Comnet İnternet

Kodla Büyü

bomax01

Süper Üye
Süper Üye
Vodafone'dan comnet'e geçiş düşünüyorum.
23 Şubat'ta Vodafone 24 aylık sözleşme bitiriyor. 8 yıl Vodafone ile doldu ve şimdiki teklifleri çok yüksek. Şimdi veya en geç salı günü (20 Şubat) başvuru yapsam eski tarifem kendi kendine sonlanacak mı? Geri ödeme çıkar mı?

Ödeme 12 aylık peşin mı oluyor? O zaman aylık fiyat neden yazılmış? Toplam rakam kredi kartına taksitli mı yapılıyor?

Paylaşılan referans kodlarını ne zaman kullanabileceğim?

Son düzenleme:
Bende turknet ten geçtim çok memnunum. Turknet te 7 mbit upload varken comnette 20 mbit te çıktı. Download hızı hala aynı. gün için de geçiş işini hallettiler.
Ziraat ten tek çekim yaptım. Sonra vade farksız 4 taksit yaptırdım ziraatin uygulamasindan.
Kullanmakta istersen;
Merhaba, Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor. https://www.comnet.com.tr/r/CMT946DWU

Eski taahattüt dolmadan başvursam sorun olur mu? Geri ödeme çıkmasından korktum.
Bende turknet ten geçtim çok memnunum. Turknet te 7 mbit upload varken comnette 20 mbit te çıktı. Download hızı hala aynı. gün için de geçiş işini hallettiler.
Ziraat ten tek çekim yaptım. Sonra vade farksız 4 taksit yaptırdım ziraatin uygulamasindan.
Kullanmakta istersen;
Merhaba, Comnet'e başvuran arkadaşlarım 30 Gün Ücretsiz internet kazanıyor. https://www.comnet.com.tr/r/CMT946DWU

Vodafone'dan comnet'e geçiş düşünüyorum.
23 Şubat'ta Vodafone 24 aylık sözleşme bitiriyor. 8 yıl Vodafone ile doldu ve şimdiki teklifleri çok yüksek. Şimdi veya en geç salı günü (20 Şubat) başvuru yapsam eski tarifem kendi kendine sonlanacak mı? Geri ödeme çıkar mı?

Ödeme 12 aylık peşin mı oluyor? O zaman aylık fiyat neden yazılmış? Toplam rakam kredi kartına taksitli mı yapılıyor?

Paylaşılan referans kodlarını ne zaman kullanabileceğim?
Hocam bende 2 ay önce geçtim. Ücreti peşin alıyorlar. Referans kodu veriyorum kullanabilirsiniz

CMT979TDS

Eski taahhütlü hattım ADSL ve COMNET ise VDSL. Başvuru yaptırıyor ancak geçiş sanırım olmayacak.
Eski servis sağlayıcı ise VDSL yapamayız diyor.
Ne yapmam lazım. Eski hattı kapatıp yeniden COMNET'e başvuru yapmalıyım?

Comnet başarılı mı? Başka önerebileceğiniz var mı?
Comnet benden tam puan aldı. 7-8 ay oldu sanırım geçeli. Öncesinde turk.net ve telekom ile vdsl kullanıyordum. O zamanlar nasılsa şimdi de o şekilde kullanmaya devam. Üzerine bir de fiber internete geçtik geçen aylarda. Aynı hızda doğrudan fiber tarifeye geçtim. Başka operatörlerde olan fiber modem kirası da yok. Yıllık peşin ödeme ile zamlardan bir sene kurtuluyorsunuz. İstediğiniz kadar gün alıp uzatma imkanı da var tabii.

refli bağlantı Geçmek isteyen olursa referans ile +30 gün hediye alıyorsunuz. Tabii bana da geliyor hediye gün :D

Ben de memnunum ama şu IP'nin modemi yeniden başlattığımızda değişmeme olayı gıcık bir durum. Merkezden belirli aralıklarla değiştiriliyor IP adresiniz.
Onun harici normal ev kullanımı için ideal hız + ücret...

Ben de memnunum ama şu IP'nin modemi yeniden başlattığımızda değişmeme olayı gıcık bir durum. Merkezden belirli aralıklarla değiştiriliyor IP adresiniz.
Onun harici normal ev kullanımı için ideal hız + ücret...
Hiç dikkat etmedim ip işine :) Elektrik filan kesilmedikçe modem hep açık durur bende.

bende 3 ay önce geçtim. daha önce millenicom da idim. fatura artınca comnet e geçtim. daha önce yaşamadığım şekilde kesinti yaşıyorum. günde 2-5 sn kadar süren en az 20 kesinti var. 1-2 defa da 1 saat civarı kesinti yaşıyorum. milleni.com da iken bu şekilde kesintiler olmazdı. arıza kaydı açtım, tesisatınıza bakın dediler. şahsen ben memnun kalmadım.

bende 3 ay önce geçtim. daha önce millenicom da idim. fatura artınca comnet e geçtim. daha önce yaşamadığım şekilde kesinti yaşıyorum. günde 2-5 sn kadar süren en az 20 kesinti var. 1-2 defa da 1 saat civarı kesinti yaşıyorum. milleni.com da iken bu şekilde kesintiler olmazdı. arıza kaydı açtım, tesisatınıza bakın dediler. şahsen ben memnun kalmadım.
Bina içi dolaptan eve gelen kablolara bir baktırın hocam. Zamanla eskimiş vs olabilir. Eskiden oturduğum bir evde benzer durumla karşılaşmıştım. Kablolardan kaynaklı kopmalar oluyordu.

Türktelekom kullanırken kesinti yaşadım. Apartmandan eve gelen kablo sıkıntılı çıktı.değiştirmeniz lazım kesinti yaşarsınız dedilerdi. Çokta sallamadım
Kesinti olmadı. Türknet'e geçtim sıkıntı olmadı. Gıbırnetve geçtim sıkıntı olmadı. 1 yıldan fazla kullandım. Geçenlerde kopmalar oldu. Arıza kaydı açtım aradılar. Kabloda sorun olabilir. Hat değerleriniz düşük. 100 mbps hızı kaldırmıyor olabilir hat dediler. Hızı 35'e çekelim eğer sıkıntı devam ederse arıza kaydı açın. Telekom gelip bakar ama oma arıza tespit ücreti ister dedi. Bende tamam indirelim devam ederse arıza tespiti yapalım dedim. Hızı düşürünce hat değeri biraz daha iyi duruma geldi. Sıkıntı devam etseydi telekoma bildireceklerdi. Eğer apartmana kadar olan yerde sorun varsa ücretsiz düzeltecekler, apartmandan eve gelen hatta sorunu varsa tespit ücreti alacaklardı. En azından arıza sebebini bilecektim. Kopma yok şimdilik şükür ama biliyorum eve gelen hat sıkıntılı.
Bakalım 13 yıldır işimi görüyor. Sizde de muhtemelen aynı sorunu olabilir. Hızım düşürmek faydalı oldu bende.

Son düzenleme:
Geri