Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Davetiye yi görüntü bozulmadan afiş olarak bastırma

Konu, 'Photoshop ve Resim İşleme Programları' kısmında aak tarafından paylaşıldı.

1. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Arkadaşlar okulumuzun bir etkinliği için öğretmen arkadaş grafiker arkadaşına illustrator ile davetiye yaptırmış. Ben de bu davetiyeyi bilboard a asmak için afişe çevirmem lazım. Çözünürlük bozulmadan bu işi yapmak için nasıl bir ayarlama yapmam lazım. Bildiğim kadarıyla photoshop ta resolotion ayarını artırıyorduk ama illustraor bilmiyorum. Yardımınızı bekliyorum

2. muratbdg

muratbdg Seçkin Üye Seçkin Üye

İllustrataor kaynak dosyası varsa eğer illustator içinden dışa aktar seçeneğini kullanarak psd, tiff formatlarında kaydedebilirsin.

3. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Peki hocam sonrasında?

4. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Evet arkadaşlar aranızda garfikerler olduğunu biliiyorum. Bir el atalım bakalım :roll:

5. ocelote

ocelote Aktif Üye

illustrator doyasini yollasin size tasarimci, vektorel zaten. Istediginiz gibi degistirin illustrator'da siz de. Photoshopta yapmaniza gerek yok, buyuk boyutlardaki tasarimlarda illustrator daha uygun.

6. aak

aak Süper Üye Süper Üye

Hocam gönderecek orada sıkıntı yok da. Ben onu bozulmadan büyütmek için nasıl bir ayar yapmam lazım onu bilmiyorum

7. mutlu112

mutlu112 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bildigim kadarıyla ilistrator vektörel tabanlı oldugu için istediginiz kadar büyütün bozulma olmuyor

8. muratbdg

muratbdg Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam İllustratorde istediğin boyutlarda sayfayı aç. Sonra Nesneleri o sayfaya taşı. Zaten vektörel olduğu için büyüttüğünde bozulma olmayacaktır. Büyütme işlemini nesneyi seçtikten sonra Ctrl+T tuşuna basıp köşelerden büyütebilirsin. Oranlı büyütme yapmak için Alt+Shift tuşlarına basıp büyüt. Photoshopta da böyle İllustratorde de.

9. ocelote

ocelote Aktif Üye

illustrator programinda istediginiz olculerde bir dosya olusturun. Gonderilen dosyadaki sekilleri kopyalayin, yeni dosyaya yapistirin. Istediginiz olculere gelene kadar cekip genisletebilirsiniz. Program vektorel oldugu icin illustrator ile yapilan sekillerde hic bir bozulma olmuyor. Cok zor bir program degil zaten.

Eger fotograf gibi bir sey varsa icinde, buyutmek icin cozunurlugu artirirsiniz. Su an kullandigim bilgisayarda program yok.

http://help.adobe.com/tr_TR/Illustrator ... 44E9A.html burdakiler isinize yarayabilir belki. Dedigim gibi fotograf gibi bir sey yoksa tasarimda, cozunurluk onemli degil.

Gerci cevaplamislar ben yazana kadar :)

10. aak

aak Süper Üye Süper Üye

teşekkürler arkadaşlar söylediklerinizi uygulayacağım. İnşallah becerebilirim de baskıda sorun çıkmaz

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal