d neden görünmez

Kodla Büyü

salih225

Seçkin Üye
Seçkin Üye
format atarken d sürücüsü görnmedi. formattan sonra görünr dedm bastm formatı. d yi nasl geri getirm.formatı c ye attm

D sürücüsü HAM halde kalmış olabilir mi hocam? Bilgisayarım girdiğinizde D sürücüsünü görmüyorsanız D sürücüsü HAM halde kalmış, yani format atılmış fakat dosya sistemi tanıtılmamış. Tekrar bi kurulum CD'si takın, D sürücüsü HAM halde görünüyorsa NTFS şeklinde dosya sistemine tanıtın.

hocam belkide c ve d birleştirip öle format atmış olmayasın? bölüm boyutuna bak bir belkide 2 side birleştirilmiş olabilir yanlışlıkla yapmış olabilirsin.

yasarsahbaz' Alıntı:
D sürücüsü HAM halde kalmış olabilir mi hocam? Bilgisayarım girdiğinizde D sürücüsünü görmüyorsanız D sürücüsü HAM halde kalmış, yani format atılmış fakat dosya sistemi tanıtılmamış. Tekrar bi kurulum CD'si takın, D sürücüsü HAM halde görünüyorsa NTFS şeklinde dosya sistemine tanıtın.
tekrr cd ile baktığmda gönmuyor

Benim de başıma gelmişti uzun zaman önce..Hatırladığım kadarıyla Bilgisayarım'ı sağ tıklayıp Yönet'ten bişeyler yapınca geliyordu..

suldal2000' Alıntı:
hocam belkide c ve d birleştirip öle format atmış olmayasın? bölüm boyutuna bak bir belkide 2 side birleştirilmiş olabilir yanlışlıkla yapmış olabilirsin.
d nin alanı görunmuyo

buko08' Alıntı:
neyzenoktay' Alıntı:
Benim de başıma gelmişti uzun zaman önce..Hatırladığım kadarıyla Bilgisayarım'ı sağ tıklayıp Yönet'ten bişeyler yapınca geliyordu..
orda dagörnmuyor
Şimdi baktım Yönet te Depolama Var ordan da Disk Yönetimi Ordan görünürse Sağ tıklayıp sürücü harfi değiştir yapınca düzelmişti..

disk yönetiminde tanımlanmamış alan görünmüyor. xp cd si ile tekrar açtığımda da d ye ayrılmış olan alan görünmüyor 80 gb lik hardiskin 40 gb şuanda görünmüyor

arkadaşlar yardım edebilecek olan yok mı? d sürücüm format sırasında kayboldu. c sürücüsi ile birleşmiş durumda değil. 40 gb lık alan kayboldu bunu nasıl düzeltebilirm

hocam ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz? disk yönetimi penceresinde

Hocam disk yöneticisi yerine partition programlarını kullanın. Oradan harddiski görmeye çalışıın.
Olmazsa Hd tune kurun hardiskin sağlamlığını kontrol ettirin.

hocam bilgisayarım sağ tıkla yönet de. sonra disk yönetime gir orda disk bölümleri görünecektir sorunlu bölüme sağ tıkla sürücü harfi ata diyerek sorunu haledebilirsin. tabi bu sorun bazen win 7 kurulumundan sonra meydana geliyor....xp kurmuşsan da bu şekilde dene.

Geri