DDR2 Ramleri Nerede DDR ile takas edebilirim

Kodla Büyü

yvzakblt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Elimde diğer okuldan aldığım 7 tane 1 gblik, 1 tane 512'lik ddr 2 ramler var. Bu ramler benim anakartlara olmuyor. DDR ile takas edebileceğim bir yer var mı?

Not: Gaziantep'teyim. Bir dükkana sordum 1 gb karşılığında 256 mb veriyor. Dediğine göre DDR daha değerliymiş. Bu adaletsiz değil mi?

Elinizdekileri satmayı düşünür müsünüz ? 100 TL ye alabilirim..

birde yarın bakayım ddr elimde neler var ona göre belki bir takas yaparız, 1 gb ddr2'ye karşılık 256 ddr kabul oluyorsa valla takılıları söker takas ederim , benimkilerde 4 er 256 lık var :lol:

hocam satma değilde takas yapabilirsek ikimizinde işi görülür. toplamda 7,5 gb ram var ddr2 olarak. 8,5 gb 'da olabilir.

hocam ben 2.bt sınıfı açtım, 2. sınıftakiler 512 ddr2 , denk gelirse bir şey orayı 1 e çıkartacağım..
1.sınıfımdakiler 4'er tane 256 lık ddr ramler..
yarın bakayım boşta çalışır nelerim var haberleşiriz.

yvzakblt' Alıntı:
Elimde diğer okuldan aldığım 7 tane 1 gblik, 1 tane 512'lik ddr 2 ramler var. Bu ramler benim anakartlara olmuyor. DDR ile takas edebileceğim bir yer var mı?

Hocam ramlerin markası ve çalışma frekansları (533, 667, 800) ne ? Çalışmalarında sorun var mı? Kitleme falan yapıyor mu?

hocam 5 tanesi hynix marka 667 mhz
diğerlerinin markaları karışık. kingston var(667mhz), twinmos var(mhz göremedim), bir tane de 512 lik var(533mhz) onun markasını bulamadım.

Bu ramleri yan okuldan getirdiğim bilgisayarlardan söktüm. hepsinde win 7 kuruluydu ve çalışır vaziyetteydi. Ama uzun süre kullanmadım bu yüzden kilitlenme vs. bilemiyorum yanlış bilgilendirmeyelim.
Gn1DL6.jpg

ydnqby.jpg

@yvzakblt hocam bende 4 tane 256 ddr boşa çıkabiliyor ancak, pclerde win8 kurulu yoksa 256 lardan 1 er tane çıkartırdım ddr2 için :)

satış teklifim halen geçerli :)

the_korsan' Alıntı:
@yvzakblt hocam bende 4 tane 256 ddr boşa çıkabiliyor ancak, pclerde win8 kurulu yoksa 256 lardan 1 er tane çıkartırdım ddr2 için :)

satış teklifim halen geçerli :)

hocam sağolun satış düşünmüyorum. ddr ile birebir takas edecek arkadaş varsa kargo ücretleri benden olmak üzere takas edebilirim.

Güncel. Laboratuvarımı kullanamıyorum lütfen birisi ddr2 ile ddr ramleri takas etsin :cry:

ikinci el ddr al. 512mb ramler sadece 5 tl. sahibinden.coma bir bak derim bizde okula 30 adet 5 tlden 512 mb ddr aldık.

erolbey' Alıntı:
ikinci el ddr al. 512mb ramler sadece 5 tl. sahibinden.coma bir bak derim bizde okula 30 adet 5 tlden 512 mb ddr aldık.

bir hocamız değişme teklifinde bulundu hala cevap bekliyorum. olumsuz olsa da haber etsede bizde farklı çözümler bulsak.

Geri