Ders İsteği

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar yakın bir arkadaşım vasıtasıyla ulaşan bir avukat kızına bilgisayar dersi vermemi istedi diyor ki temel bilgisayar konuları olsun işte kız 9. Sınıf sosyal medyayı doğru kullanmayı temel bilgisayar kullanmayı falan anlatırsınız diyor phyton mu öğrensin istiyorsunuz diyorum hayır tamamen temel diyor böyle bir anlatım yapanınız var mı ortaokul müfredatını mı anlatmalıyım ne anlatmalıyım 9. Sınıf çocuğu bunları zaten bilir gibi geliyor bana

Sosyal medya falan pek aklıma yatmadı, scracth, phyton falan mantıklı

Öğrencinin durumunu bilmeden ne söylesek afaki olur. Bence kabul etmeden önce öğrenci ile de bir görüşün. Neler yapabiliyor, neler öğrenmek istiyor kendisinden bir duyun derim.

hocam hayatında hiç bilgisayar kullanmamış birisiyse ona göre eğitim planı oluşturun vermeye karar verdiyseniz,
(temel bilgisayar donanım-çevre birimleri anlatım-on parmak klavye kullanımı- internet, etik, güvenlik, şifreleme-ofis uygulamaları kullanabilmesi vs..-virüsler, zararları dikkat edilecekler..
daha ilerisini isterse bir sürü program var photoshop - framework- php-asp-html uygulamaları-basit algoritme vs ilerlersiniz nereye kadar gidebilirse ya da istenirse anladığım kadarıyla sıfırdan isteniyor gibi durum...

Geri