Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Comodo Internet Security Kullananlar

Konu, 'İnternet, Güvenlik, Antivirüs' kısmında tayinci42 tarafından paylaşıldı.


 1. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  3
  Bu programı kullanan var mı? Tavsiye eder misiniz?

  Comodo Internet Security, sağladığı güvenlik sertifikaları ile tanınan Comodo'nun ürettiği, birçok incelemede iyi sonuçlar ve ödüller almış, güvenlik duvarı (firewall) ile virüsten koruma yazılımının birleşmesinden oluşan ücretsiz bir tam sistem koruma yazılımıdır. Yazılımın kendiliğinden güncelleme desteği ve gerçek zamanlı koruması bulunmaktadır. İsterseniz diğer yazılımlardan farkına ve özelliklerine birlikte göz atalım.

  Comodo AntiVirus gerçek-zamanlı koruma özelliğine sahip ücretiz bir antivirüs yazılımıdır. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan yazılımın kendiliğinden güncelleme, e-posta taraması, çalışan uygulamaları izleme, solucan engelleme özellikleri de bulunmaktadır. Virüslere, truva atlarına ve solucanlara karşı koruma sağlayan yazılım henüz tanımlanmamış olan zararlıları da sezgisel tarama desteği ile zararsız hale getirebilmektedir. Gerçek-zamanlı tarama yapabilmesinin yanında yerel tarama yapabilme özelliği de vardır. Kullanıcılar istedikleri alanı her an taratabilirler. Şüpheli dosyaları hemen Comodo AV takımına ulaştırmasıyla etkin koruma başarısını daha da arttırmaktadır. Bir antivirüs yazılımında bulunması gereken özelliklerin neredeyse tümünü kullanıcılarına ücretsiz olarak sunan bir yazılımdır.

  Comodo kişisel güvenlik duvarı (COMODO Personal Firewall), ilk açıldığında başlama seçeneği (Launch Pad) ile karşımıza gelir. Sol kenarda üç farklı seçenek sunulmaktadır.

  # Kişisel Güvenlik Duvarı
  # İşe Yarar Uygulama (Available Application)
  # Yeni Servis ve Teklifler (New Services & Offers)

  # İlk bölüm olan Kişisel Güvenlik Duvarı tıklandığında sağ bölümde, yazılımın kişilere hangi imkanları sunduğunu açıklayan bölümler ve Uygulama Penceresini Göster (Show Application Window) bölümleri yer almaktadır.

  Sunulan imkanlar olarak karşımıza; Dahiliye Karşı ve Dış Hücumlar Güvenliğini Sağlamak(Secures Against Internal and External Attacks), Bilgisayarı Fırsatçılara Karşı Gizlemek ve Taramak (Stealths Your P.C. Against Opportunistic Port Scans), Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını Engellemek (Blocks Internet Access to Malicious Trojan Programs), Hırsızlığa Karşı Kişisel Verilerinizi Korumak (Safeguards Your Personal Data Against Theft), Bilgisayar ve Ağ İçin Tam-Son Nokta Güvenliği Sağlamak (Delivers Total End-Point Security For P.C. and Net) gibi özellikler sunmaktadır.

  Uygulama Penceresini Göster seçeneğine tıkladığımızda karşımıza Özet (Summary), Gizlilik ve Faaliyet-Etkinlik (Activity) bölümlerinden oluşan bir pencere çıkar. Özet sekmesine tıkladığımızda karşımıza Güvenlik İzlemesi (Security Monitoring) bölümü çıkmaktadır. Bu 4 ayrı bölümden oluşmaktadır:

  # Uygulama İzleme Sistemi (Application Monitor)
  # Bileşenleri Gözleme Sistemi (Component Monitor)
  # Ağ İzleme Sistemi (Network Monitor)
  # Uygulama Davranış Analizi (Application Behaviour Analysis)

  # Birinci bölümde, bilgisayarda kurulu olan yazılımları izleme altına alarak daha ilk başta bilgisayarda zararlı yazılım ve kodların olup olmadığını araştırarak bulur. Tıklandığında bilgisayarda mevcut olan yazılımların durumunu gösterir bilgi tablosu karşımıza çıkar.

  # İkinci bölümde, bilgisayarda kurulu olan yazılımların listesini çıkararak yazılımların Sürüm (Version), İzin, Kampanya, Tanımlama gibi tüm özelliklerinin dökümünü yapar ve tüm yazılım bileşenlerini denetim altına alarak zararlı kod içerip içermediklerini sürekli olarak denetler.

  # Üçüncü bölümde, bilgisayar ağlarını denetleyerek bilgisayara sızmaya çalışan Kötü Niyetli İnternet Erişimlerini ve Truva Yazılımlarını engelleyerek bilgisayarın son derece sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.

  # Dördüncü bölümde, yazılımın uygulama davranışlarını denetim altına alarak sürekli yazılımı test eder ve yazılımın en üst düzeyde çalışmasına olanak sağlar.

  Yazılım; Bilgisayar Güvenlik Düzeyi (Computer Security Level)'nde ise bilgisayarı istenilen güvenlik engelleme konumuna getirebilme yeteneğine sahiptir.

  Gizlilik bölümü seçildiğinde yazılım kullanıcılara Uygulama Kuralı (Application Rule), Ağ Kuralı (Network Rule), Güvenilir Uygulama (Trusted Application), Yasaklanan Uygulama (Banned Application)ve Bölge (Zone) başlıkları altında 5 ayrı uygulamanın seçeneklerini sunar. Bu seçeneklere tıkladığımızda yazılım bizden istenilen seçeneğin kaynağının belirtilmesini ister -ki; bu seçeneklerin özel belirtilmesi gerekli yazılım varsa seçilmesinde fayda vardır.- Yazılımın bu seçenekleri kendiliğinden atama yeteneği mevcuttur.

  Sihirbazlar (Wizards) bölümünde ise Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek (Add a Trusted Zone) ve Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama (Scan for known application) seçenekleri bulunmaktadır. Güvenilir Bir Bölgeyi İlave Etmek için bu seçeneği tıklamanız ve adımları takip ederek bildiğiniz bir internet adresini yazmanız yeterli olacaktır. Yazılım artık o adresi zararsız olarak algılayacak ama izlemeye devam edecektir. Bilinen-Güvenilir Uygulama İçin Tarama seçeneğine tıkladığımızda yazılım kullanıcı tarafından seçilen ve diğer seçilmeyen uygulamaları tarama yeteneğine sahiptir. Yazılım bu işlemi kendiliğinden sunmaktadır.

  Son olarak Faaliyet-Etkinlik bölümünde ise, Bağlantılar (Connections) ve Günlükler (Logs) seçenekleri mevcuttur. Bağlantılar bölümünde, bilgisayarda bulunan ve internetle bağlantısı olan tüm yazılımların listesi ve durumlarını gösterir rapor ve izleme pozisyonları bulunmaktadır. Kaydetme bölümünde, internete bağlı olan veya bağlantısı bulunan yazılımların hangi sıklıkla internete bağlı olduğunu test ederek izleme sıklığını belirler ve rapor tutar.

  # İşe Yarar Uygulama bölümünde sırayla; Yazılımı Yükseltme (i-Vault),AntiVirüs, Yedek-Destek (BackUp) bölümleri mevcuttur. Yazılım Yükseltme bölümü seçilerek uygulamayı indir sekmesi tıklandığında yazılımın yeni sürümü bilgisayara kurulum-sistem şeklinde inmektedir. AntiVirüs sekmesi tıklandığında, yazılımın kendisine ait AntiVirüs yazılımı bilgisayara inmektedir. Yedek-Destek sekmesi tıklandığında ise sunucuların, mahalli ağların, CD ve DVD yazıcılarının, listelerin ve sıkıştırılmış dosyaların dahil yedeklemesini yapabileceğiniz bir yazılımı bilgisayara indirmektedir.

  # Son olarak Yeni Servis ve Teklifler bölümünde ise yazılımın diğer türleri ve yararlanacağınız diğer bölümler yer almaktadır.

  YENİLİKLER:
  Comodo Kişisel Güvenlik Duvarının bir önceki sürümden farklı yeniliklerine dilerseniz birlikte bir göz atalım.

  # Protokol analizi seçmesi; Yazılım bilinmeyen uygulama bileşenlerini algılayarak bunu bildirmek için hemen en uygun linki sağlamaktadır.
  # Sahte paketlerin algılamasına anahtar uygulaması; Kullanıcı tarafından da düzenlenebilmektedir.
  # Paketleri toplam kontrol ve doğrulama; Zararlı kodlar bilgisayara ulaşmadan önce değiştirilmiş veri paketlerini kontrol etmektedir. Aynı zamanda her veri paketinin toplam kontrol doğrulamasını karşılaştırmaktadır.
  # Değiştirmeye karşı öz koruma artırıldı; Bilgisayar korsanlarının bilgisayarın veri tabanını ve kurulumuna karşı yaptıkları saldırılarda koruma artırılarak kullanıcı bilgisayarı koruma altına alınmıştır.
  # Uygulama bileşeni kimlik belirlemesi; Veri paketlerinin internetten bilgisayar erişimine izin vermeden önce bir uygulamanın tüm bileşenlerinin kimlik tespitini yapmaktadır.
  # Uygulama davranışı analizi; Her bir uygulama davranışını analiz eder ve internet erişimine izin vermeden önce, herhangi bir şüpheli faaliyeti algılar.
  # Truva protokollere karşı savunma.
  # Gelişmiş protokol sürücüsü, düzey koruma, akıllı alarmlar; Her alarm, kullanıcılara öneriyle birlikte güvenlik için düşünce ve davranış kısmı sunmaktadır. Bu da kullanıcılara ne yapmaları gerektiği konusunda seçenek sağlamaktadır.
  # Windows güvenlik merkezi bütünleştirmesi; Windows XP(SP2), tehlikeli işlem ve veri paketlerine karşı öz korumayı tanımaktadırlar.
  # Hataları arayüzle bildirme.
  # Kişisel Güvenlik Duvarı kaydetmesi; Olayların ayrıntılı tanımlamalarıyla tüm faaliyetlerini açıklar.
  # Güvenlik yönetimi arayüzü geliştirildi.
  # Uygulama faaliyeti kontrolu; Yazılım tarafından zararlı veri adresleri, her bir uygulama ve trafik miktarı ayrıntılı olarak kontrol edilmektedir.
  # Zararlı kodları tanıma kapasitesi artırıldı; 10.000 uygulamanın üzerinde zararlı kodları tanımaktadır.
  # Zeki, akıllı PopUp önleyiciler; Bu özellik sayesinde yazılım PopUp'ları zararlı-zararsız olarak ayırabilme yeteneğine sahip olmuştur.
  # PC boyunca PC güvenlik (PC Security During PC start up); Bilgisayar açıldığı andan itibaren güvenlik yazılımlarını ve algılayıcılarını devreye sokmaktadır.
  # Kendiliğinden güncelleme özelliği yenilendi.
  # Uygulama tanıması veritabanı yenilendi.
  # Uygulama faaliyeti kontrolu geliştirdi.
  # Yazıya ait kullanıcı arayüzü geliştirdi.
  # Kullanıcı arayüzü yenilenerek daha aktif ve işlevsel bir hale getirildi.

  Uyumlu Sistemler : Windows 7 / Vista / XP SP2 32 ve 64 bit
  Dil : Türkçe dahil olmak üzere birçok dil desteği mevcut

  Konu Buradan Alınmıştır : http://www.warezturkey.net/antivirus/13 ... z1k43Funsa
  Rar Şifresi :http://www.warezturkey.net/sss-duyurular/6067-sitemizdeki-dosyalarin-ortak-sifresi-nedir.html

  http://www.warezturkey.net/antivirus/13563-comodo-internet-security-5.4.189068.1354-turkce.html
   
 2. oyungezer

  oyungezer Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  26 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.475
  Beğeni:
  30
  Evet ücretsiz olmasına rağmen gayet başarılı. Ben 2 yıl önce kullanmıştım.
   
 3. zilal

  zilal Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.829
  Beğeni:
  3
  bende kullanıyorum. iyi şimdilik bir sorun yok
   
 4. tayinci42

  tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  2.742
  Beğeni:
  3
  kurdum bende modeme bağlanırken bile portları sorguluyor, bana soruyor..
   
 5. Buzkırıcı

  Buzkırıcı Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  4.199
  Beğeni:
  210
  Comodo ejderi
   
 6. mustafa16

  mustafa16 Site Gezgini

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  71
  Beğeni:
  0
  şimdi bende benim bilgisayara kursam mı ? diye düşünüyordum.
  ücretsiz olması + yorumlar = denemek lazım
  fikrimi kullanınca yazarım
   
 7. ecrin21

  ecrin21 Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2014
  Mesajlar:
  1
  Beğeni:
  0
 8. AKADEMİA

  AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2011
  Mesajlar:
  2.411
  Beğeni:
  10
  Ben de yaklaşık 4-5 ay kullandım. En çok sevdiğim tarafı Comodo Dragon isimli internet tarayıcısı olmuştu. Çünkü kendi özel DNS ayarları sayesinde internette kesintisiz hizmet alabiliyordum. Benim makineye DNS.Changer isimli bir trojan bulaşmıştı ve araştırmalarım sonucu Comodo İnternet Security bunu temizliyor diye öğrendim.

  Haa temizleyemedi, CİS'te temizleyemedi ama Comodo Dragon sayesinde bilgisayarın DNS ayarları bozuk olmasına rağmen internete girebiliyordum.

  Fakat zamanla bilgisayarda yavaşlık hissedince Bit Defender Total Security 2015 yükledim makinenin ilk açılış süresi uzadı ama performansı ve hızı oldukça iyi hale geldi.
   
 9. celebi1152

  celebi1152 Aktif Üye

  Kayıt:
  9 Nisan 2007
  Mesajlar:
  115
  Beğeni:
  0
  Ben yaklaşık 3-4 yıldır kullanıylrum bence super, herkese tavsiye ederim
   
 10. islif

  islif Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2014
  Mesajlar:
  449
  Beğeni:
  2
  bende geçen sene kullanmıştım güvenlik duvarı ve bazı virüslerde çok iyi ama virüs bulamadığı da olmuyor değildi
   
 11. AKADEMİA

  AKADEMİA Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  23 Kasım 2011
  Mesajlar:
  2.411
  Beğeni:
  10
  Bir de otomatik güncellemesi yok, manuel olarak güncellemek gerekiyor en az haftada bir.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal