Dassault Systèmes SolidWorks Plastics Yazılımını Sunuyor

Kodla Büyü

adalarda

Üye
Mesajlar
22
SolidWorks'ün Sunduğu Geleneksel Kullanım Kolaylığı, Artık Tasarımcıların Plastik Parça ve Enjeksiyon Kalıp Tasarımlarını Optimize Etmesine de Yardımcı Olacak

3B tasarım yazılımlarının ve 3B Dijital Modelleme ve Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümlerinin lideri 3DEXPERIENCE COMPANY Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA), bugün kullanıcıların plastik parça ve enjeksiyon kalıp tasarımının ilk aşamalarından itibaren üretim hatalarını öngörmesini ve önlemesini sağlayacak kullanımı kolay yazılım araçlarından oluşan SolidWorks® Plastics yazılımını sunduğunu duyurdu.

Yeni ürünler SolidWorks'ün içinde tamamen tümleşik olarak çalışarak, parça tasarımcılarına ve kalıp üreticilerine parça ve kalıp tasarımlarını üretilebilirlik için hızla optimize etmelerini sağlayacak tanıdık ve kullanımı kolay iş akışları sunuyor. Tasarım değişikliklerinin erken aşamalarda yapılabilmesi sayesinde, daha ilk denemede kalıbın doğruluğu sağlanarak yeniden yapılan çalışmalar azalıyor veya tamamen ortadan kalkıyor ve parça kalitesi gelişiyor. SolidWorks Plastics, bunun yanı sıra kullanıcıların parça geometrisi, kalıp tasarımı, malzeme seçimi veya işleme koşullarında yapılacak değişikliklerin ürünlerin kolaylıkla imal edilmesi üzerinde olumlu bir etkiye sebep olup olmayacağını belirlemelerini mümkün kılan değerli bilgiler de sunuyor.

SolidWorks Plastics ürünleri, lider plastik enjeksiyon kalıplama analiz yazılımı sağlayıcılarından biri olan SIMPOE SAS (SIMPOE) firmasından alınan teknolojiye dayanıyor. SIMPOE bir SolidWorks Gold İş Ortağı olarak şu anda SolidWorks'te tamamen entegre, tam birlikte çalışabilirlik sağlayan “tek pencere” işlevini sunuyor. Önceki ilişkilere dayanarak geliştirilen yeni ürünler de SolidWorks markası altında piyasaya sunulacak.

Dassault Systèmes Pazarlama, Endüstri ve Kurumsal İletişim İdari Yardımcı Başkanı Monica Menghini şu açıklamayı yaptı: “Plastik kalıplar kullanmak, ambalajlı tüketici ürünleri gibi birçok sektör için kalite, zaman ve maliyet tasarrufu açısından katma değer sağlar. Mevcut kullanıcı tabanımızın önemli bir bölümünün plastik parça veya enjeksiyon kalıp tasarımıyla ilgilendiğini biliyor ve bu kullanıcıların SolidWorks Plastics yazılımındaki sağlam özelliklerin büyük faydasını göreceğini düşünüyoruz. SolidWorks Plastics yazılımının ürün portföyümüze eklenmesi sayesinde, SolidWorks'ün müşterilere gerçek avantajlar sağlayan kullanım kolaylığı ve özellikler sunma geleneğinden vazgeçmeyerek yeni alanlara genişleyeceğiz. Yeni ürün teklifimiz, tasarımcılara analiz destekli tasarımı hayata geçiren hızlı, doğru ve kullanımı kolay araçlar sunuyor.”

SIMPOE başkan ve CEO'su Alain DuBois şunları söylüyor: “3DS SolidWorks markası aracılığıyla Dassault Systèmes ile olan ilişkimizi genişletmemiz, bu firmanın son derece yetenekli satıcı kanalından faydalanmamızı ve hem yüksek kaliteli hem de uygun maliyetli bir çözüm sunarak parça ve kalıp tasarımcılarının hataları azaltmasına, maliyetleri düşürmesine ve pazara sunma sürelerini hızlandırmasına yardımcı olmamızı sağladı. Çözümler için sağlanan bu kesintisiz entegrasyon, tasarımcının yakından tanıdığı SolidWorks ortamından çıkmak zorunda kalmadan parça ve kalıp tasarımlarını optimize edebileceği anlamına geliyor.”

hondaDesign, LLC başkanı Ed Honda ise şöyle açıklıyor: “Plastik geliştirme alanında sahip olduğum 40 yıllık deneyimle, SolidWorks Plastics yazılımının piyasaya sunulacak olmasından büyük bir heyecan duyuyorum. Kullanıcılar, parça ve kalıp tasarımlarını geliştirme sürecinin ilk aşamalarında optimize ederek bu avantajları müşterilere aktarabilecekler.”

SolidWorks Plastics, parça tasarımcıları için SolidWorks Plastics Professional ve kalıp tasarımcıları ile kalıp üreticileri için SolidWorks Plastics Premium olmak üzere iki paket halinde sunulacak.

SolidWorks Plastics 2012 yazılımının ilk sürümü, Nisan ayında Kuzey Amerika'da kullanıcılarla buluşacak ve bunu yılın ilerleyen aylarında diğer bölgeler ve ülkeler izleyecek. SolidWorks Plastics hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.solidworks.com/plastics
 
Geri
Üst