Code Monkey vs Scratch

Kodla Büyü
playcodemonkey gercekten etkili bir hesap alarak ogrencilerle bir donem bitirdim 70 bölüm yaptık ama ondan sonrası için zorlanmaya başladılar bende 2. dönem scratch uygulamasına geçtim .
5 sınıfın ikinci dönemim sonuna dogru code.org ve light botla o yılı bitiriyorum
6 sınıfın başında biraz tekrar ile playcodemonkey ile ilk dönem bitirip ikinci dönem scatche başlıyorum
öğrenciler üzerinde etkisi tartışmasız var scratche takıldıkları yerde codemonkeyden orneklerle anlamalarını saglıyorum
codemonkey bird kodlamayı belirli bir plan cevçevesinde kazanım izleyerek yapıyor her bölümde farklı teknikler ogreniyor

for döngüsü , değişken tanımla gibi sırayla ilerleyen 200 yakın uygulanabilecek bölüm var
29 dolar idi bir hesap

okulumda laboratuvar yok projeksiyon ile ders anlatılıp evden takip etmeleri saglanabildiği kadar saglanıyor.

scratch özellikle 5'lere bir boy büyük geldi hem görselliği de biraz zayıf bir de codemonkey deneyelim inşallah severler ama 30. bölümden sonrası paralı bize orası lazım

scratch junior sadece tablete mi yüklenir şunu da bulsak beşler malum çok küçük daha scratch görünce öğretmenim gene mi kedi demeye başladılar bana

Codemonkey ve code.org başlangıç için ideal. Scratch'da dediğiniz gibi kendiniz her hafta bişeyler hazırlayıp gitmelisiniz.

başlangıç code. org ardından scratch e geçiyorum ben ama code. org da çok oyalanmıyorum, 2 hafta gösteriyorum, sonrasında evde yapamalrını istiyorum bende hesaplarını internetten kontrol ediyorum yapamadıklarını bana soruyorlar. Öğretmen hesabı üzeridnen bütün öğrencilerimi yükledim herkes kendi gizli kodu ile giriş yapıyor. 2. haftadan sonra scracth ile bir dönem sonuna kadar devam ediyorum.

Yahu bi soru sorduk herkes takip diyo.Biri de deneyiversin meb hattından codemonkey'i açabiliyomusunuz ? :verymad:

burhaneren' Alıntı:
Yahu bi soru sorduk herkes takip diyo.Biri de deneyiversin meb hattından codemonkey'i açabiliyomusunuz ? :verymad:
hocam bende denedim dediğiniz gibi site sıkıntılı,tema uçmuş basic yazı ve linkler var sadece

ayrıca lightbot'a girdim dil yabancı, Türkçe dil yok
Allcancode güzelmiş Türkçe dil var
madewithcode fena değil Türkçe dil seçeneği göremedim

açıkcası codeorg dan sıkılmaya başlamıştı bizimkiler iyi oldu paylaşımlara teşekkürler :) :+1:

bugün allcancode'u deneyimleyelim dedik öğrencilerle, dondu açılmadı tıkandı vs vs sanırım code.org kadar sunucuları güçlü değil, code'a devam 8)

Geri