COREL DRAWDA DERGİYE BAŞLAMADAN ÖNCE...

Kodla Büyü

engin20020

Aktif Üye
06 Nis 2008, 22:36

--------------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLAR. OKUL DERGİSİ HAZIRLAMAYA BAŞLAYACAĞIM. ANCAK MATBAADAN ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE SAYFALARI TASARLARKEN 4MM GİBİ BİR BOŞLUĞU HER YÖNDEN VEREREK YAPMALIYMIŞIM. YOKSA TAM SAYFA TASARIM YAPARSAM BASKIDA BAZI YERLER KESİK ÇIKARMIŞ.
BU DURUMDA CORELDE NE YAPMALYIM. BU KONUDA BİR FİKRİ YADA DENEYİMİ OLAN VARMI??? LÜTFEN ARKADAŞLAR ZOR DURUMDAYIM VE BU KONU YÜZÜNDEN TASARIMA BAŞLAYAMIYORUM

Hocam ilk önce sayfa yapını ayarlar, yani sayfanın dikey ve yatay uzunluğunu gir, ondan sonra yukardaki cetvelin alt kenar çizgisine gel tıkla aşağıya doğru götür üstten ne kadar boşluk bırakacaksan oraya kadar gel ve bırak. Kesik çizgi orda kalacaktır. Aynı işlemi alta da uygula ve sonra sola ve sağa. Bu sayede kenar boşluklarını belirtmiş oluyoruz ve artık o çerçevenin içerisinde çalışabilirsin.
Corel bende kurulu olmadığı için ancak bu kadar hatırlayabildim hocam. :)
Kolay gelsin.

ercan80' Alıntı:
Hocam ilk önce sayfa yapını ayarlar, yani sayfanın dikey ve yatay uzunluğunu gir, ondan sonra yukardaki cetvelin alt kenar çizgisine gel tıkla aşağıya doğru götür üstten ne kadar boşluk bırakacaksan oraya kadar gel ve bırak. Kesik çizgi orda kalacaktır. Aynı işlemi alta da uygula ve sonra sola ve sağa. Bu sayede kenar boşluklarını belirtmiş oluyoruz ve artık o çerçevenin içerisinde çalışabilirsin.
Corel bende kurulu olmadığı için ancak bu kadar hatırlayabildim hocam. :)
Kolay gelsin.

aynen hocam bu şekilde cetvelden istediğin uzaklığı verebilisin, ancak klavuz öizgisinin sabit durması için üzerine gelip kilitlemelisin. kısaca word de sayfa yapısından hazır 2,5 lik gelen ayarı kendimiz veriyoz korelde.

Geri