Ders olmayınca ne olur?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, 5. ve 6. sınıflarda hazırlık sınıfı olduğunda Bilişim dersi o sınıflarını olmuyor. Okul müdürü gelecek sene 5.sınıfların hepsinin hazırlık olacağını söyledi. Böyle olduğunda dersim 8 saat azalıp 6 saate düşüyor. Bir sonradaki sene de tamamen ders olmayacak. Amaç dersimi tamamen kaldırıp okuldan göndermek. Beni gönderince de tekrar ders açıp başkasını getirmek. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar, 5. ve 6. sınıflarda hazırlık sınıfı olduğunda Bilişim dersi o sınıflarını olmuyor. Okul müdürü gelecek sene 5.sınıfların hepsinin hazırlık olacağını söyledi. Böyle olduğunda dersim 8 saat azalıp 6 saate düşüyor. Bir sonradaki sene de tamamen ders olmayacak. Amaç dersimi tamamen kaldırıp okuldan göndermek. Beni gönderince de tekrar ders açıp başkasını getirmek. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim?
İlinizde norm fazlalarına resen atama uygulanmıyorsa tayin istememek hocam. Bu durumda da birkaç okul gezdirirler ders varsa. Bu şekilde o amacına ulaşamaz ama siz çok yorulursunuz.

6 da ingilizce ders saati azalır hocam. Bizde de aynı şekilde ancak 5. sınıfların 3 şubesi hazırlık.6. sınıfta aynı sınıflara bilişim dersim var.

Merhaba arkadaşlar, 5. ve 6. sınıflarda hazırlık sınıfı olduğunda Bilişim dersi o sınıflarını olmuyor. Okul müdürü gelecek sene 5.sınıfların hepsinin hazırlık olacağını söyledi. Böyle olduğunda 6 saat dersim oluyor. Bir sonradaki sene de tamamen ders olmayacak. Amaç dersimi tamamen kaldırıp okuldan göndermek. Beni gönderince de tekrar ders açıp başkasını getirmek. Bununla ilgili olarak ne yapabilirim?

6 da ingilizce ders saati azalır hocam. Bizde de aynı şekilde ancak 5. sınıfların 3 şubesi hazırlık.6. sınıfta aynı sınıflara bilişim dersim var.
Hocam ingilizce azalmıyor, açılan hazırlık sınıfları zaten ingilizce sınıfı olacak. 5. sınıfta hazırlık olan sınıflar 6.sınıfta da hazırlık olarak geçiyor ve bilişim dersi hem 5 hemde 6.sınıfla olmuyor hocam.

Hocam ingilizce azalmıyor, açılan hazırlık sınıfları zaten ingilizce sınıfı olacak. 5. sınıfta hazırlık olan sınıflar 6.sınıfta da hazırlık olarak geçiyor ve bilişim dersi hem 5 hemde 6.sınıfla olmuyor hocam.
5. sınıfta hazırlık olduğunu biliyordum ama 6.sınıfta da hazırlık olduğunu ilk defa duydum..

6. Sınıfta Bilişim oluyor hocam, benim okulda da 5. sınıflar hazırlık sınıfı. 5.Sınıfta Bilişim yok ama 6. Sınıfta normale dönüyor yani Bilişim dersi var 6. sınıfta.

Bu konuda mahkeme kararı var .Yanılmıyorsam Zonguldak ta idi müdür normu gelecek yılları da düşünerek hesaplamalı yok öyle artı eksildi melalinde bir karardı ki çok da isabetli bir karardı şimdi o kararı alacak mahkeme var mı bilemiyorum.Ama mahkemeye baş vurun bahsettiğiniz durum olur ise.

hocam bizim de ingilizce ağırlıklı olan 5.sınıflarda bilişim dersi yok ama 6. sınıfta bilişim dersi var

19/01/2022 tarihinde yayınlanan Haftalık ders Çizelgesinde 7. ve 8. sınıflarda Seçmeli Bilişim Teknolojileri dersi görünüyor. 5. ve 6. sınıflarda ders görünmüyor.
Talim Terbiye Kurulu Kararları web sayfası ==>

Kademeli olarak bu HDÇ 'nin uygulanmaya başlamış olması gerekmiyor mu?

5. ve 6. sınıfta zorunlu ders olarak var

Hocam seçmelileri veli ve öğrenci seçer. Öğretmen varsa bu ders seçilebilir bir derstir, yönlendirme yapın öğrencileri seçmesi konusunda. Evrak üzerinde seçecekler, evrakları isteyebilirsiniz

Müdür size 15 saate kadar maaş karşılığı ders bulmak zorunda. Ders tamamlama oluru ile başka okuldan ders verilir olur biter . Basit şeyler bunlar rahat olun özgüvenli gözükün kafaya takılacak şeyler değil. Norm fazlası tayinini siz kendiniz isterseniz yapıyorsunuz müdürle alakası yok. Resen yapılırsa da ki genelde pek yapanı duymadım , sadece size özel yapılmaz .. O ilin tamamına yapılır onu da pek göze alacaklarını sanmıyorum mahkeme kararları olduğunu biliyorlar.

Hocalarım 5. sınıf yabancı dil ağırlıklı olunca dersimiz zorunlu değil 2 saat seçmeli oluyor. 6. sınıfta 2 saat zorunlu ama

Kapatsalar da branş değişim hakkı verseler de kullanalım. Koskoca 4 yılda sadece haftada 2 saat dersle ne vermemizi istiyorlar. Öğrencilerin bilinçlenmesini istemiyor resmen teknoloji, yazılım = tıktok, Youtube oldu boş boş videoları izleyip beyinlerini yıkıyorlar ceremesini de biz çekiyoruz.

bizim ilçede de bir okul o şekilde ama sadece 5ler hazırlık sınıfı olarak geçiyor. 5-6 senedir böyle uygulama... 6. sınıflarda var bilişim. oradaki arkadaş başka bir okula daha gidiyor, egzersiz açıyor bir de

Zorunlu olan bir dersi neye göre okutmuyorlar?

Bu arada Meslek Lisesi öğretmeniyim, konuya tam hakim değilim hem öğrenmek için soruyorum, hem belki arkadaşımıza yardımcı olacak bir yasal dayanak buluruz.

Aynı çizelgenin 3. Sayfasındaki 7. Maddeye göre yapılıyor
Bu uygulamada BTY dışında başka dersler de okutulmuyor maalesef

Geri