dersimiz seneye liselerde..

Kodla Büyü

mse

Süper Üye
Süper Üye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-10-05-01-11-43.png
    Screenshot_2016-10-05-01-11-43.png
    459.1 KB · Görüntüleme: 1,307
Hiç heyecan yaşamayalım, ya yalan olur gider ya da gelirse yine seçmeli gelir, normlara etkisi olmaz.

Bilgi ve İletişim Teknolojisi kaldırılıyor Bilgisayar Bilimleri geliyor. Her ne kadar özellikle Kur2 müfredatı çok güzel olsa da seçmeli olacağı için yine müdürlerin inisiyatifinde...

yanlis bilmiyorsam secmeli olacak. zorunlu dersi verip secmeli ders almanin ne anlami var?

Mevcut olan seçmeli BİT dersi kaldırılarak, yerine yeni bir öğretim programına ve kitabına sahip Bilgisayar Bilimi Dersi geliyor yani.

Hayırlısı ama seçmeli gibi görünüyor...

Seçmeli olacak ders, o kadar esip gürlenen ilkokuldan itibaren zorunlu olma durumuda boş çıktı vesselam

Ajda Pekkan'dan Palavra gelsin bizden bizi dinlemeyenlere :alkis: :roll: :wink:

Bir şeye ne kadar çok sevinsem o olmuyor arkadaş. Yine sevinmiyorum olmazsa da sevinmediydim der geçerim. :wink:

çok heyecan yaptım birden inşallah zorunlu olur ama seçmeli bile olsa buna da şükür ne diyelim

tüm öğretim programını okuyamadım henüz ama eklediğim resimde
"*ünitelerden yalnızca iki tanesi isteğe bağlı seçilebilir." deniliyor
seçmeli olacak gibi :x

Ekli dosyalar

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    57.9 KB · Görüntüleme: 840
Arkadaşlar içerik iyice incelenirse giriş kısmnda bu dersin çoğu ülkede anasınıfından ortaöğretime kadar zorunlu olduğu yazıyor. Seçmeli Bit dersi kaldırılıyor ama bu ders zorunlu olabilir. İçerik olarak da gayet kapsamlı. İnşallah zorunlu olarak bütün liselere konur.

Bu dersin işlenebilmesi için bilgisayar labaratuarlarının yenilenmesi gerektiğinin de farkında olmaları gerekiyorr. Anlaşılan bununla ilgili bir projeleri yok.bu ders bilgisayarsız nasıl işlenecek merak ediyorum

sawash' Alıntı:
Bu dersin işlenebilmesi için bilgisayar labaratuarlarının yenilenmesi gerektiğinin de farkında olmaları gerekiyorr. Anlaşılan bununla ilgili bir projeleri yok.bu ders bilgisayarsız nasıl işlenecek merak ediyorum

Katılıyorum hocam...

Biraz pozitif olalım arkadaşlar. Evet bize yapılanları görüyoruz ama pozitif olalım ve dua edelim inşallah her şey güzel olur.

liselerde 9 ve 10. sınıfta zorunlu olsa dahi çok faydalı olur. Bide şu hiçbir işe yaramayan tablet dağıtmaktan vazgeçip okullardaki BT labaratuvarlarını yenileseler çok yerinde karar olur ki dağıtılan tabletlerin 10 da bir fiyatına çok güzel labaratuvarlar kurulabilir. Ancak Bit dersi şuan da seçmeli, onu kaldırıp yerine bu dersi korlarsa ve seçmeli olursa dağ fare doğurmuş olur.

"Sanayi devrimini kaçırdık bari bilgi ve teknoloji devrimini kaçırmayalım."

Ders öğretim planı incelendiği vakit görülüyor ki
Bilgisayarsız programlama mantığı üzerinde duruluyor. Okulun mevcut imkanları göz önünde bulundurularak; tablet, pc vd yardımcı araçlar ibaresi var.
Yani Lab var ise lab, yok ise tablet vs...
Sizleri üzmek istemem fakat; dersin gene seçmeli olduğu kanaati ağır basıyor. DÖP'te seçme ibaresi bolca geçiyor çünkü. "ilk defa seçilmesi, ikinci defa seçilmesi" gibi...

Geri