Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Kodla Büyü

Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?

• Recep Tayyip Erdoğan

Oy: 105 25.4%
  • Muharrem İnce

Oy: 13 3.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Oy: 234 56.5%
  • Sinan Oğan

Oy: 62 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    414
  • Anket kapatılmış .
Durum
Konu kilitlenmiştir.

cgg*seco

Süper Üye
Seçkin Üye
1.5 ay kadar önce bir anket yapmıştık. O zaman ne adaylar tam olarak belliydi ne vaatler. Yine de forum üyelerinden oldukça yüksek bir katılım olmuştu. Bayram sonrası 2. tur için tekrar anket düzenleriz demiştik ancak 1.5 ayda derenin altından çok sular aktı. Herkesin oy verme eğilimi değişmiş olabilir. Bu sebeple tüm adaylarla tekrar anket yapma gereği hissettim.
Bu anket elbette ülkemizin durumunu yansıtmayacak, elbette öğretmenlerin veya biz bilgisayar öğretmenlerinin genelinin görüşünü yansıtmayacak ancak yine de istatistiki olarak bu süreçte seçim yaklaştıkça oy geçişkenliğini önceki ankete göre belki ölçebiliriz diye düşünüyorum.

Öte yandan ilk ankette olduğu gibi lütfen tartışmaya mahal verecek cümleler atıflar vb yorumlarda bulunmayalım. En fazla görüşünü açıklamak isteyen varsa hangi adaya hangi vaati sebebiyle oy vereceğini söylesin. Diğer hiçbir adayı kötüleyecek ya da ithamda bulunacak bir yorum yapmayalım.

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: Adayların yazılma sırası oy pusulasına göredir.

Teşekkürler. Daha önceki anket için de oy kullandım bu anket içinde kullandım. Katılım sayısı 400 ün üzerinde olduğunda (il bazında tüm ülkeye yansırsa) önemli bir istatistik olduğunu düşünüyorum.

@cgg*seco hocam elinize sağlık.

Ankete katılan üyelerimizin tercihlerini biz yöneticiler dahil kimse göremez. Bu konuda tarafsızlığımız ve üyelerimizin özeline saygımız tamdır.

Lütfen siyasi sataşma içeren, hakaret, aşağılama vb. forum kurallarına aykırı mesaj yazmayalım.

Konuyu güncel tutmak isteyen +1, oyumu kullandım, hayırlı olsun vs. genel ifadeler yazabilir daha da güzel olur.

Seçim biter, siyaset bitmez, ne ülkemizde ne de dünyada... Bu nedenle gereksiz yere birbirimizi kırmayalım incitmeyelim.

Bu ankete özel kurallarımız:

1. Yukarıda yazılı olduğu üzere, negatif tutum sergileyen üyenin bu anket konusuna daha fazla cevap yazması engellenecektir.

2. Doğrudan veya dolaylı şekilde yorumlar nedeniyle forumda tartışma ortamı üyelerimizin rahatsız olmasına neden olursa, bu konu altına "+1" mesajı dışında yazılacak tüm mesajlar silinecektir.

Lütfen forum kurallarına uyalım, uymayanları şikayet butonu ile bildirelim :)

Anketin moderatörü olan @cgg*seco hocam 5 Mayıs ta bu anket bittiğinde en çok oy alan iki Cumhurbaşkanı adayı için yeni bir anket düzenleyecek bilginize.

Diğer anket yanlış hatırlamıyorsam katılım sayısı 700'leri bulmuştu. Bakalım buradaki sonuçlarla 14 mayıs seçim sonuçları nasıl bir benzerlik gösterecek?

o zaman onu anket yapalım, başbakanlık olsun mu?

olursa kim olsun. :p

bizde sanki vatanı kurtaracaz, hey allahım.

celladımız olsunmu? olursa kim olsun. :D

Arkadaşlar hakaret, aşağılama, kutuplaşma vb mesajlar yasak. Şu an engel olacağımız bir durum yok, tercihinizi ve tahmininizi tabiki belirtin.

Anketin şimdiki halini önceki anketle karşılaştıracak olursak Muharrem İnce'nin oylarında belirgin bir düşüş gözleniyor. İlk ankette Sinan Oğan yoktu ancak diğer seçeneği vardı. İlk ankette Muharrem İnce'ye giden oylar Sinan Oğan'a ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelmiş gibi görünüyor. Recep Tayyip Erdoğan'ın oyları ise ilk ankete göre genel olarak paralel bir çizgide gibi. Elbette anketin sonlanmasına daha var. Bakalım sonuçta forumda oy kullananlar arasında ilk anketle ikinci anketteki tercihleri arasında kayda değer bir fark oluşacak mı?

Not olarak düşeyim, bakalım sonuç ne olacak
"Memur ağırlıklı ortamlarda ve ekonomi içerikli (borsa, kripto vs.) gruplarda anket sonuçları buradaki benzer çıkıyor, ama anadolu insanı faktörü diye bir faktör var bu ülkede" Bu seçimde anadolu insanı faktörü nasıl olacak merakla bekliyorum.

Arkadaşlar hakaret, aşağılama, kutuplaşma vb mesajlar yasak. Şu an engel olacağımız bir durum yok, tercihinizi ve tahmininizi tabiki belirtin.
Sağduyulu ve hakikatperest yaklaşımınız için teşekkürler hocam. Bazılarını engellediğim için mesajlarını göremiyorum sanırım benim mesajıma binaen yazanlar olmuş ki ona binaen yazmışsınız. ( Yanlış anladıysam mesajın bundan sonraki kısmını okumanıza gerek yok 😃)
Öncelikle Başlık zaten siyaset konusunda açılmış. Başka bir konuyu siyasete çekmedim.
Ayrıca benden önce yazan iki arkadaş muhalefetin kazanacağını hatta anayasayı değiştirecek kadar daha yüksek oy olacağını temenni ve tahmin edip yazmış. Olabilir. Kanaate itiraz edilmez.
Ayrıca grup yöneticilerinin ifade ettiği gibi internet anketleri manipülasyona açık. Oylar hakikat olarak verilmiş diye bir kesinlik yok.
Ayrıca ben kimseye hakaret vs yapmadım.
Şunu da belirteyim ki hükümeti veya muhalefeti destekleyen arkadaşlarımı kendime muhalifse vatan haini gibi görmüyorum. Bence (gruba manipüle için giren kişi var mı bilmiyorum) gruptaki bütün meslektaşlarım vatansever kimseler. Maksadımız aynı o maksada ulaşmak için yol ve fikirlerimiz ayrı. Birbirimizin fikirlerine saygı duymayı öğrenmeliyiz. Kendimiz gibi düşünmeyenler velevki yanlış ta düşünse, hain değil hatalı olabilir.
Grupta zaten seçim sonuçları tartışılıyor bir arkadaşınız benim fikrim de budur dese ne olur ki?
Ayrıca temenni ve fikrimi beğenmeyenlerin maksadı adalet ve hakikat ise benden önce temenni ve fikrini yazan ve kendi gibi düşünenlere niye laf atmadı? Demek ki maksadınız hakikat ve adalet değil, siyasi tarafgirlik.

Sağduyulu ve hakikatperest yaklaşımınız için teşekkürler hocam. Bazılarını engellediğim için mesajlarını göremiyorum sanırım benim mesajıma binaen yazanlar olmuş ki ona binaen yazmışsınız. ( Yanlış anladıysam mesajın bundan sonraki kısmını okumanıza gerek yok 😃)
Öncelikle Başlık zaten siyaset konusunda açılmış. Başka bir konuyu siyasete çekmedim.
Ayrıca benden önce yazan iki arkadaş muhalefetin kazanacağını hatta anayasayı değiştirecek kadar daha yüksek oy olacağını temenni ve tahmin edip yazmış. Olabilir. Kanaate itiraz edilmez.
Ayrıca grup yöneticilerinin ifade ettiği gibi internet anketleri manipülasyona açık. Oylar hakikat olarak verilmiş diye bir kesinlik yok.
Ayrıca ben kimseye hakaret vs yapmadım.
Şunu da belirteyim ki hükümeti veya muhalefeti destekleyen arkadaşlarımı kendime muhalifse vatan haini gibi görmüyorum. Bence (gruba manipüle için giren kişi var mı bilmiyorum) gruptaki bütün meslektaşlarım vatansever kimseler. Maksadımız aynı o maksada ulaşmak için yol ve fikirlerimiz ayrı. Birbirimizin fikirlerine saygı duymayı öğrenmeliyiz. Kendimiz gibi düşünmeyenler velevki yanlış ta düşünse, hain değil hatalı olabilir.
Grupta zaten seçim sonuçları tartışılıyor bir arkadaşınız benim fikrim de budur dese ne olur ki?
Ayrıca temenni ve fikrimi beğenmeyenlerin maksadı adalet ve hakikat ise benden önce temenni ve fikrini yazan ve kendi gibi düşünenlere niye laf atmadı? Demek ki maksadınız hakikat ve adalet değil, siyasi tarafgirlik.
Bir önceki mesajınızın forum kuralları çerçevesinde makul / normal olduğunu teyid eden bir mesaj yazdım ama siz nasıl yorumladınız bilmiyorum.

Bizim için tek önemli kriter var : forum kuralları. Eğer bir mesaj tartışmaya neden oluyor ise böylesine heyecanlı bir dönemde elbetteki daha müdahaleci bir tavır sergileriz.

Şu anki mesajınızdan kastınız yönetimin taraflı olduğu ise, bu ancak sizin görüşünüz olur, saygı duyarız.

2007 yılında BBNET nerde duruyor ise 2023 yılında hala aynı yerde duruyoruz. Tarafımız bu forumun üyelerine fayda vermekten ibaret.

Siyasetçiler gelir geçer, seçim biter, oturur yemeklerini yer muhabbet ederler, biz kavga ettğimizle, küstüğümüzle, moralimizi bozduğumuzla kalırız. O nedenle lütfen şu ankete eğlence gözüyle bakalım:)

Bir önceki mesajınızın forum kuralları çerçevesinde makul / normal olduğunu teyid eden bir mesaj yazdım ama siz nasıl yorumladınız bilmiyorum.

Bizim için tek önemli kriter var : forum kuralları. Eğer bir mesaj tartışmaya neden oluyor ise böylesine heyecanlı bir dönemde elbetteki daha müdahaleci bir tavır sergileriz.

Şu anki mesajınızdan kastınız yönetimin taraflı olduğu ise, bu ancak sizin görüşünüz olur, saygı duyarız.

2007 yılında BBNET nerde duruyor ise 2023 yılında hala aynı yerde duruyoruz. Tarafımız bu forumun üyelerine fayda vermekten ibaret.

Siyasetçiler gelir geçer, seçim biter, oturur yemeklerini yer muhabbet ederler, biz kavga ettğimizle, küstüğümüzle, moralimizi bozduğumuzla kalırız. O nedenle lütfen şu ankete eğlence gözüyle bakalım:)
Estağfirullah mesaja teşekkürle başladım. Teşekkürüm halisti. Farklı bir niyet veya taraf tuttuğunuzu kastetmedim. Sizin yazdıklarınıza katılmakla beraber aynı manayı ifade etmeye çalıştım ama anlaşılan ifade edememişim 🙂
Yaşasın uhuvvet, muhabbet, dostluk, kardeşlik, barış, selamet. Kahrolsun iftirak, nifak, adavet, düşmanlık...

benim mseajıda silmişler hangi kuruala uymadık hakaret mi ettik iftiramı attık birini mi suçladık? bu ülkede gerçekten fikir özgürlü diye bir şey yok. canınız sağ olsun.

Şu anki sonuçlara göre kimse kimseyle yarışmıyor, adayların yeri sağlam görünüyor.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri