deep freezi D'ye de kuruyormusunuz?

Kodla Büyü

nefes23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar deep freezi D sürücüsüne de kuruyor musnuz? eğer kuruyorsanız öğrencilerden kaydetmelerini istediğiniz çalışmalar olmuyor mu?
bu sorunu nasıl çözüyorsunuz? Ben C ye kurdum bu sefer D'ye virüs bulaşıyor. labta internet ve ağ olduğu içinde virüslerin önünü alamıyorum. Ne tavsiye edersiniz? :?

hocam ben D ye kurmadım şuana kadarda bi sorunla karşılaşmadım.

Bende kurmuyorum. Deep freez den önce belgelerimi D: dürücüsündeki bir klasöre yönllendiriyorum. böyle çocukların dosya kaydetmesi gayet rahat oluyor. Virüs o kadar da önemli değil ne de olsa sisteme bulaşma imkanı yok. açılışta taartırsın ve kurtulursun virüslerden

Hocam C ye kurdum sadece. Belgelerim klasörünü de D ye yönlendirdim. Çocuklar Belgelerime kaydediyor ama tabi D ye kaydedilmiş oluyor.
Küçüklere D ye kaydedin demektense, bu daha kolay. Büyükler zaten anlıyorlar D ye kaydedildiğini.
Önemli olan C deki programlar.

onun çözümü yok gibi hcam...

D acık kalacak yada ağdan öğretmen bilgisayarının D sürücüsünde öğrencilere şifreli ftp tanımlayıp her öğrenci için ayrı bir klasör açacaksın hem böylece diğer gelen sınıf önceki sınıfın çalışmalarını karıştıramaz.

Geçen yıl uyguluyordum bu sistemi cokta saglam bir sistem sonuçta her öğrenci kendi k adı ve şifresiyle sizin iblgisayarınızdaki kendi klasörünü kullanıyor.
bu yıl çocuklari şitme engelli olunca beceremiyorlar...
Bende D sürücüsünü açtım ortalık virüs kaynıyor ve bu virüslerin çogu flash diskle bulaşan virüsler
activexdebugger32, games.exe :)
arada bir cocukların flash disklerini topluyorum kazana atıp yüksek sıcaklıkta 5-10 dk kaynatıyorum epey bi zaman gidiyor :)

hocam bir yerde internet varsa ve bilgisayar varsa. illaki virüs veya trojen olacaktır. fazla kasmaya gerek yok. siz bunları yeterki evinizdeki bilgisayara bulaştırmamaya çalışın. en çok flash bellekle taşıyoruz virüsleri. okuldaki bilgisayarları formatladım. yeniden kurdum. acronis ile yedeği alıp C: ye attım. Deep Freeze kurdum ve C: sürücüsünü koruyorum.

Kendi bilgisayarınız üzerinde bir klasör oluşturun. Bu klasörün içine de her bilgisayar için bir klasör oluşturun. Sonra bu klasörü paylaşıma açın. Öğrenciler yaptıklarını buraya kaydetsinler. Öğrenci bilgisayarlarına da kısayol oluşturmayı unutmayın ki kolayca ulaşabilsinler. Böylece bütün öğrenci çalışmalarını tek bir klasörde toplayıp yedekleyebilirsiniz.

erolaguven' Alıntı:
Kendi bilgisayarınız üzerinde bir klasör oluşturun. Bu klasörün içine de her bilgisayar için bir klasör oluşturun. Sonra bu klasörü paylaşıma açın. Öğrenciler yaptıklarını buraya kaydetsinler. Öğrenci bilgisayarlarına da kısayol oluşturmayı unutmayın ki kolayca ulaşabilsinler. Böylece bütün öğrenci çalışmalarını tek bir klasörde toplayıp yedekleyebilirsiniz.
Hocam bunu yapabilmek için kesintisiz bir ağ gerekli. Heryerde bulabilmek kolay değil :cry:

Hacker' Alıntı:
Geçen yıl uyguluyordum bu sistemi cokta saglam bir sistem sonuçta her öğrenci kendi k adı ve şifresiyle sizin iblgisayarınızdaki kendi klasörünü kullanıyor.
Hocam bunu nasıl yaptınız. Biraz açabilir misiniz? Çok kullışlı bi sisteme benziyor.

Meryem Şemşit' Alıntı:
erolaguven' Alıntı:
Hocam bunu yapabilmek için kesintisiz bir ağ gerekli. Heryerde bulabilmek kolay değil :cry:
Hocam bir adet switch ve sabit ip verilmiş bilgisayarlar kesintisiz bir ağ için yeterli diye düşünüyorum. Ama laboratuarınızda kablo bağlantıları ile ilgili sorunlar varsa bilemem.

Hacker' Alıntı:

D acık kalacak yada ağdan öğretmen bilgisayarının D sürücüsünde öğrencilere şifreli ftp tanımlayıp her öğrenci için ayrı bir klasör açacaksın hem böylece diğer gelen sınıf önceki sınıfın çalışmalarını karıştıramaz.

bu yıl çocuklari şitme engelli olunca beceremiyorlar...
Bende D sürücüsünü açtım ortalık virüs kaynıyor ve bu virüslerin çogu flash diskle bulaşan virüsler
activexdebugger32, games.exe :)
arada bir cocukların flash disklerini topluyorum kazana atıp yüksek sıcaklıkta 5-10 dk kaynatıyorum epey bi zaman gidiyor :)
görünüşte kolaya benziyor ama her öğrenci için ayrı klasör açmak zor değilmi.benim 1000 kadar öğrencim var.bunlara ayrı klasör açmaya kalksam bir haftadan fazla zaman gider.
dersimiz haftada bir saat olmasından dolayı zaten yeterince uygulama olamiyor bazen.
ben d ye kurmadım.yaptıracağım uygulamayı genelde bir derste bitirebilecekleri şekilde seçiyorum.onlar kaydediyor.ama bilgisayar kapanınca siliniyor.çünkü bir sonraki sınıf aynı uygulamayı yaparken araklama olmasını istemiyorum.
yinede hacker hocamın yazdığı güzel bir sisteme benziyor.belki her öğrenci için değil ama her sınıfa ayrı bir klasör-alt klasör olarak her bilgisyara bir klasör daha az zaman alır.
yanlız ftpden şifreli dosya açma derken ana makinada açılan klasörleri paylaşıma açıp.şifre koymak ve şifreyi sadece o bilgisayarda oturanlara vermek mi gerekiyor.bu konuda kafam karıştı.
belki saatten dir.bu saatte anca bu kadar anlayabildim. :D :mrgreen:

gerek duymadım ihtiyacım olursa C,d ye atarım kendime 10 gb alan oluştururum şifremide koyar kimse erişemez :) :)

Hacker' Alıntı:

.....

bende sorun yok. artık win98 için virüs üretmiyorlar. Yıl boyunca bir çok defa ağa virüs bulaştı. tüm XPler çökerken benim win98ler tık bilem demedi.

Gülsem mi ğlasam mı?

Sonuçta Cye kurmak Allah'ın emri, Belgelerimi Dye yönlendirdim. Başaka alternatif yok.

:idea: yada her öğrenci birer FLAŞ BELLeK alsın. kitabı getirmeyenlere ceza verildiği gibi
"Flaş belleğini getirmeyeni Bilgisayarın başına ooturtmam " gibisinden bir çalışma olabilir. :mrgreen: çok mu abartı olsu, sosyal ve ekonomik durumu uygun okullarda denenebilir.

sağolun arkadaşlar yorumlarınız için.. sonuç olarak d'ye kurmamaya karar verdim.. zaten bilgisayarların imageleri var.. D'ye kaydettim. ama müdür habire yanına çağırıp: Hocam bu bilgisayarları işler halde tutmamız gerekir diye beni kastığı için bende de baskı oluşuyor..endişem biraz bu yüzden :(

hocam şöyle yapın deep freeze kurarken sadece c yi seçin d yi seçmeyin masaüstünde bulunan belgelerimi sağ tıklayıp yolunu d yapın ( tabi bu işlemi deep freeze kurmadan önce yapın). Öğrencilerede çalışmalarını belgelerime koymalarını söyleyin

AYrıca belgelerimi paylaşıma açın sizde kendi bilgisayarınızdan kayıtlı olan tüm dosyaları görebilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım

Geri