deepfreez çalışıyor fakat ulaşamıyorum

Kodla Büyü

safran

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar benim labtaki 2 bilgisayarda deepfreez çalışıyıor fakat programa ulaşamıyorum şuan bir sorun yok ama bilgisayara bir şey eklemek istesem deepfreezi nasıl kaldıracam bana yardım eder misiniz lütfen. Bir de iki bilgisayarda bilgisayar açılınca deepfreez ekranı açılıyor fakat hiç bir şey yapamıyorum öyle kalıyor ekranda kapatamıyorum da kenara alıp işlem yapmak zorunda kalıyorum yardım help SOS

aynı sorun bende de var, biri cevap verirse sevinirim.

kurdum, 2. açılışta şifre belirleme ekranı geliyor.
deepfreez ile ilgili işlem yapmak istersem (mesela şifre belirlemek), bilgisayar kilitleniyor.

bunun dışında aylardır düzgün çalışıyor. bu sorun sadece 2 bilgisayarda oldu??
ama dynet kurmak için bu sorunu aşmalıyım.

Arkadaşım bilgisayarlarda Amwo virüsü olabilir.benim lab daki bilgisayarlardada vardı, deepfreeze kurup çalıştırdığımda daha parola bile giremeden ctrl+shift+f6 ya bastığımda donuyordu program.Combofix ile çözdüm sorunu combofix diye arat bulursun nette en son sürümünü indir. Amwoyu temizler , programı tekrar kurarsın hocam bir denemekte yarar var :)

ulu2000' Alıntı:
aynı sorun bende de var, biri cevap verirse sevinirim.

kurdum, 2. açılışta şifre belirleme ekranı geliyor.
deepfreez ile ilgili işlem yapmak istersem (mesela şifre belirlemek), bilgisayar kilitleniyor.

bunun dışında aylardır düzgün çalışıyor. bu sorun sadece 2 bilgisayarda oldu??
ama dynet kurmak için bu sorunu aşmalıyım.
kesinlikle amwo virüsü :idea:

hocam bildirim alanındaki deeepfreeze simgesine shift tuşuyla beraber bastıktan sonra şifrenizi girip programı pasif yapın programı kaldırıp tekrar kurmanız sorunu giderebilir

devrann.06' Alıntı:
hocam bildirim alanındaki deeepfreeze simgesine shift tuşuyla beraber bastıktan sonra şifrenizi girip programı pasif yapın programı kaldırıp tekrar kurmanız sorunu giderebilir
Problem zaten bildirim alanında simgenin olmayışı

amwo kis 2009 ile siliniyor da format atmadan ben bu deepfreezi nasıl kaldırabilirim var mı bir çözümü

Hocam çözüm için sunu deneyin:
Başlat+Çalıştır+msconfig Burdan Başlangıç sekmesinden "Tümünü Devre Dışı Bırak Var" Daha sonra "Tamam" Fakat "Yeniden başlatmadan çık" seçeneğini seçin ve sadece oturumu kapatıp açın. Daha sonra da shift tuşu ile çift tıklayın deepfreezi açabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra deepfreze'i şifrelemeden bu işlemleri yeniden yapmanız lazım yani "Tümünü Etkinleştir" yapmanız gerek.
Kolay gelsin...

Arkadaşlar ben sorunu çözdüm.
Ben de aynı sorunla karşılaşıyordum aylardır. Shift + çift tıklama sonunda deep freeze penceresi çıkıyor ancak imleç donuyor. Pencereyi kapatıncada deep freeze ekranı bir daha açılmıyordu. Her seferinde format atmak mecburiyetinde kalıyordum. İşte benim bulduğum çözüm. Biraz alakasız gelebilir ama sonunda çözdüm problemi:

Bilgisayara bir a4 tech fare sürücüsü yüklemeniz yeterli. Sitesinden indirebilirsininz.

Detaylar:

A4 tech marka bir fare almıştım. Farenin sürücüsünü bilgisayara yükledikten sonra makinayı yeniden başlatmanız isteniyor, yeniden başladıktan sonra görev çubuğunda sağda fare simgesi belirecektir. O simge belirdikten sonra deep freeze artık hata vermiyor, kilitlenmiyor.

Ancak deep freeze kapalıyken sürücüyü nasıl yükleyeceğim? Yeniden başlattığımda tekrar zaten eski haline gelmeyecekmi? dediğinizi duyuyorum.

Çözüm:

Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmayın, sadece OTURUMU KAPATIN. Yeniden oturum açıldığında fare simgesi görev çubuğuna yerleşecektir. ve deep freeze çalışacak.

Bunu aynı sorunla karşılaştığım birkaç farklı makinada denedim. Çalıştı.
Karşılaştığım tek problem bir keresinde, fare sürücüsünü yükledim ancak fare tamadan çalışmadı. Ama çoğunlukla bu hatayı vermiyor.

Çalışacaktır. Denemekte fayda var.

Arkadaşlar tümünüze kolay gelsin,bu olayı şu şekilde çözebilirsiniz.öncelikle deep freeze ctrl+shift+alt+F6 ile açmaya çalışın donarsa aşağıdaki işlemleri uygulayın.
ctrl+alt+delete kısmından işlemlere gelin ve explorer exe nin işlemini sonlandırın,daha sonra masa üstü kaybolacak ama deep freezin tüm işlemleri aktifdir,istediğinizi yapabilirsiniz,zaten ıleoni510 arkadaşımızın söylediği tüm işlemleri iptal ediyor ama sorun explorer exe'den kaynaklanıyor.

Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramadı.başka önerileriniz varsa iletebilirmisiniz?şimdiden tşkler

Geri