Code Week 10-25 Ekim 2020

Kodla Büyü

gregor-samsa

Aktif Üye
Merhabalar, Code Week zamanı geldi. Bu sene uzaktan eğitim de var, Code Week haftası için planlarınız nelerdir? Paylaşımda bulunalım istedim. Ben code.org şifreleri oluşturup öğrencilere yollayıp etkinlikler yaptıracağım sanırım.

Son düzenleme:
En güzel etkinliklerden biri tinkercad üzerinden 3d tasarım yaptırmak. Örneğin bir anahtarlık yaptırılabilir.
Kodris üzerinden öğrencilere hesap oluşturulup, belirli bir dersler belirlenip, öğrencilerin bunları çözmesi istenebilir.
Meslek lisesi ya da büyük sınıflarda app inventor ile basit bir oyun birlikte tasarlanabilir.
Artık yüz yüze eğitim de başlıyor gibi. Okula sınırlı sayıda öğrenci getirilip, yüz yüze de bu etkinlikler yaptırılabilir.
Bunlar benim geçen yıl yaptığım etkinliklerdi. Bu yıl da benzerini yeni bebelerle yapmayı düşünüyorum.

Ben de Anadolu Lisesi için fikirler bekliyorum arkadaşlar.

Bu arada codeweek sayfasında bunun için kayıt vs gerekiyor mu?

Sertifika almak için etkinliğinizi kaydetmeniz ve süreç bitince de etkinliğinizle ilgili katılan sayısı falan gibi bir kaç bilgi ile raporunuzu vermeniz gerekiyor. Sonrasında sistemden öğrencilerinize sertifika hazırlayabiliyorsunuz.
Kodris'te öğrencileriniz için tanımlama yapıp, belli sayıda görev yaptırabilirsiniz.

Sertifika almak için etkinliğinizi kaydetmeniz ve süreç bitince de etkinliğinizle ilgili katılan sayısı falan gibi bir kaç bilgi ile raporunuzu vermeniz gerekiyor. Sonrasında sistemden öğrencilerinize sertifika hazırlayabiliyorsunuz.
Kodris'te öğrencileriniz için tanımlama yapıp, belli sayıda görev yaptırabilirsiniz.
Teşekkürler hocam sağolun

code.tospaa.org
Tospaa Bilgisayarsız Kodlama Oyununun online kısa versiyonu.
Bununla öğretip sonrasında daha zor algoritmaları senaryo tasarımcısı ile oluşturup cevap istenebilir.

hocam ben code.org üzerinden dans party veya flappy bird gibi oyunları tasarlattırıp okul gruplarında paylaşacağım ve öğrencilerin tasarladığı oyunları öğrencilerin oynamasını sağlayacağım güzel olacak inşallah :)

Geri