dünyanın en büyük fotografı

Kodla Büyü
Sağ yolda hareket halindeki arabanın yanında siyah Panasonic Minübüsünün plakası: KA:SI 427

Olamaz böyle birşey ya..

Nasıl yapıldığı konusuna gelince sanki kolay yapılmış gibi ya..

Teleskopa bilgisayar mı bağlamış ne yapmış bu adamlar.. Karşı oteldeki penceredeki amca düşecek gibi duruyor..:)

Bu alet bende olsa direkt bizim çatıya çıkarım bizim bakkalın camından içeri girerek döndürdüğü dolapları fotolarım.. sonra elimdeki kanıtlarla zabıtaya haber veririm. :puhaha:

:( biz de çektiğimiz fotoğrafların netliğiyle övünürüz...

ben de istiyorum bunu çekebilecek çözünürlükte bir makine :D

resimdeki bu tabelayı bulabilirmisiniz? :D :D :D çok zor. gerçekten muhteşem bir çözünürlük.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    330.9 KB · Görüntüleme: 1,425
denizlerb o tabeladan çokça var ben iki tane buldum ama seninkini bulamadım :D

Peki bu alet ile manzara değilde bir insanın yüzü çekilmiş olsaydı :D
kıl köklerine kadar görürdük herhalde .

sol üst köşede story ye tıklayın ve muhteşem düzeneyi görün. :p
Ben çok daha büyük aletler bekliyordum. Ayrıca o masanın hali ne . tripotları bile yetersizmiş. Ama işi yazılımla bitirmişler işte.

eylül ayında ; soğuk bir havada...
172 dakikada yapmışlar bu işi.....en büyük formatta 1655 resim çekilmiş......

hafıza kartı yokmuş ; çekilen resimler direk olarak ; bir bağlantı kablosu aracılığıyla dizüstüne aktarılmış.....

notebook un hdd sinde 100 gb a yakın veri birikmiş....

makina 360 derece döndürülerek ; 72000 uygun adımdan ; uygun olana göre hassas ayarlamalar yapılmış.....

makinadan ve techizattan bahsetmişler...

hızlı olmak gerekiyormuş ki ; en büyük problem bu imiş....

güneş ışığı sürekli değişkenmiş....

çekilen resimlerin sisteme kaydedilmesi en büyük zamanı alıyormuş....

dual-xenon işlemcili 48 gb ram ; 4.5 tb hdd ye sahip makinayla 100 çalışma saati harcanmış.....

16 cpulu makina da 96 saatte bu resimleri birleştirmiş.....

resimin orjinal yazıcı çıktısı 105x35 metre.....

vay babam vay....

vay anasını sayın seyirciler...gavur yapmış...sony'nin yeni çıkan 14.1 mp görünce güzel makina demiştim, buna ne demek lazım bilmiyorum... ama bize gelmez, mazallah etraf röntgenciden geçilmez

ceycey61' Alıntı:
hocam çok teşekkürler . inanılmaz. biz bu adamların en az 15 yıl gerisindeyiz abi

yok hocam,
kullanıcı yönünden gerisinde değiliz. Buna ihtiyaç duyanlar kullanıyordur. Profesyonel kullanıcılar da var ülkemizde. Ancak optik teknoloji üretiminde sıfıra yakınız. :shock:

Süper resimler. Yazılanları okuyunca çok merak ettim. Meb hattı açarmı endişesi yaşadım ama ilk defa beni yarı yolda bırakmadı. Otoparktaki Arabanın plakası okunuyor yahu nasıl güzel bir makine bu. Allah bizlere de nasip eder inşallah :)

Geri