilgisayarcı gel fotoğraf çek muhabbeti.

saçma bir yaklaşım. sınav yapmak ve proje performans dışındakileri zaten yapıyorduk. ayrıca klavye fare sıkıntısı dersin zorunlu olmasıyla bağlantı kuramadım. seçmeliykende sıkıntı olur. ayrıca farenin klavyenin kaçı kaç kuruş.

tekrarlıyorum bazıları rahatsız oldu bundan olanlarda keyfim kaçacak diyenler. birazda sizin keyfiniz kaçsın 100 kişinin keyfi yerinde 10.000 kişi sıkıntı çekiyor. alışırsınız

rehber öğretmene derse girmeden veriyorlarsa bize de verirler imkansız değildi ama sayenizde olacak

boteci85' Alıntı:
yapma görevin değil. haa ben idareden korkuyorum onlar bana kızar sonra diyorsan ehh hak ediyorsun yapacaksın o zaman. onun dışında projeksiyonfalan filan ben btci olduğum için değil sevdiğim arkadaşlarıma yardım için yaparım bunu. eğer ki öyle bir durum olursa. istemezsem ise elimi bile sürmem.

ne kadar çok ağlayan oldu 100-200 lira az alacam diye . valla dün gece sevinçten uyayamadım.

Teknisyenlik veya masabaşı görev isteyen arkadaşların isyanını anlıyorum ama ben istemiyorum ders işlerken kafam daha rahat... mesleğe başladıktan sonra 3 sene 24 saat ve üstü derse girdim o zamanları hala arıyorum... Mücadelenize adam bulursanız buyurun başlamak için iyi nokta... biz ise bu zorunlu dersi kaybetmemek için devam

Geri