DİNÇER: KALABALIK CAMİAYIZ, ÖĞRETMEN YARALANMASI NORMAL!

Kodla Büyü
Bir bakan okulunda görev yapan öğretmnenin bıcaklanmasına normal diye biliyor bu öğremen sokaktamı gezerken bıçaklandığını sanıyor aceba
öğrencinin bıcak getirmesi normal,
öğretmenin o bıçağı öğretmene saplamasıda normal
öğretmenin bundan dolayı ölmeside normal
öğretmenine sahip çıkmayan beceriksiz bakandan bu sözleri duymakta normal

bunların olmasını çok görmeyin hükümetin baknları öğretmnler için neler söyledi
öğretmen ne iş yapıyor ki git git gel
dinçer öğretmenlere şahsiyet kazandıracak
öğretmen çook maaş alıyor zaten
bunları dinleyen vatandaşın öğretmen bakışı nasıl olur sizce

bunlar daha bahar günleri bakın 1 sene sonra neler neler olacak.

Ne bekliyodunuz ki..
"Benim Öğretmenime karşı kim kötü bir muamelede bulunursa karşısında beni bulur,Tüm öğretmenler bilmelidir ki,ben öğretmenler sayesinde eğitimi iyileştirebilirim,onlar olmadan eğitimden bahsedilemez.Söz konusu olayları tüm yönleriyle inceletiyorum,suçluların en ağır cezaları alması için elimden geleni yapacağım.Benim öğretmenim sahipsiz değildir." mi diyecekti..

laf mı bu söylenecek , sus bari adam sansınlar ... bakan ama görmeyen seni Allah a havale ediyorum

şimdi biz şikayetçiyiz sesimiz çıkamıyor ne yazikki. mebin de öğretmene pek de ihtiyacı yok zaten özelleştiriyor imamları din öğretmenlerini getirir olur biter. ama bu böyle gitmeyecek gün gelecek halkın karşısında kimse duramayacak şimdiye kadar da duramamıştır. yandaşçılık arttıkça hep birileri daha fazla isteyecek ve kendi içlerindende düşmanları çıkacak. ve fitilini ateşleyip patlatacaklar. kaddafi mübaregi bile uçurdular bu kimki. kullanılana kadar. ama halkımız olanları geç görecek umarım geç olmaz.
tvde erdogan bile diyor " siz kimsiniz sanatçılar özelleştiririz ne haliniz varsa görün " . bu halkda birgün size kim olduğunu gösterecektir umarım.

bu haberin kaynağı hele hele böyle cümleler hiç bir yerde yok.bi kaç memur sitesi dışında.haberin kaynağını versin biri??

bizzat sendikaları bu konuda neden uyarmıyorsunuz madem böyle bişey söyledi??

yakopasa' Alıntı:
ÖMER DİNÇER, SON GÜNLERDE ÖĞRETMENLERE YAPILAN ŞİDDETLE İLGİLİ ISRARLI SORULARA CEVAP VERDİ.
DİNÇER: KALABALIK CAMİAYIZ, ÖĞRETMEN YARALANMASI NORMAL! Yalnız bakan mevzuyu hala anlamamış. Son günlerde öğretmenler sadece yaralanmadı öldürüldü. :verymad: :verymad: :verymad:

Hocam sayın bakanımız "bizde onlardan çok var elbet yaralanacak yada ölecekler demek istemiş"

İki bakandan benzer olaylara yönelik iki açıklama. Yorum sizin. Allah Tez elden bizi bu bakandan kurtarsın..

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenyurt'ta bir öğretmenin bıçakla yaralanmasıyla ilgili olarak konuştu
.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Esenyurt'ta bir öğretmenin bıçakla yaralanmasıyla ilgili olarak, ''Öğretmenlerimizden şunu rica ediyorum, bu tip hadiselere karşı yine davranışsal tedbirler yahut daha protestovari tedbirler yerine şefkatinizle ve sevginizle cehaletle mücadele ederek karşı çıkınız diyorum'' dedi.

Dinçer, Esenler Askerlik Şubesi'nin açılışının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Esenyurt'taki bir lisede görev yapan öğretmen Narife Çekcen'in derste öğrencisi tarafından bıçakla yaralanmasına olayına ilişkin bir soru üzerine Dinçer, bakanlık olarak bakıldığında, özel sektör de dahil edildiğinde 44-45 bin okul, yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 800 bin civarında öğretmenle çok geniş bir camia olduklarını, her gün buna benzer hadiselerle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Dinçer, şiddete başvurulmasının bir acziyet ifadesi olduğuna işaret ederek, ''Herhangi bir sorunu çözme konusunda şiddete başvuruluyorsa bu bir cehalet bir de acziyet olarak değerlendirilebilir. Bu açıdan bakıldığında biz topyekun belki bir öğretmenin öğrencisini dövmesi, bir öğrencinin öğretmenine saldırması veya bir velinin öğretmeni darp etmesi gibi tek tek meseleler yerine toplum olarak şiddetle mücadele etmeliyiz. Çünkü okullarımızdaki şiddete, hastanelerimizdeki şiddete, ev içindeki şiddete eğer hep birlikte karşı çıkmazsak, tekil hadiseleri kınayarak olaya bakacak olursak bence doğru bir yaklaşım sunmamış oluruz'' diye konuştu.

Bakan Dinçer, bireysel adalet sağlama yaklaşımlarıyla bu ülkede topyekun bir adaletin sağlanamayacağının fark edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu saldırıyı kınamak üzere bazı sendikaların ilk saat derse girmeyerek protesto etme düşüncesinde olduklarını kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatan Dinçer, şunları kaydetti:

''Şunu söylemek istiyorum, eğer biz bu tip şiddete karşı, bu tip saldırılara karşı tavır içerisinde olacaksak, öğretmenler camiası olarak en büyük mücadelenin ve tavrın şefkatimiz olduğunu söylemek istiyorum. Öğretmenler daha fazla şefkat göstererek çocuklarına ve etrafındaki insanlara bu yapılan şeyin aslında bir sorun çözme yöntemi olmadığını ve bu şekilde adalet sağlanamayacağını anlatarak mücadele edeceğiz. O yüzden ben öğretmenlerimizden şunu rica ediyorum, bu tip hadiselere karşı yine davranışsal tedbirler yahut da daha protestovari tedbirler yerine şefkatinizle ve sevginizle cehaletle mücadele ederek karşı çıkınız diyorum. Mevlana bir sözünde diyor ki 'biti ve pireyi gül suyu ile öldürün'. Biz de şiddeti ve sevmediğimiz hadiseleri güzellikle yok etmeye çalışmalıyız.''

AA

Sağlık Bakanı'ndan çok sert uyarı

Sağlık Bakanı Akdağ: Kim bir sağlık çalışanımıza el uzatırsa bu ülkenin Bakanlığını, Başbakanlığını, Bakanlar Kurulu'nu karşısında görecek.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili anında başvurulabilecek telefon hattı ve internet sitesi oluşturduk'' dedi.

Bakan Akdağ, Kütahya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin açılış töreninde, Türkiye'nin çevresindeki ülkelerin demokrasiye geçmek için can attığını, Türkiye'nin ise her geçen gün daha geniş bir demokrasiye geçtiğini söyledi.

Toplumda şiddet eğilimine sahip kişiler bulunduğuna işaret eden Akdağ, ''Birtakım öfkeli ruhlar şunu iyi bilsin ki bir tek sağlık çalışanımıza değil şiddet uygulamak, hakaret bile etseler karşılarında beni bulacaklar'' diye konuştu.

Akdağ, İçişleri Bakanlığı'nca sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili genelge yayımlandığını hatırlattı.

Bir sağlık çalışanına yönelik şiddet eyleminin mağdurun başvurusuna gerek duyulmadan savcılıklara bildirilebildiğini ifade eden Akdağ, şöyle konuştu:

''Bir sağlık çalışanı, herhangi bir sözlü veya fiili saldırı olursa örneğin biri hakaret eder, eliyle iter veya kesici, delici alet gösterir veya bunlarla müdahale ederse illa ki bir şey yapması gerekmez. Böyle bir durumda oradaki idari sorumlu olayı derhal savcılığa bildirmek zorundadır. Kanun bunu gerektirir. Yani sağlıkçının gidip şikayetçi olmasına gerek yok. Bugüne kadar bu böyle bilinmiyor, mağdurun şikayet etmesi gerektiği düşünülüyordu. Bu yüzden sağlık çalışanları da şikayette bulunmuyordu ancak bunun bilinmesi lazım.''

-''Şiddete maruz kalanın hakkını bakanlığın avukatları arayacak''-

Bundan sonra bir sağlık çalışanına sözlü müdahale dahi olsa anında savcılığa bildirileceğini belirten Akdağ, bu kapsamda emniyet güçlerine talimat verildiğini söyledi.

Bakan Akdağ, şöyle devam etti:

''Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili anında başvurulabilecek telefon hattı ve internet sitesi oluşturduk. Bunları önümüzdeki hafta kamuoyuna duyuracağız. Diyelim ki sağlık çalışanı böyle bir olay yaşadı. Hemen internette o formu doldurarak şikayette bulunabilecek. Telefonla da ilgili şikayetini gerçekleştirebilecek. Buna benzer bütün olayları kayıt altına alacağız. Bir sağlık personeline fiili bir şiddet uygulanmışsa o çalışanımızın hakkını bizzat Bakanlığımızın atadığı avukat arayacak. Mağdur gidip avukat tutmayacak veya para vermeyecek. Kim bir sağlık çalışanımıza el uzatırsa bu ülkenin Bakanlığını, Başbakanlığını, Bakanlar Kurulu'nu karşısında görecek. Bu ülke insanı ile sağlık çalışanları arasında husumet yoktur. Bu hizmetleri yaptığımızda sadece bize dua etmiyorlar, sağlık personeli çalışanlarına da dua ediyor vatandaşlarımız. Zaten böyle olmasa anlamı olmaz.''

Daha sonra merkezin açılışını yapan Akdağ ve beraberindekiler merkezi gezdi.

Bakan Akdağ, daha sonra, Vali Kenan Çiftçi, bazı milletvekilleri, bazı il yöneticileriyle kentte yapılması düşünülen hastane için belirlenen arsalar ve Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.

AA

yakopasa' Alıntı:
http://www.personelmeb.net/bakanlik/dincer-kalabalik-camiayiz-ogretmen-yaralanmasi-normal-h56376.html
Haberin Kaynağı :verymad: :verymad:

iyide bu yazılan cümleyle haberdeki cümleler aynımı??? üstelik sadece personelmeb.net gibi ara bi sitede var.ordan bi kaç siteye kdaha türemiş.burda yazılan cümleler insan kellesi alır.saçmalamayın.yangına körükle gitmek isteyenler var.bu asılsız haber silinmeli

biseydicemm' Alıntı:
yakopasa' Alıntı:
http://www.personelmeb.net/bakanlik/dincer-kalabalik-camiayiz-ogretmen-yaralanmasi-normal-h56376.html

iyide bu yazılan cümleyle haberdeki cümleler aynımı??? üstelik sadece personelmeb.net gibi ara bi sitede var.ordan bi kaç siteye kdaha türemiş.burda yazılan cümleler insan kellesi alır.saçmalamayın.yangına körükle gitmek isteyenler var.bu asılsız haber silinmeli

Bakan bu lafı eden bakan, sağlık bakanı gibi tepki verseydi, sağlık bakanlığı gibi hemen yönetmelik ile personelini korumak için adım atsaydı, bakanın öğretmen yaralanmasını normal olarak gördüğünü KİMSE DÜŞÜNMEZDİ.

Ama herhangi bir tepki ve girişimde bulunmadığına göre, kalabalık olmamızdan dolayı bu gibi hadiselerin normal olduğunu düşündüğünü düşünmemiz kadar normal birşey olamaz.

Bakanımız bu olaylardan sonra çıkıp öğretmenini korudu mu?

obsearchver' Alıntı:
biseydicemm' Alıntı:
yakopasa' Alıntı:

Bakan bu lafı eden bakan, sağlık bakanı gibi tepki verseydi, sağlık bakanlığı gibi hemen yönetmelik ile personelini korumak için adım atsaydı, bakanın öğretmen yaralanmasını normal olarak gördüğünü KİMSE DÜŞÜNMEZDİ.

Ama herhangi bir tepki ve girişimde bulunmadığına göre, kalabalık olmamızdan dolayı bu gibi hadiselerin normal olduğunu düşündüğünü düşünmemiz kadar normal birşey olamaz.

bu nasıl bi mantık arkadaşım??? adamın söylemediği şeyi nasıl söyledi diyebilirsiniz?? bu mesele hukuksal işlemlere kadar gider

biseydicemm' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
biseydicemm' Alıntı:
yakopasa' Alıntı:

bu nasıl bi mantık arkadaşım??? adamın söylemediği şeyi nasıl söyledi diyebilirsiniz?? bu mesele hukuksal işlemlere kadar gider

Söyledi veya söylemedi kimsenin derdi bu değil. İnsanların derdi buna çözüm bulacağına, hergün karşılaşıyoruz demesi, buna tepki göstereceğine hergün karşılaşıyoruz demesi. Hergün karşılaştığın olay normaldir, tepki göstermiyor, çözüm de aramıyorsan, demek ki sana göre bu normaldir. Kanıksanmıştır, kanıksanmalıdır.

Bir yaralanma olayından sonra "çok kalabalık camiayız, hergün böyle olaylarla karşı karşıya kalıyoruz"

ne demek sence?

Hergün böyle olaylarla karşılaşıyorsak bu normaldir, çıkıp tepki de göstermediysen, bunun anlaşılmasından daha doğal birşey olamaz.

Bakan vekalet verdi ise sana buyur hukuksal(hukukî diyecektin sanırım, tehdit etmeyi bile beceremiyorsun, ama yine de tırstım ha) işlemlere kadar gidebilirsin.

...

Pardon yoksa siz miydiniz sayın bakanım.

Arkadaşlar bakanımız beyimiz de buradalar. :lol:

Reyhanli' Alıntı:
SilverMan' Alıntı:
Reyhanli' Alıntı:
oy veren elleriniz kırılsın.

Bakanın söylediği iddia edildiği o talihsiz şeyleri öğretmen olan veya olmayan hiç kimse onaylamaz. Zaten Sayın Bakanımızın! bu ilk vukuatı değil. Anlaşılıyor ki son da olmayacak. Öğretmene yaklaşımı belli.
Hâl böyle iken beddua etmeniz sizin ne bozuk bir kişiliğe sahip olduğunuzu gösteriyor. Öğretmen iseniz şayet. Vay o çocukların haline.

Yönetim ise yapılan hakaret ve beddualara, itfaiyenin ev yanıp kül olduktan sonra gelmesine benzer bir zaafiyet içinde.

Zilzâl sûresinde meâlen şöyle buyuruluyor:
Zerre kadar iyilik yapan, onun mükâfâtına, zerre kadar kötülük yapan da, onun karşılığına kavuşur. ( Âyet: 7, 8 )

El hak inanıyoruz ki herkes yaptıklarından kendince nasiplenecek.

Eleştirmek herkesin hakkı. Ama sizinki düpedüz edepsizlik.

laf anlatmaya değecek bir adam değilsin.

Sen hakikaten edepsizsin. Boşuna o tespiti yapmadım. Kalkmış bir de milletin adamlığını sorguluyorsun. O halde sıkı dur anladığın tondan cevap vereyim. Sen adam bile değilsin. Rahatladın mı şimdi? Önce hakaret ettin. Sonra da tükürdüğünü yaladın. Neymiş yalakalara laf etmişmiş. Konu ile ne ilgisi var? Oy vermek ne zamandan beri yalakalık oluyor. O halde sen de oy verdiğin siyasilerin yalakasısın. Bir bardak suda fırtına koparıyorsunuz. Sonra da çok bilmiş gibi ahkam kesiyorsunuz. 'Hafta sonu iş bırakma eylemi yapacağız' demiş sendika başkanı diye yalan yanlış başlık açtınız. Çamur attığınızla kaldınız. Şimdi anlaşılıyor ki beklediğimiz tepkiyi vermese de öyle çamur attığınız gibi de söylememiş sayın bakan. Keşke sağlık bakanı gibi etkili ve lehimize şeyler söyleseydi o ayrı.

Geri