CPU Asal Sayı Testi--işlemcilerimizi yarıştıralım :P

Kodla Büyü
P4 3.2 GHz, 512 SDRAM :p

1 ile 250000 arasında 22044 tane asal sayı buldu.

Asal sayılar 42 saniyede hesaplandı. :scared:

Bu nasıl iştir be,
yeni labtop aldım. işlemcisi i7 3630qm. canavar gibi birşey. 8 gb ram var ayrıca. Ama gelgör ki 34 sn de bitiriyor. Ne yaptıysam değişmiyor. ve ayrıca testlerinizde 20 sn nin altına düşen tüm makineleri yer parçalar bir alet bu. ekran kartı gtx660m . oynatamadığı oyun yok bu programda afallıyor

conem' Alıntı:
12 saniye de buldu benim bilgisayar.
t9600 core 2 duo 2.8 işlemci var.
yorumları okuyunca bilgisayarım beni şaşırttı.

aynı işlemci benim makine de 12 de buldu. :) güç seçeneklerine göre değişiyor tabiki. 12 sn. de bulan yüksek performans, güç tasarruflu yapınca 39 sn ye çıkıyor süre.

i5-2410 M - 2.3 GHz

8GB RAM-32 bit Win7 yüklü - 3GB kullanıyor

62 saniye :scared: :scared: :scared:

intel core i7 2.00 GHz, 4 GB ram 52 snde buldu
yavaş değil mi sizce de? Hızını artırmak için ram almayı düşünüyorum. Marka olarak ne tavsiye edersiniz ya da başka alternatif çözümler...

sevdiceğim' Alıntı:
yavaş değil mi sizce de? Hızını artırmak için ram almayı düşünüyorum. Marka olarak ne tavsiye edersiniz ya da başka alternatif çözümler...
gncl

sevdiceğim' Alıntı:
sevdiceğim' Alıntı:
gncl
Program yeni model işlemcileri zorlamadığı için sürenin uzun çıktığını düşünüyorum hocam ben. Yoksa ohovv, benim canavar da önemsemedi işlemi o yüzden uzun sürdü kanımca :D

Ne günceli ya Allah aşkına program kaç yıl önce kodlanmış, illa ki son işlemcileri ve komut setlerini desteklemeyecektir. Skorunuzun az ya da çok çıkması işlemcinizin iyi ya da kötü olduğunu göstermez. Daha güncel ve evrensel benchmark testleri kullanarak karar varabilirsiniz. Karşılaştırmaları görmek içinse www.anandtech.com adresine bakabilirsiniz

Geri