Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü BTR Toplantısı 17 ocak

Kodla Büyü

vehbi86

Aktif Üye
Arkadaşlar Denizli'de BTR toplantısı varmış size bilgi veren oldumu ,yazı gelen falan.ben ilçedeyim hep geç haber geliyor buraya .birde 2. dönem görevlendirme başvuruları ne zaman olacak .eğiticilerle görüşen varsa paylaşırsa iyi olur. :)

Re: denizli btr toplantı

vehbi86' Alıntı:
Arkadaşlar Denizli'de BTR toplantısı varmış size bilgi veren oldumu ,yazı gelen falan.ben ilçedeyim hep geç haber geliyor buraya .birde 2. dönem görevlendirme başvuruları ne zaman olacak .eğiticilerle görüşen varsa paylaşırsa iyi olur. :)
ben merkezdeyim hocam şuana kadar yazı, mail falan birşey gelmedi. zaten 2. dönem olursa mail gönderirler tahminim?.

olcaysahan' Alıntı:
buradan öğrenebilirsiniz
manasında
tamam hocam bende sürekli takip ediyorum bu sayfayı da.. açtım yeni haber mi var diye? baktım birşey yok? kaldırdılar mı ki yayından diye merak ettim?

17 Ocak 2013 Perşembe Saat :10.00 da Denizli Halk Eğitim Merkezi Salonunda,Tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri, BT Rehber Öğretmenleri ve Fatih Projesi Altyapı kurulumu yapılacak 55 okul müdürü ile birlikte toplantı yapılacaktır.

alt yapı kurulumu yapılacak olan 55 kurum
hangileri bilen varmı?

Evet arkadaşlar yarın toplantı varmış, ben okulda değilim bir yazı mail falan geldi mi haberim yok ama sitede haberler kısmında toplantı duyurusu yapılmış.

http://www.bilisim20.com/index.php/habe ... t-duyurusu

Fatih projesi kurulumu yapılacak 55 okul:
http://www.bilisim20.com/index.php/habe ... ak-okullar

Bunlardan 21-22 tanesi merkezde ve zaten yarısından fazlasında Bt öğretmeni vardır tahminimce. Yarınki toplantıda eğer BT eğiticileri BT rehber öğretmen görevlendirmesini 2 kademe halinde yaparlarsa açık Fatih projesi kurulu lise kalmayacağı konusunda ikna edilebilir. Böylece ortaokullara da görevlendirmeler yapılabilir.

Çünkü ben Denizlideki bütün liselerin listesini excele attım, görevlendirme yapılan liseleri excelde açtım ve tek tek karşılaştırdım, yani öyle 3-4 lise vardı görevlendirme yapılmayıpğ boş kalan, Bunu engellemek için 2 kademe halinde yapılmalı görevlendirmeler bence. Böylece ortaokullar da boş kalmaz.

Haberi güncel tutarak ana sayfada kalmasını sağlayalım, haberi olsun Denizlideki arkadaşların... Şu aralar malum Branş öğretmenleri norm fazlası atamaları da var, o konuda da BT öğretmenlerine resen atama yapacakalr mı öğreniriz.

Yarın görüşürüz arkadaşlar. Umarım verimli bir toplantı olur

okullara yazı geldi.yarın sabah 10 da bt rehber öğretmenleri ve fatih müdürleri halk eğitimde toplantı var.bakalım ne olacak.yarın grşrz

arkadaşlar tercih yaptınız mı? acaba liseler dolunca ortaokullara görevlendirme yapacaklarmı yoksa dolsada yapmazlarmıki? ben 3 tercih yaptım ama heryere giderim kısmını ne yapsam bilemedim :?

İl eğitici formatör öğretmenlerimiz tercih dışı görevlendirmeyi evet yapılması istedi.Ayrıca en az 1 lise tercihi olsun dedi.Böylece liselerin dolmasını sağlayıp merkezdeki tüm BT sınıfı olan okulların BT rehber öğrt. görevlendirmelerin olacağını düşünüyorum.

bilgiafra' Alıntı:
arkadaşlar tercih yaptınız mı? acaba liseler dolunca ortaokullara görevlendirme yapacaklarmı yoksa dolsada yapmazlarmıki? ben 3 tercih yaptım ama heryere giderim kısmını ne yapsam bilemedim :?

Henüz tercihde bulunmadım hocam, haftaiçi halletmeyi düşünüyorum liselerin çalışma şartlarını da göz önüne alarak...

Toplantıdan saçmalamalar:

1-) Liseler dolunca tabiki de ortaokullara görevlendirme yapmak zorundalar, yapmama gibi keyfi bir şey yapamazlar, resmi yazı açık bir şekilde belirtiyor bunu zaten. Her ne kadar toplantıda konuşmacı ortaokullara görevlendirmeyi gereksiz, ortaokula görevlendirilenleri boş boş oturuyorlar, lisedekiler çalışıyor vs gibi algılasa da mecbur yaparlar lisler dolarsa.

Bundan 5 yıl önce BT sınıfları kurup çeşitli projeler için ilköğretim okullarında öğrencinin, öğretmenin işinin görülmesi için formatörleri görevlendiriliyordu, şimdi anlıyorum ki fatih projesi çuvallamasında gerisi önemli değil görüşü hakim. Ortaokuldaki teknolojinin eskimesi, kullanılmaması önemli değil, yeterki abuk projeleri çuvallamasın. :-1: Bundan 5 yıl osnra yeni bir proje çıkıp bu fatih projesinin adı bile anılmayacaktır muhtemelen.

2-) Nöbet görevi konusunda da kadrosu ortaokulda olup da liseye görevlendirilen BTR için boş gününde nöbet görevi verilebilir denildi, Yazıda açıkça bir şekilde nöbet görevi verilemeyeceği yazıyor. Biz görevlendirildiğimiz zaman BTR oluyoruz artık ve nöbet tutmayız. Eğer bunun tavizini verirseniz önüne geçemeyiz, Eskiden förmatör olup da dersi kendi okulumzda görevi kendi okulumuzda işlerken nasıl ki diğer görevleri alamıyorsak, ya da nasıl ki müdür 6 saat derse giriyor diye nöbet tutamıyorsa nöbet görevi de dahil başka görev almayın arkadaşlar.

3-) Resmi yazıda aynı okulu tercih edenler arasında ne gibi şartlara bakılıp seçileceği gayet açık, ama şube müdürü işte tercihlerde 1. dönem görev alanlara öncelik verilecek yoksa ben milli eğitim müdürüne ne hesap veririm gibi bir cümle kurdu. Eğer ki yazdığınız liseye görevlendirilemezseniz görevlendirilen öğretmenle şartlarınızı karşılaştırmanızı tavsiye ediyorum. Yanlış bir uygulamaya kurban gidebiliriz. Bence de mantıklı olan sürekli aynı öğretmenin aynı yerde çalışmasıdır. sonuçta bir emek harcanmıştır, ortam tanınmıştır ama bunun yolu görevlendirme değil bunu kadro vererek sağlamaktır. malesef 6 ayda bir farklı okulların kahrını çekmek zorunda kalacağız.

4-) Sabahçı öğlenci olan okullarda öğretmen yetersiz oldugundan 2 öğretmen görevlendiremeyiz gibi bişey de söylediler. oraya görevlendirdiğimiz öğretmen planını ikisini de kapsayacak şekilde yapsın dediler.( örneğin 10.00-15.00 arası gibi) Bu da yine bakanlığın yazısı ile ters bir ifade oldu. Eğer ikili öğretim olan bir okulsa 2 öğretmenin tercih etmesi durumunda ikisinde görevlendirmeleri gerekiyor, görev saatleri çakışmayacak şekilde. Eğerki böyle bir haksızlığa uğrayan olursa da hakkını araması lazım. ilgili madde ve tereddüte düşülen hususlar resmi yazısında geçen ifade "-İkili eğitim yapan okullara her bir devreye (Sabah-Öğle) ayrı öğretmen görevlendirilecektir.
İki öğretmen görevlendirilememesi durumunda görevlendirme tek bir devreye yapılacaktır."

Aklımda kalanlar bunlar arkadaşlar. Biraz uzun oldu ama genelde beğenmediğim bir toplantı oldu. Bizi çağırdılar resmi yazıyı bize anlattılar ama bence kendileri de işlerine geldiği gibi yorumlamışlar. Bir gün biz de onları toplayalım da biz de onlara anlatalım :+1:

Tahtakama hocam size katılıyorum,toplantı benimde çok canımı sıktı.Ortaokuldakiler çalışmıyor lisedeki Bt Rehberleri dünyayı kurtarıyor sanki.Hepimiz nereye görevlendirilirsek elimizden geleni yapıyoruz bunu hiç görmüyorlar.En baştan beri full ekders alıyorsun muhabbeti var, sanki şu meb'de birtek formatörler full alıyor.Ben bu dönem görevli değildim okuldada hiçbirşey yapmadım,birçok bilgisayarda problem var.Öğretmenler isyanda haklı olarak ama bende haklıyım.Tabı dediğiniz gibi FATİH çuvallarsa diye ödleri kopuyor,umarım korktukları olmaz diyorum !!!

Geri