Delphi'de hata?

Kodla Büyü

ttalan46

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar bilgisayarımda vista home premium yüklü ve sıfırdan bir delpi projesi acarken bir sorun olmuyor ancak projemi kaydettikten sonra yeniden acmak istediğimde açamıyorum.

Access violation at address 00889370 in module 'coreide70.bpl'.Read of address 00000008.

Hatasını veriyor yardımlarınızı beklıyorum.

Buna benzer bellek hataları başka programlardada alıyorsan ram de sorun,
Yönetici yetkisi ile başlatmıyorsan bide öyle dene,
Kurulum dosyaları bozuk olabilir imkanın varsa tekrar indir ve kaldırıp yeniden yükle,
benim fikirlerim bunlar, umarım sonunu çözersin, ayrıca piyasada delphicileri görmekte duygulandırdı beni :roll:

hocam yönetici olarak açtım ve sorun çıkmadı. Bende delphiyi yeni yeni öğrenmeye başlıyorum. bu arada sizde basit delphi örnekleri varsa paylaşabilirmisiniz?

ttalan46' Alıntı:
hocam yönetici olarak açtım ve sorun çıkmadı. Bende delphiyi yeni yeni öğrenmeye başlıyorum. bu arada sizde basit delphi örnekleri varsa paylaşabilirmisiniz?

sorun çıkmaz tabi burada yılların delphicisi var.
ne gibi örnekler _ ne kadar basit?

hocam ben yeni başladığımdan(bundan hariç birkaç programlama biliyorum) bana yeni başlayanlar için uygulamalı örnekler gerekiyor. mesela hesap makinesi vb faktöriyeli hesaplayacak vb. daha sonra kendimi geliştirdikten sonra orta seviyeden uygulamalar yapmaya çalışırım.

Geri