Davetiye yi görüntü bozulmadan afiş olarak bastırma

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okulumuzun bir etkinliği için öğretmen arkadaş grafiker arkadaşına illustrator ile davetiye yaptırmış. Ben de bu davetiyeyi bilboard a asmak için afişe çevirmem lazım. Çözünürlük bozulmadan bu işi yapmak için nasıl bir ayarlama yapmam lazım. Bildiğim kadarıyla photoshop ta resolotion ayarını artırıyorduk ama illustraor bilmiyorum. Yardımınızı bekliyorum

İllustrataor kaynak dosyası varsa eğer illustator içinden dışa aktar seçeneğini kullanarak psd, tiff formatlarında kaydedebilirsin.

muratbdg' Alıntı:
İllustrataor kaynak dosyası varsa eğer illustator içinden dışa aktar seçeneğini kullanarak psd, tiff formatlarında kaydedebilirsin.

Peki hocam sonrasında?

Evet arkadaşlar aranızda garfikerler olduğunu biliiyorum. Bir el atalım bakalım :roll:

illustrator doyasini yollasin size tasarimci, vektorel zaten. Istediginiz gibi degistirin illustrator'da siz de. Photoshopta yapmaniza gerek yok, buyuk boyutlardaki tasarimlarda illustrator daha uygun.

ocelote' Alıntı:
illustrator doyasini yollasin size tasarimci, vektorel zaten. Istediginiz gibi degistirin illustrator'da siz de. Photoshopta yapmaniza gerek yok, buyuk boyutlardaki tasarimlarda illustrator daha uygun.

Hocam gönderecek orada sıkıntı yok da. Ben onu bozulmadan büyütmek için nasıl bir ayar yapmam lazım onu bilmiyorum

hocam bildigim kadarıyla ilistrator vektörel tabanlı oldugu için istediginiz kadar büyütün bozulma olmuyor

Hocam İllustratorde istediğin boyutlarda sayfayı aç. Sonra Nesneleri o sayfaya taşı. Zaten vektörel olduğu için büyüttüğünde bozulma olmayacaktır. Büyütme işlemini nesneyi seçtikten sonra Ctrl+T tuşuna basıp köşelerden büyütebilirsin. Oranlı büyütme yapmak için Alt+Shift tuşlarına basıp büyüt. Photoshopta da böyle İllustratorde de.

illustrator programinda istediginiz olculerde bir dosya olusturun. Gonderilen dosyadaki sekilleri kopyalayin, yeni dosyaya yapistirin. Istediginiz olculere gelene kadar cekip genisletebilirsiniz. Program vektorel oldugu icin illustrator ile yapilan sekillerde hic bir bozulma olmuyor. Cok zor bir program degil zaten.

Eger fotograf gibi bir sey varsa icinde, buyutmek icin cozunurlugu artirirsiniz. Su an kullandigim bilgisayarda program yok.

http://help.adobe.com/tr_TR/Illustrator ... 44E9A.html burdakiler isinize yarayabilir belki. Dedigim gibi fotograf gibi bir sey yoksa tasarimda, cozunurluk onemli degil.

Gerci cevaplamislar ben yazana kadar :)

teşekkürler arkadaşlar söylediklerinizi uygulayacağım. İnşallah becerebilirim de baskıda sorun çıkmaz

Geri