Cumhuriyet tarihimizde Rekor:7 yılda 142 bin 600 derslik

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "7 yıl gibi bir sürede 142 bin 600 derslik yapıldı ki bu, Cumhuriyet tarihimizde bir rekordur" dedi.

Çubukçu, Ankara'nın Kazan ilçesinde toplu okul açılışları törenine katıldı.

Açılışı yapılan Kazan Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Çubukçu, göreve geldiklerinden bu yana gençlere en iyi eğitimi alacakları ortamları hazırlamanın gayreti içinde olduklarını vurgulayarak, "Bu çabamızda başta hayırseverlerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve basının çok büyük katkıları oldu. Bu desteğin her geçen gün arttığına memnuniyetle tanık olmaktayız. 7 yıl gibi bir sürede 142 bin 600 derslik yapıldı ki bu, Cumhuriyet tarihimizde bir rekordur" diye konuştu.

http://www.meb.gov.tr/haberler/haberayrinti.asp?ID=7508

Ak partiyi seversiniz sevmezsiniz bu başka.Ancak Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
Bu hükümetin yaptığı derslik sayısı takdire şayan.Ne diyelim Allah devamını getirsin.Benim bulunduğum ilçeye 5 yılda 2 yibo 4 iöo. 2 lise açıldı.

yurtseven' Alıntı:
Ak partiyi seversiniz sevmezsiniz bu başka.Ancak Yiğidi öldür hakkını yeme demişler.
Bu hükümetin yaptığı derslik sayısı takdire şayan.Ne diyelim Allah devamını getirsin.Benim bulunduğum ilçeye 5 yılda 2 yibo 4 iöo. 2 lise açıldı.

+1

Yiğidin intihar ettiği o kadar çok konu var ki, ayda yılda bir dişe dokunur bir iş yapıyorlar. Okulların eksiği şusu busu tartışiılır tabii ama o ayrı mevzu. Aferin nimetime

iyi hoş güzel de arkadaşlar
derslik var öğretmen yok
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu :sleep:

Birde cumhuriyet tarihimizde eğitime ayrılan bütçenin yüzdelik dilimine bakmak lazım.
Yoksa bunların işi yalan dolan. Nasıl alavere dalavere yapıp enflasyonu düşük gösteriyorlar.

*cem62*' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, "7 yıl gibi bir sürede 142 bin 600 derslik yapıldı ki bu, Cumhuriyet tarihimizde bir rekordur" dedi.

Açılışı yapılan Kazan Halk Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Çubukçu, göreve geldiklerinden bu yana gençlere en iyi eğitimi alacakları ortamları hazırlamanın gayreti içinde olduklarını vurgulayarak, "Bu çabamızda başta hayırseverlerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve basının çok büyük katkıları oldu. Bu desteğin her geçen gün arttığına memnuniyetle tanık olmaktayız. 7 yıl gibi bir sürede 142 bin 600 derslik yapıldı ki bu, Cumhuriyet tarihimizde bir rekordur" diye konuştu.

Hocam derslik yapmak demek. içine masayı sırayı koyup önüne bir tahta başına da bir öğretmen koymak değildir.
Bencede CUMHURİYET TARİHİNDE BİR REKOR bu hükümetin milli eğitim bakanlarının yaptığı
..
1. Sözleşmeli öğretmenlik denen illeti getirdiler
2. FORMATÖRLÜK denen illeti başa bela ettiler
3. Öğretmen olmayan okula projeksiyon, bilgisayar, akıllı tahta gönderip, öğretmeni de BT sınıfı olmayan okula gönderdiler
4. Cumhuriyet tarihinin REKOR bütçesi ayrılmaya başlandı M.E.B. e. Tarihinde bu kadar düşük bir bütçeyi görmemişti m.e.b.
Eski maliye bakanı UNAKITAN bir konuşmasında en sevdiğim bakan m.e. bakanı demişti. diğer bakanlıklar para para diye tuttururken m.e.b. gönderdiğim paranın yarısını geri gönderiyor demişti.
5. Verilmeye başlandığından beri ortalama %40 - %50 lik artışlar gösteren EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ nerdeyse azaltılarak verilmeye başlandı.
6. DİN KÜLTÜRÜ; tüm dinkültürü öğretmenleri idareci olduğu için bolca din kültürü öğretmeni alınmasına rağmen öğretmen açığı yaşanan bir alan haline geldi
..
Daha saymakla bitmez. ilk aklıma gelenler bunlar
..
Benim düşüncem yakında öğretmene ekders ücreti olarak NİMET ABLA bayisinden MİLLİ PİYANGO bileti verecekler.

Derslikler öğrenciye mi yapılıyor? Yandaşlara rant sağlamak için mi :p Gerçi faydalı oluyor öğrencilere ama yandaş rantı epeyce fazla.

Ayrıca onun içinde sayılan dersliklerin çoğunluğu tamir bakımı yapılanlar, yeni bina yapılanlar vs vs

ali_cmen' Alıntı:
Derslikler öğrenciye mi yapılıyor? Yandaşlara rant sağlamak için mi :p Gerçi faydalı oluyor öğrencilere ama yandaş rantı epeyce fazla.

Ayrıca onun içinde sayılan dersliklerin çoğunluğu tamir bakımı yapılanlar, yeni bina yapılanlar vs vs

Hocam eleştirinize hiç katılmıyorum, doğuda çalışırkende doğulu öğretmen arkadaşlarımız devlet buraya çocuklarımızın beyinlerini yıkamak için okul yapıyor derlerdi, devlet okul, derslik yapsada suç, yapmasada suç... biraz mantıklı olmak lazım.

yurtseven' Alıntı:

:++: :++: :++: :++: :++:

YORUMLAR SİYASETE KAYMAYA BAŞLADI ARKADAŞLAR DİKKAT...TV LER YETERİNCE BAŞIMIZI ŞİŞİRİYOR...BİR DE BURAYA TAŞIMAYALIM LÜTFEN... :!:

skipper_forum' Alıntı:
Hiiç bana Mebi övmeyin abicim.

anladığım kadarıyla meb i öven yok sadece öncekileri göre daha iyi oldiuğunu genel olarak düsünüyorlar ama mebi bilmiyorum doktorlarla ilgili yaptığı uygulama tam 12 vurdu bence ne zaman hastaneye gitsem doktor yok nerde muayenehanede doktor bekliyorduk

wertyu6' Alıntı:
ali_cmen' Alıntı:

Hocam eleştirinize hiç katılmıyorum, doğuda çalışırkende doğulu öğretmen arkadaşlarımız devlet buraya çocuklarımızın beyinlerini yıkamak için okul yapıyor derlerdi, devlet okul, derslik yapsada suç, yapmasada suç... biraz mantıklı olmak lazım.

:+1:

neşem' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:

anladığım kadarıyla meb i öven yok sadece öncekileri göre daha iyi oldiuğunu genel olarak düsünüyorlar ama mebi bilmiyorum doktorlarla ilgili yaptığı uygulama tam 12 vurdu bence ne zaman hastaneye gitsem doktor yok nerde muayenehanede doktor bekliyorduk

bizim mesleğin en büyük eksikliği bu bizler yapılan yanlışları sadece konuşuruz ama tepkimizi gösteremeyiz.

layla78' Alıntı:
neşem' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:

bizim mesleğin en büyük eksikliği bu bizler yapılan yanlışları sadece konuşuruz ama tepkimizi gösteremeyiz.

ben kendi adıma konusuyorum ben hakkımı arıyorum okulla ilgili tüm islerde mesela ama nasrettin hocanın timurun gönderdiği fille ilgili bir fıkrası var biliyorsunuzdur mutlaka en sonunda tek kalıyorsun herkes de bir yalakalık bir korkaklık var kendi bulunduğum yer için konusuyorum ama bir çok kisi de sadece çene yapıyor bu doğru

bir de atanmamış bir öğretmen olarak ben söyleyeyim. bu kadar açık varken yaptığı dersliklerden çok ne kadarının başında öğretmen olduğuyla övünmeliydi. bu sene toplam da sadece 700 küsür bilgisayar öğretmeni aldılar.

bina yapmak güzel ama içinde eğitim öğretim yapıldıktan sonra daha güzeldir. yoksa öğrencileri bir binaya tıkmak çokta zor değil. ha okul ha ıslahevi...

142.600 derslik demek her dersliğe 30 kişi koysak 4.278.000 öğrenci demek. (kaba hesap)
peki bu arkadaşlar bu sınıfları yapmadan önce 4 milyon küsür öğrenci nerde ders yapıyo.
Okulu tamir edip okul yaptık, sınıfa yeni sıra koyup sınıf yaptık,
Üniversitenin başka ildeki fakültesine ad koyup ünirversite yaptık derler.
Böyle rakamlar çıkar ortaya.
Biz de vaaaaay adamlara bak deriz. :?

4 duvar dıkınce okul yapmıs oluyorsa ne ala nerde bu okulun ogretmenı ıcı bos samanlıgı ben ne yapayım o kadar ogretmen atasında goreyım ben onun kalıbını

7 yılda ücretli öğretmende rekor kırıldı.
7 yılda sözleşmeli öğretmende rekor kırıldı.
7 yılda disiplinsizlikte rekor kırıldı.
7 yılda yönetici atama torpillerinde rekor kırıldı.
7 yılda .................rekor kırıldı.

7 yılda derslik sayısı rekoru kırılmış çok mu. :alkis:

cumhuriyet tarihindede hiç dış borcumuz bu kadar olmamıştı ve hiç bu kadar vergi vermmeiştik valla herşeye vergiş vergi verdiği maaşı vergi ile geriş alıyor bakalım hayırlısı

Eleştiren Arkadaşlar Hepinize Sadece :) :-1:
Birde gerçekten Üzülüyorum..
(Eleştirmenize Değil Tabi (SAdece) Eleştirmenize..)

valla ben kendi çevremde bu snee içinde 2 ilköğretim 1 de lisenin hizmete girdiğinni gördüm..akıllı bina tasarımlı okullar..süper binalar...büyük bir meslek lisesi inşaatıda başladı..inanmayan çevresine bir baksın..gitsin okulları gezsin kendi gözleri ile görsün...

BaRBaRYaN35' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

Hocam derslik yapmak demek. içine masayı sırayı koyup önüne bir tahta başına da bir öğretmen koymak değildir.
Bencede CUMHURİYET TARİHİNDE BİR REKOR bu hükümetin milli eğitim bakanlarının yaptığı
..
1. Sözleşmeli öğretmenlik denen illeti getirdiler
2. FORMATÖRLÜK denen illeti başa bela ettiler
3. Öğretmen olmayan okula projeksiyon, bilgisayar, akıllı tahta gönderip, öğretmeni de BT sınıfı olmayan okula gönderdiler
4. Cumhuriyet tarihinin REKOR bütçesi ayrılmaya başlandı M.E.B. e. Tarihinde bu kadar düşük bir bütçeyi görmemişti m.e.b.
Eski maliye bakanı UNAKITAN bir konuşmasında en sevdiğim bakan m.e. bakanı demişti. diğer bakanlıklar para para diye tuttururken m.e.b. gönderdiğim paranın yarısını geri gönderiyor demişti.
5. Verilmeye başlandığından beri ortalama %40 - %50 lik artışlar gösteren EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ nerdeyse azaltılarak verilmeye başlandı.
6. DİN KÜLTÜRÜ; tüm dinkültürü öğretmenleri idareci olduğu için bolca din kültürü öğretmeni alınmasına rağmen öğretmen açığı yaşanan bir alan haline geldi
..
Daha saymakla bitmez. ilk aklıma gelenler bunlar
..
Benim düşüncem yakında öğretmene ekders ücreti olarak NİMET ABLA bayisinden MİLLİ PİYANGO bileti verecekler.

Arkadaşlar devlet aynı devletti, millet aynı milleti bundan önceki hükümetler bu kadarını bile yapamadı, bi de üstüne memleketi 28 Şubat larda birileriyle elele verip talan ettiler. Bu memleket unutmayın ki 2001 de dibi gördü. Nerdeyse memuruna maaş veremiyordu. IMF kapılarında dilencilik yapan başbakanları, yardımcılarını ne çabuk unuttunuz. Ha AKP çok mu iyi derseniz, buna da evet demem. Fakat elde olanın en iyisi derim. Yukarıda yazanlar devlet işleyişinden gerçeklerinden habersiz sallamalardır. Bu memlekette hükümet olmak iktidar olmak demek değildir, bunu unutmayın. Siz hükümet olduğunuzda bakanlıklardaki tüm kadroları bir anda değiştiremezsiniz, hani bunu geçin kendi içinizdeki çürükleri bile bir anda farkedemezsiniz. Arkadaş demiş ki sözleşmeli icat oldu, kötü mü oldu devletin alabileceği yıllık memur sayısı artırıldı, ayrıca kadro gelene kadar insanlar bir şekilde iş başı yapmış oldular. Arkadaşların çoğu genç olduğu için Türkiye'nin geçmişinden pek heberleri yok bol keseden sallıyorlar. Bakanlık önceleri 3-4 yılda alınan öğretmen sayısı kadar bir yılda alıyor, hatta bazen 90 lı yıllarda bir yılda alınan toplam öğretmen sayısı bir branştan alınıyor. İlk atamalardaki ve iller arası tayinlerdeki şu andaki sistemi, her ne kadar aksaklıkları olsa da e-okul, BT sınıfı yapılanmaları önceki bakan zamanında yapıldı her ne kadar kendisinden hazzetmesek de. Yöneticilik atamaları ve bir kısım Danıştay da iptal edilen yönetmeliklerde sendikaların nerdeyse hepsinin, bakanlıktaki kripto yöneticilerin,şeflerin ve personelin bilerek yanlışa yönlendirmelerinin payı olmakla beraber, diğer taraftan illerdeki kendi adamlarını yönetici yapabilmek uğruna bazı noktalarda tamamen saçmaladıkları da bir gerçektir. Din kültürü öğretmenleri mevzusuna da katılmıyorum en azından benim bulunduğum il için(il MEM deyim okullarıda biliyorum).
4. Cumhuriyet tarihinin REKOR bütçesi ayrılmaya başlandı M.E.B. e. Tarihinde bu kadar düşük bir bütçeyi görmemişti m.e.b.- bu cümlede ne demek istedi anlayamadım. Ama gerçek ortada en çok bütçe AKP hükümetlerinde ayrıldı.
Eğitime hazırlık ödenekleride her sene en az 50 TL artıyor.
Lütfen yiğidi ölüdürürken hakkını da yemeyelim, bilerek sallayalım....
Saygılar..

yurtseven' Alıntı:
:++: :++:
anlamdığım şey insanlar bu kadar yapılanı nasıl görmüyorlar..tamam dört dörtlük değil ama türkiyeyi baya geliştirdiler. yapılanı takdir etmek gerek diye düşünüyorum...

Geri