Comenius Proje Sitesi

Kodla Büyü

compteach

Aktif Üye
Herkese Merhaba Arkadaşlar.
Okulumuz 5 ülkenin katılımı ile oluşturulan bir comenius projesi yürütüyor. Projede görev dağılımında proje web sitesi bizim okulumuza kalmış ( ingilizce öğretmeni bana güvendiği için) :) Bende yardımcı olabilirim dedim.
Sitede ülkeler-şehirler-okullara ait güncellenebilir bölümler olacak, video ve fotoğraflar eklenecek, haber güncellemeleri olacak.
Sizden isteğim şu, Böyle bir site için hazır cms le yeterli olurmu?
Olursa Wordpress mi Joomla mı önerirsiniz? Yada başka bir cms var mıdır? Teşekkürler...

Daha önce hiç kullanmadıysanız Joomla! biraz karışık gelir, Wordpress'te bir blog yazılımı olmasına rağmen cms olarak kullanılabiliyor. Uygun tema bulmanız yeterli. Kullanım kolaylığı açısından Wordpress'i öneririm.

Cms'lerde en iyi yönetim ve eklenti zengilinliği olna Joomla 2,5 ile çalışmanız derim..

wordpress kolay ama joomla kesinlikle daha zengin. yeni meb okul siteleri de zaten joomla tabanlı olduğu için joomlada pek zorlanmazsınız.

Hocam daha önce böyle bir kaç siteye yardımcı olmuştum, eğer bilmiyorsanız boşuna joomla ile uğraşmayın html ile yüklenin gitsin. Projenin içeriğini tam bilmiyorum ama 4-5 kereden fazla güncelleme olacağını sanmam.

Aynı dert bende de var..Comenius projesinde dinamik bir web sitesi yapılacakmış..Almanca ve ingilizce öğretmenleri bu konuda bana güvenmişler..

Ben WP kurarım..Joomlanın hatalarını ayarlamak çok zor..WP de en fazla 5 dk kurulum sürer..Bir de tema buldum mu tamam..Eklentisi zaten kıyamet gibi.
Joomlaya hiç bulaşmayın derim..

arkadaşım biz de comenius için proje oluşturuyoruz bu işte yeniyiz. elinde projenin başvuru ve hazırlanması aşamasında bize örnek olabilecek dosyalar varsa yollarmısın. teşekkür ederim...

wordpress işinizi kolaylaştıracaktır. Çok güzel bir temayla harika siteler yapılıyor wordpress ile. Temanızı Artisteer programı ile kendiniz istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Arkadaşlar, bir şey sormak istiyorum , comenius ile ilgili birçok rapor yazılıyor . O raporlarda websiteyi sizin düzenlediğinizle ilgili isminiz geçiyor mu

Geri