clonezilla restore disk yok

Kodla Büyü

ogretmen006

Süper Üye
Süper Üye
clonezilladan daha oncede yedek aldım.

ama şimdi device-deviceden sonra : restore disk olması lazım ama yok sebebi ne olabilir?

imaj aldığınız pc ile imaj atmaya çalıştığınız pc tamamen aynı değilse ya da hdd bölümlemelerinde vs farklılıklar var ise bu sorun oluyo bildiğim kadarıyla. eğer herşey tamamen aynı ise imaj dosyaları bozulmuş olabilir. onun için yeniden yedek alın ve yeni yedekten yükleme yapmaya çalışın.

Teşekkür ederim hocam. kullanacağım fatih2_11112015.iso isimli eba da daha önceden yayınlanan ama şimdi kaldırılmış olan mersin windows 8,1 imajı. Yani akıllı tahtalar özellikleri aynı ama imaj dosyası bozuksa yenisini bulma imkanımda yok çünkü netteki tüm bağlantılar eba'ya bağlı eba'dan dosya kaldırılmış. Windows 10 yüklemek istemiyorum lisans sorunundan dolayı. Başka önerisi olan veya clonezilladaki sorunun başka bir sebepten kaynaklandığını düşünen var mı arkadaşlar.

kurtarma bölümünden bilgisayarı sıfırlamak daha pratik bir yol. bence sıfırdan imaj atma kurtarmanın çalıştırılamadığı durumlarda kullanılmalı.

Teşekkür ederim hocam. Sorunu şu şekilde çözdüm belki işine yarayan olabilir diye paylaşıyorum. fatih2_11112015.iso imajını rufus programı ile bir usb belleğe yazdırdım. Etkileşimli tahtayı bu usb ile açıp geri yükleme yaptım. Üzerine Chrome güncellemesi, MEB sertifika yükledim. ATAK programını kurdum. Sonra yeniden Clonezilla ile bu temiz tahtanın imajını alıp diğer tahtalara yükleyeceğim. En son tüm tahtalara Toolwiz kurarak işlemi tamamlamak istiyorum. Herkese kolay gelsin.

Teşekkür ederim hocam. Sorunu şu şekilde çözdüm belki işine yarayan olabilir diye paylaşıyorum. fatih2_11112015.iso imajını rufus programı ile bir usb belleğe yazdırdım. Etkileşimli tahtayı bu usb ile açıp geri yükleme yaptım. Üzerine Chrome güncellemesi, MEB sertifika yükledim. ATAK programını kurdum. Sonra yeniden Clonezilla ile bu temiz tahtanın imajını alıp diğer tahtalara yükleyeceğim. En son tüm tahtalara Toolwiz kurarak işlemi tamamlamak istiyorum. Herkese kolay gelsin.
hadi hayırlı olsun kardeşim :)

Geri