Code.org sitesini çözemedim desem

Kodla Büyü

omü_böte

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar sayfaya üye olup sınıflar oluşturdum ama biraz karmaşık geldi site..bu siteyi anlatan sunu vs varmıdır.forumda gezindim birkaç siteden birşeyler bakındım ama aradğımı bulmadım..Sınıflarıma dersler atadım.ama sonrasında çocuklara neyi nerden başlayıp anlatacağım hakkında fikrim yok.direk dersleri yaptırarakmı başlamalıyım.onların takibini nasıl yapacağım.o kısmı bulamadım sanki

ayrıca ders a.dersb diyor bunlar nedir..ben onları şube sanıyorum mesela 6a..6b gibi seçtim .yanlışmı yaptımki

hocam çok sağolasın..bu sitelere baktım aslında ama kafam karıştı .birdaha inceleyeyim

Son düzenleme:
arkadaşlar sayfaya üye olup sınıflar oluşturdum ama biraz karmaşık geldi site..bu siteyi anlatan sunu vs varmıdır.forumda gezindim birkaç siteden birşeyler bakındım ama aradğımı bulmadım..Sınıflarıma dersler atadım.ama sonrasında çocuklara neyi nerden başlayıp anlatacağım hakkında fikrim yok.direk dersleri yaptırarakmı başlamalıyım.onların takibini nasıl yapacağım.o kısmı bulamadım sanki

ayrıca ders a.dersb diyor bunlar nedir..ben onları şube sanıyorum mesela 6a..6b gibi seçtim .yanlışmı yaptımki
hocam ben 2. dönem kullanıcam sistemi ama şuanda öğrencileri filan ekledim her şey hazır giriş kartlarını dağıtırım 2.dönem her öğrenci sisteme kendi bilgileri ile girebiliyor. Sistem çok güzel her öğrenciyi takip edebiliyorsunuz nerde kalmış ne kadar ilerlemiş vs.

Eklediğiniz sınıfın üzerine tıkladığınız da öğrencileri yönet kısmından tüm öğrenciler için giriş kartlarını yazdırabilirsiniz bir kod verecek sistem her öğrencinin girişi için.

İlerleme durumunda her öğrencinin nerede olduğu hangi bölümü tamamladığı vs. görebilirsiniz

Öğretmen için ders planları da var ingilizce ama anlaşılıyor zaten ..sınıfların seviyesine göre temelden başlatın ona gore düzeylerine göre ayrıntıya vs inersiniz

Ekli dosyalar

• genel liste.PNG
    genel liste.PNG
    79.4 KB · Görüntüleme: 247
  • bölüm2.PNG
    bölüm2.PNG
    276.5 KB · Görüntüleme: 201
hocam ben 2. dönem kullanıcam sistemi ama şuanda öğrencileri filan ekledim her şey hazır giriş kartlarını dağıtırım 2.dönem her öğrenci sisteme kendi bilgileri ile girebiliyor. Sistem çok güzel her öğrenciyi takip edebiliyorsunuz nerde kalmış ne kadar ilerlemiş vs.

Eklediğiniz sınıfın üzerine tıkladığınız da öğrencileri yönet kısmından tüm öğrenciler için giriş kartlarını yazdırabilirsiniz bir kod verecek sistem her öğrencinin girişi için.

İlerleme durumunda her öğrencinin nerede olduğu hangi bölümü tamamladığı vs. görebilirsiniz

Öğretmen için ders planları da var ingilizce ama anlaşılıyor zaten ..sınıfların seviyesine göre temelden başlatın ona gore düzeylerine göre ayrıntıya vs inersiniz
hehh bakın 5/a kodluyor yazmışsınız o bölümler bende new section olarak geçiyor oranın ismini değiştiremedim :(

Nermin hocam bu kadar basit site olurmu diye kafan karışmıştır bence hızlı kursu tanımla çocuklara e okuldan sınıfın listesini al toplu kaydet onları girio tamamlasınlar hızlı kursu sonra sende ilerlemeleri görüntüle bölümünden her hafta nekadar yaptıklarına bakarsın

Ben de bugun basladim ogretmen hesabi ile olusturdum kendi hesabimi daha sonra excel icin sadece veri indirip e okuldan sinif listelerini aldim birlestir ile ad soyad birlestirip direkt kopyala dedim. Siniflari olusturdum. Öğrencilerin sifre kagitlari var onlari yazdirip kesip ellerine verdim simdi derste kullanıyoruz ders 1 den basladik.

Öğrenci seviyesine göre hazırlanmış, basitten zora doğru hazırlanmış çok güzel bir çalışma. iki yıldır kullanıyorum. Yazılım öğrenmede öğrencilere çok şey kattığına inanıyorum. Site arayüzü kesinlikle hiç zor değil. Bir öğretmen hesabı oluşturun. Sınıflarınızı tanımlayın. Öğrencilerinizi toplu olarak ekleyin. Adresleri okulunuzun web sayfasından da paylaşın. Siz de öğrencileriniz de bilgisayar dersini çok sevecek. Kolaylıklar dilerim.
Örnek adres eklentisi: _http://turgutluavsarortaokulu.meb.k12.tr/

5. sınıflar için hangi bölümden başlamayı düşünüyorsunuz?

Yani hangi seviyeden başlamayı düşünüyorsunuz?

Bir bilgisayara iki veya üç öğrenci oturuyor. Her bilgisayara bir hesap mı oluşturmalıyım. Bunu nasıl çözebiliriz?

Son düzenleme:

Bir bilgisayara iki veya üç öğrenci oturuyor. Her bilgisayara bir hesap mı oluşturmalıyım. Bunu nasıl çözebiliriz?
hocam her ögrenciyi kayıt edin zaten 3 kişide olsa takım oluştuunca 3ü aynı seviyede aynı anda ilerliyorlar.seviye derseniz ben 6lara ders 1 den başladım iyide oldu.5lerede bu dönem ders 1den başlatıcam

Son düzenleme:
hocam he rögrenciy kayıt edin zaten 3 kişide olsa takım oluştuunca 3ü aynı seviyede aynı anda ilerliyorlar.seviye dersenizben 6lara ders1en başladım iyide oldu.5lerede bu dönem ders 1den başlatıcam

Teşekkürler hocam.

Takımı nasıl oluşturuyoruz?

Son düzenleme:

hocam partner sistemi var. bunun için siz hiçbirşey yapmıyorsunuz. öğrencilerden biri giriş yaptıktan sonra sağ üstteki profil kısmından "add partners" i seçerek gelen listede partnerini bulup ekliyor. yani aynı bilgisayarda oturan öğrenciler partner olarak birlikte giriş yapabiliyor. bütün ilerlemeleri de aynı şekilde görünüyor

Geri