Corel Video Studio Türkçe Eğitim Videoları

Kodla Büyü

Özbek doygun

Site Gezgini
Corel VideoStudio: Kolay ve güçlü video düzenleme ve DVD hazırlama programı. Yapacağınız Filmleri Hayal Edin! VideoStudio Editor, harika görünümlü bir ev yapımı video için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları size sunuyor. Teknik kısımları öğrenmeye uğraşmadan çok orjinal işler çıkarmaya zamanınızı harcayabilirsiniz. Movie Wizard, video düzenlemek isteyenler için ideal. Sadece üç adımda komple bir video oluşturabilir, slayt şovlarınıza girişler hazırlayabilirsiniz. DV-to-DVD Wizard, DV kameranızdan DVD'ye kopyalama yapmanın en hızlı yolu. Kameranızı takın, klipleri seçin ve sadece iki aşamada tüm menü, altyazı vb.. ile kendi DVD'nizi hazırlayın. Corel VideoStudio yazılımının en yeni özelliği HD (High Definition) teknolojisi üzerinde yoğunlaşması. HD videolarını Corel VideoStudio ile en yüksek kalitede oluşturabilirsiniz.

1slOx.jpg

Arkadaşlar Eski adıyla Ulead videoStudio Yeni adıyla Corel VideoStudio X9 Ultimate proğramının Kullanımını öğrenmek isteyen arkadaşlara kendim anlatıyorum. Anlatımlarım kısım kısım olacak İlerleyen zamanlardaki anlatımlarımı bu konu altına ekleyeceğim. Anlamadığınız yerler olursa ister buraya isterseniz videonun altına isteklerinizi yazabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam anlatımınız için teşekkürler. Ben resimdeki gibi bir hata alıyorum sebebi ne acaba onun?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    186.4 KB · Görüntüleme: 28
Hocam anlatımınız için teşekkürler. Ben resimdeki gibi bir hata alıyorum sebebi ne acaba onun?
Hatanın hangi aşamada (edit render vs) olduğunu yazmamışsınız ama sanki bilgisayarın zorlanmasıyla oluşan bir durum gibi görünüyor.

Hocam aynı bilgisayarla daha önceleri kendi kendime 8-10 tane video oluşturdum. Bilgisayarım çok zorlanıyordu, hatta videoyu kaydederken üzerine buz koyarak ve fana elektirikli süpürge tutarak kayıt yapıyordum :) Bir gün bilgisayarımı açtığımada böyle bir görüntüyle karşılaştım. Timeline kısmına videoyu atar atmaz ses var ama tamamen bozuluyor.

Başka bir bilgisayara yükledim şimdide böyle oldu. Bigisayarın özellikleri intel i5-4440 3,10 ghz işlemci. 4 gb ram. intel hd graphics 4600 tümleşik ekran kartı

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    314.6 KB · Görüntüleme: 20
Timelinda çalışırken bu görüntü oluşuyorsa yada donup kalıyorsa ,hata iletisi vermiyorsa ,sistem düşük geldiği içindir bence.

videoları wmv olarak çevirince görüntü düzeldi ama benim anlamadığım. 2 yıl bu programı kullandım hiç bir şey yoktu. Yardımlarınız için teşekkürler hocam

Çok eskiden Ulead ile çalışmıştım ekrana aşinayım ama Corel satın aldıkta sonra hiç uğraşmadım. Bu program ile ileri seviyede video işi yapabilir miyiz?

Vegas ve Premiere kadar olmasa da onlara biraz yaklaşabilir mi?

Geri