DİJİTALPANO TV hatası

Kodla Büyü

e.g

Site Gezgini
Merhaba.
Okulumuzda bulunan eski bir tv ye raspberry pi takıldı ve internet erişimi sağlandı. Dijitalpanotv uygulaması aktif bir şekilde çalışıyor. Fakat bu işlemleri benden önceki bilgisayarcı arkadaş yaptığı için ve idareciler farklı okullarda çalışmaya başladığı için şifresi elimde yok ve bulamadım ne yazık ki. Şimdi en baştan panoyu kendi şifremle oluşturmak istiyorum. Fakat dijitalpanotv yayınla dediğimde sertifika kaynaklı sayfa bulunamıyor hatası veriyor. Sertifika veya firefox hiçbir şekilde yüklenmiyor. Diğer arkadaş televizyon açıldığında anda direkt pano gelecek şekilde ayarlamış onu da nasıl ayarladığını anlamadım. İşletim sistemi açılır açılmaz ekrana chromium sayfasının gelmesini sağlayan program veya ayar var mı? Varsa bunu nasıl değiştirebilirim?
Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

1. Tarih Saat Düzeltme

sudo date -s “1 May 2020 12:00:00”

1. Meb sertifikasını yükleme
Raspberian gibi debian tabanlı Linux larda crt tipi sertifika kullanılır. Meb sertifikası cer olduğundan dönüştürülerek sisteme kurulmalıdır. (Openssl kurulu olmalıdır.)

cd /usr/share/ca-certificates
sudo su
wget http://sertifika.meb.gov.tr/MEB_SERTIFIKASI.cer
openssl x509 –inform DER –in MEB_SERTIFIKASI.cer –out MEB_SERTIFIKASI.crt
dpkg –reconfigure ca-certificates

gelen ekranda evet deyip meb sertifikasını işaretleyip tamam diyoruz.

1. Ekran Koruyucunyu Kapatmak için xscreensaver uygulamasını kurmalıyız.

sudo apt-get update
sudo apt install xscreensaver

kurulumdan sonra tercihlerden screensaver kapatılabilicektir.

1. Raspberian açılışında otomatik program çalıştırmak

Bunun için autostart dosyasına ekleme yapmalıyız.
Bu dosya /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi içerisinde bulunur.

Sudo nano /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart
----------------------------------------------------------------
@lxpanel –profile LXDE-pi
@pcmanfm –desktop –profile LXDE-pi
@chromium-browser –kiosk
@xscreensaver –no-splash
---------------------------------------------------------------
Chromium tarayıcının açılış penceresi istenen web sayfasına ayarlanmalıdır.

fikir güzelmiş.şuan pi 4-5 bin.merak ettim pi os yi virtualbox a kurdum.Çok hoş.programlama falan iyi yapılır.
istesen lab kurarsın bu kartlardan.

dijitalpano tv sitesi şu anda aktif kullanılıyormu hocam. yanlış hatırlamıyorsam sayfa sahibi bayağı bir boşlamıştı sayfayı diye hatırlıyorum. siz kullanıyormusunuz kullanışlı mı acaba.

IMG_20231005_064605.jpg
Biz okulda bunu kullanıyoruz çok küçük ve kullanışlı. Flash kalınlığında ve bir kalem uzunluğunda. Tavsiye ederim dijital pano için.

Merhaba arkadaşlar dijitalpanotv üyeliğimiz var sayfayı hazırladım. Geçen haftaya kadar güzel çalışıyordu. Şimdi manşet haber ekleyemiyorum, Yüklenmedi ! Hata Kodu:53 böyle bir hata veriyor. Sayfaya mesaj attım. İletişim numarasını arıyorum ama ulaşamıyorum. Çevrim içi kullanabileceğim başka bir site önerebilir misiniz

Geri