DİZEL ARAÇ..

Kodla Büyü

unreal09

Site Gezgini
Arkadaşlar 2006 ve üzeri km si az ve temiz kullanılmış otomobil arıyorum..aydın a yakın olursa sevinirim satışını hemen almak istiyorum..megan-focus-toyota -linea-albea olabilir..yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşk...

Merhaba Hocam
Önce araba hakkında bilgi vereyim. Arabanın ikinci sahibiyim. Önceki sahibi polisti. Önceki sahibi ev almak için satmıştı. Ben de ev almak için satıyorum. İlk plakasından arabayı renault servislerine sordum. Araç rutin bakım harici servise gitmemiş. (Plaka hala mevcut isterseniz siz de sordurabilirsiniz)

Megane 2 Dynamique
2005 model 1.5 dci
Tam dolu modeli (dijital klima, çelik jant, sis farı, yağmur sensörü ve gece far sensörü (Bu özelliğini çok seviyorum. Hava kararınca farlar otomatik yanıyor), ön ve arka camlar otomatik, ayarlanabilir hidrolik direksiyon, otomatik ayarlanabilir dikiz aynaları, yüksekliği ayarlanabilir sürücü koltuğu, 6 tane airbag, orjinal döşeme (Koltuklar alındığından beri kılıf geçirilerek kullanılmış), sürücü ve yolcu koltuklarının altında gizli torpido vb...
48 000 orjinal kilometrede
Gri renk (ki en tutulan renk bu renktir)
110 km sabit hızla 100 km'de 3.8 litre yakıt tüketiyor. (Yakıt konusunda sınıfının en tasarruflusu. Şehir içinde sadece 17 kuruş yakıyor. Şehir dışında 10 kuruş yakıyor)

Hocam arabada hiçbir değişen yok. Allah'a şükür kazası da yok. Sadece benim dikkatsizliğimden sağ ön kapıda kaldırıma sürtmeden dolayı çizik var. Çizik çizik binmeye içim elvermediği için çizik olan bölgeyi serviste boyattım. Ancak ola ki satarım diye çizik halinin fotoğraflarını da çektim.

Arabanın ağır bakımlarını (triger seti, yağ değişimi, mazot, yağ, polen filtreleri değişimi vb.) bir hafta önce yaptırdım. Hocam 15.000 km boyunca sadece mazotunu koyup bineceksin.

Ev alacak olmasam satmazdım. Biliyorum ki bir daha bu kadar temiz bir ikinci el bulamam.

Hocam Osmaniye'de yaşıyorum. Fiyat 24.500 TL.

dizel araçların 2. eli risklidir, iyi araştırın hocam... geçmişini bildiğiniz, az km yapmış araç bulmanı gerek. aksi halde sorun çıkarsa masrafları benzinli araçlara göre daha fazladır

hocam fiyat araligi belirtmemisin ama babamda albea var 1.3 multijet modeli cok hos cidden.uygun fiyata bulursan km si az kacirma..arabayi almadan servise goturup cek-up yaptirirsin.150-200 tl ye sıkıntısı varmı diye bakarsın

Arkadaşlar msj yazan arkadaşlara öncelikle teşekürler..hocam aracınız (megan)dediğiniz gibi temizmiş güle güle kullanın araç yakında olsaydı görmek isterdim malesef uzagız.. fiyat aralıgına gelince aracı begendikten sonra 30 a kadar çıkabilirim..benim için önemli olan aracın temizligi..

hocam araba fiyatlarından çok fazla anlamam ama 30 bin tl yi gözden çıkardıktan sonra sıfır araçta alabilirsiniz.

hocam istediğim üst segment olan bi araç bunların sıfırları 35 ten başlıyo malesef ulaşmak zor biraz onun yerine temiz kullanılmış ikinci bi araç daha uygun bizim için sanırım..

share_' Alıntı:
dizel araçların 2. eli risklidir, iyi araştırın hocam... geçmişini bildiğiniz, az km yapmış araç bulmanı gerek. aksi halde sorun çıkarsa masrafları benzinli araçlara göre daha fazladır

Aynen:) Genelde 2. el dizellerde motor yağ yakar. Temizini bulmak kolay değil. Km si de oynanmış oluyor. Şirket arabaları ve sürücü kursları 5 yılda bir bu araçları değiştirmek zorundalar. 5 yıl geçince de elden çıkarıyorlar. Kimi km ile oynar kimi de hor kullanmıştır. iyi araştırmak lazım.

dizel yerine sıralı lpg daha mantıklı
30.000 tl ye çok uygun bulunabilir mesela honda civicler

hocam 30 u vermişken biraz daha zorlayıp sıfır alın bence. Konfora ve güvene önem veriyorsunuz anladığım kadarıyla ve doğru yapıyorsunuz. Bende Hyundai Accent Era dizel var. Yeni aldım 6 ay oldu sıfır. Ama keşke bir üst segmentini alsaydım diye düşünmüyor değilim. Hatta sıfır bu segmenti alacağıma ikinci el üst segment alsaydım dediğim oldu. Nedeni konfor, güvenlik ve yol tutuşu konusunda yetersiz olması bindiğim aracın. Corolla, Focus, Opel Astra, Civic, Megan iyi araçlar. Sıfırını alabiliyorsanız zorlayıp alın bence.

arkadaşlar 2009 corolla dizel budum 2000km de birkaç aylık bi araç 37500 diyo ben 35 verdim eğer inerse almayı düşünüyorum...

alpozturk2002' Alıntı:
hocam 30 u vermişken biraz daha zorlayıp sıfır alın bence. Konfora ve güvene önem veriyorsunuz anladığım kadarıyla ve doğru yapıyorsunuz. Bende Hyundai Accent Era dizel var. Yeni aldım 6 ay oldu sıfır. Ama keşke bir üst segmentini alsaydım diye düşünmüyor değilim. Hatta sıfır bu segmenti alacağıma ikinci el üst segment alsaydım dediğim oldu. Nedeni konfor, güvenlik ve yol tutuşu konusunda yetersiz olması bindiğim aracın. Corolla, Focus, Opel Astra, Civic, Megan iyi araçlar. Sıfırını alabiliyorsanız zorlayıp alın bence.

Aynen hocam, sizin yerinizde olsaydım 2004-2007 opel vectra alırdım, araba almayı düşünenler varsa kulaklarına küpe olsun. Gerçi almaya kalktığınızda insanın kafası allak bullak oluyor dimi :?

Geri