Cumhurbaşkanlığı Seçim Anketi

Kodla Büyü

Seçimi hangi aday kazanır?

• Kemal Kılıçdaroğlu

Oy: 348 46.8%
  • Muharrem İnce

Oy: 112 15.1%
  • Recep Tayyip Erdoğan

Oy: 206 27.7%
  • Olursa diğer aday

Oy: 77 10.4%

• Kullanılan toplam oy
    743
  • Anket kapatılmış .
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Sonuçlar çok enteresan. Bbnet eğitim ortalamasi yüksek sonuçta. Gerçek durum farklı olabilir
bilişim teknolojileri öğretmenleri endüstri meslek lisesi ağırlıklı ve gariban çocuğu oldugu için Türkiye ortalamasına çok yakın değerler çıkıyor. ben de geçmiş yıllarda şaşırmıştım yaptığım araştırmalar sonucunda bu kanıya vardım :)

Vallahi foruma neredeyse ilk zamanlarından beri üye sayılırım. Yıllar içinde gördüğüm her zaman Türkiye'deki siyasi sonuçlarla benzerlik ifade ettiğiydi. Bu sefer nasıl olacak göreceğiz. Belki oy kullanan sayısı birkaç binlere çıkarsa daha doğru çıkarım yapabiliriz. Anket firmaları bile 2000 civarı kişiyle görüşüp sonuç açıklıyor. Ben bu mesajı atarken 670 kişi olmuş oy veren sayısı. Çekinen varsa belirteyim kimin nereye oy verdiği gözükmüyor.

Oy kullanma süresi yarın 13.11'de bitiyor. Daha çok üye oylamaya katılırsa daha doğru sonuç alırız diye düşünüyorum. Yaklaşık 1 ay sonra da 2. tur için bir oylama yaparız istenirse.

Anket 19 Mart günü kapanacak şekilde düzenlenmiştir. Maksat katılımı artırıp daha fazla örneklem elde etmek.

Son düzenleme:
Anket 19 Mart günü kapanacak şekilde düzenlenmiştir. Maksat katılımı artırıp daha fazla örneklem elde etmek.
aynı odanın içinde örneklem sayısının artması evren temsilini arttırmaz, proje,anket,spss konularında az çok bilgi sahibi olarak söylüyorum bunu, 2006 yılından beri forum üyesiyim, buradaki anketten birinci çıkan hiçbir aday seçim kazanamadı. bunu zaten diğer üyelerde belirtmiş.

aynı odanın içinde örneklem sayısının artması evren temsilini arttırmaz, proje,anket,spss konularında az çok bilgi sahibi olarak söylüyorum bunu, 2006 yılından beri forum üyesiyim, buradaki anketten birinci çıkan hiçbir aday seçim kazanamadı. bunu zaten diğer üyelerde belirtmiş.
Hocam bizde forum içinde kim kazanacak onu anlamış oluruz 😁
Örneklem elbette doğru değil ancak ülkemizdeki bilgisayar öğretmenlerinin genel görüşünü ortaya koyabilir diye düşünüyorum.

:) Ülkemizdeki bilgisayar öğretmenlerinin genel görüşünü de ortaya koyamaz, forum üyelerinin genel görüşünü ortaya koyar. Bunun için de ankete gerek yok aslında, sorsalar söylerdik.

Nihayetinde bir ankettir +1

:) Ülkemizdeki bilgisayar öğretmenlerinin genel görüşünü de ortaya koyamaz, forum üyelerinin genel görüşünü ortaya koyar. Bunun için de ankete gerek yok aslında, sorsalar söylerdik.

Nihayetinde bir ankettir +1
Hocam bu ankete dediğiniz gibi çok bir anlam yüklemeye gerek yok. Tartışma yaşamadan oy kullanarak nihayete erdireceğimiz bir anket olarak düşünelim. 😊

Memurların genel eğilimini gösterdiğini düşünüyorum. Memurlar la ilgili meşhur site forumunda da anket yapılmış sonuçlar burdan daha ilginç.

• Beğen
Tepkiler: zzh
Memurların genel eğilimini gösterdiğini düşünüyorum. Memurlar la ilgili meşhur site forumunda da anket yapılmış sonuçlar burdan daha ilginç.
Memurların ekonomik anlamda nereden nereye gelmiş olduğu ortada. Çok da şaşırmıyorum ben.

Sosyal medyadan, internet sitelerinden veya bloglardan yapılan hiçbir anket gerçeği veremez. Oy kullanacak seçmenin 10 da 1 'i ile anket yaparsanız ancak anlaşılabilir. Seçmen sayısı 60 milyona dayanmış. Onda biri 6 milyon kişi demektir. Böyle anket yapabilen varsa o anket doğru anket olur.

@cgg*seco hocam dedi ki: bizim de bbnet olarak bir anketimiz olsun, yorum yapmayalım, doğruluğunu tartışmayalım, tartışmalardan uzak kalalım diyerek.

Üzerine forum yönetimi olarak biz defalarca söyledik anketin doğruluğunun bir önemi yok, ysk değiliz, Türkiye'nin nabzını tutmak gibi bir amacımız veya beklentimiz yok, hatta forumda çoğul hesap sahibi olanlar var, vs vs. hepsini saydık.

Bunun üzerine hala anketin güvenilirliği tartışılıyor, sanki sonuçları ysk ya göndereceğiz :)

ankete güvenmeniz gerekmiyor, anket sonuçlarının Türkiye'yi yansıttığını iddia eden de yok,

Anketimiz forum kültürü içerisinde sadece sosyal bir çalışmadır :)

Anketin güvenilirliği bahanesine, anketi sabote etmeye çalışmayın:)

Yorum yapmaya gerek yok, oy veren versin, vermeyenden zorla oy toplamıyoruz:)

Bu satırdan sonra, +1 dışında yazılan iyi, kötü, teknik, teknik olmayan vs. tüm yorumlar silinecek bilginize...

anketin moderatörü @cgg*seco hocam gerekli mesajları buraya yazacaktır.

Anket sonlandı arkadaşlar. Oy kullanan herkese teşekkür ederim. Tartışma ortamı yaratmadığınız için başta @metafor olmak üzere tüm üyelere tekrar teşekkür ediyorum. Bu duruma göre 2. tura Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan kalıyor. Ramazan bayramından sonra 2. tur anketi düzenleyelim ☺️

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri